Wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego

Post autor: dejnekas »

w Warszawskim Cetrum Sztuki Współczesnej pt "Rzut beretem". Kto nie był polecam iść!
Prace moim zdaniem doskonałe. Co z tego, że gdzieś tam ucięta nieco noga, że słup stalowy pośrodku kiedy to wszystko współgra w taki nie wyjaśniony sposób.
Niesamowita jest jakość powiększeń (chyba wydruków). Wiem, że Pan Tomaszewski fotografuje Leica'ą i jesli te obiektywy tak rysują to ja chyba oszaleję.

Polecam!

P.S. Cena biletu na wszystkie wystawy to 12 PLN.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
storm
-#
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2007, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: storm »

Pan Tomaszewski sprzedał swoja leice jakiś czas temu.. byla aukcja na allegro. z tego co pamiętam to chyba cyfrowa lustrzanka nikona teraz robi zdjęcia.
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

storm pisze:Pan Tomaszewski sprzedał swoja leice jakiś czas temu.. byla aukcja na allegro. z tego co pamiętam to chyba cyfrowa lustrzanka nikona teraz robi zdjęcia.
Jak sam powiedzial w wywiadzie prezentujacym te wystawe "wielkim Nikonem".
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Zauwazylem, ze na Koreksie dobrze jest widziane witanie sie. Ja osobiscie nie przekladam realiow zycia codziennego na internet, ale szanuje kulure spolecznosci, dlatego po niewczasie, nadrobie to teraz. Probowalem znalezc jakis tematu ku temu, ale bez sukcesow, dlatego pisze w okolicach swiezego posta.

Witam wszystkich. Czytam was od dawna. Fotografuje klasycznie od bardzo dawna. Przez jakis czas prowadzilem bloga, ale mi sie znudzilo. http://strawberryfields.pl

A zeby tak juz bezproduktywnie nie klepac, to o ile nie mozna odebrac Tomaszewskiemu kunsztu, to na innych poziomach, ten ostatni zbior jest dyskusyjny. Dobrze ujal to iczek: http://iczek.blogspot.com/2008/10/rzut- ... kiego.html
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzerry, nie pisz dwóch postów pod sobą, korzystaj z funkcji Obrazek

a poza tym witam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
storm
-#
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2007, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: storm »

dzerry pisze: Witam wszystkich. Czytam was od dawna. Fotografuje klasycznie od bardzo dawna. Przez jakis czas prowadzilem bloga, ale mi sie znudzilo. http://strawberryfields.pl
Przeglądałem twojego bloga od czasu do czasu, wpadłem na niego właśnie przez bloga Iczka.
Znudziło ci się blogowanie czy fotografowanie?
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

storm pisze:Znudziło ci się blogowanie czy fotografowanie?
To i to po trochu. Troche jestem zmeczony fotografia uliczna. Troche tez klasyczna fotografia srebrowa. Cyfry nadal nie trawie, wiec od jakiegos czasu eksperymentuje z polaroidem - poki jeszcze mozna. Pewnie za jakis czas mi przejdzie, worce jak normlany czlowiek do triksa i znow zaczne publikowac w sieci, jednak jesli juz to z bezkompromisowym podejsciem do jakosci - teraz jak patrze na niektore zdjecia na blogu, to mi wstyd. Chce tego uniknac na przyszlosc :-) Dzieki za zainteresowanie!
Awatar użytkownika
pieniek
-#
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pieniek »

Polecam kupić październikowe national geo. Jest tam pokazana część prac z tej serii i pare słów o jej powstawaniu.
Tomaszewski te prace wykonywał na cyfrze [ faktycznie wielki nikon :) ]

Co nie zmienia faktu ze obiektywy lajki rysują "dobrze" :)
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

oo to fajnie, ze piszesz. jutro kupie :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Patryk
-#
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Patryk »

Witam!
Słowem podbicia tematu chciałbym zwrócić uwagę forumowiczów z Wrocławia ponieważ wystawa Tomasza Tomaszewskiego przywędrowała aż tutaj.
Byłem, widziałem, zachwycony jestem...

słowem spamu tudzież promocji własnego 'portalu': http://naszwroclaw.net/2009/01/rzut-ber ... szewskiego

Wystawa jest w Muzeum Miejskim mieszczącym się w ratuszu.
Bilety jak na wejście i zwiedzanie ratusza - 7zł
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Patryk pisze:Byłem, widziałem, zachwycony jestem...
Też byłam, też wnikliwie oglądałam, ale właśnie.... wcale nie jestem zachwycona ! Wręcz odwrotnie, po przeczytaniu wcześniej wielu entuzjastycznych recenzji.... zawiodłam się :-(
Dlaczego? Myślę że ta wystawa jest (jak dla mnie zaznaczam) potwierdzeniem pewnej klęski techniki cyfrowej (na dzień dzisiejszy), bo w całości została w niej wykonana, od aparatu (Nikon Full Frame) po wydruki na Epsonie. Ta ocena dotyczy oczywiście strony warsztatowej wystawy, chociaż strona techniczna w fotografii rzutuje mocno na odbiór estetyczny. Tomaszewski całkiem słusznie postanowił przedstawić swoja ideę w czerni i bieli, ale w postaci cyfrowej niestety zdjęcia okazują się po prostu "sztuczne". Białe twarze jak maski wycięte z papieru, ciemne partie bez żadnych walorów, a wszystko poprawiane bez pozytywnego skutku w PS, Niestety, gdyby Tomasz miał jakiegoś Nikona F5 z Tri-x`em, a kopie byłyby na Ilfordzie Galerie, to mielibyśmy do czynienia z wyśmienitą fotografią.
Polecam takie spojrzenie zwłaszcza forumowiczom Korexu, będą usatysfakcjonowani swoją miłością do kliszy i powiększalnika.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Po czesci prawda ale gdzie teraz kupic Ilforda Galerie? I za ile? Tak czy owak wraca dyskusja cyfra vs film - nie warto.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

A juz myslalem, ze jestem jakis nienormalny. Rzut beretem widzialem pol godziny po Bresonie w Krolikarni i wlasnie strona techniczna zdjec Tomaszewskiego mnie odrzucila. Wydaje mi sie, ze w tych zdjeciach, ktokolwiek przygotowywal je do druku, pojechal o jeden albo dwa suwaki za daleko.
ODPOWIEDZ