Wystawa- jedno czy wielotematyczna?

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Wystawa- jedno czy wielotematyczna?

Post autor: nipen »

Co sądzicie o wystawie wielotematycznej, w zestawach po 6-8 zdjęć na temat? Mówimy o autorskiej jednego człeka.
Arturel
-#
Posty: 25
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arturel »

Podałeś zbyt mało danych.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Wystawa- jedno czy wielotematyczna?

Post autor: nord »

nipen pisze:Co sądzicie o wystawie wielotematycznej, w zestawach po 6-8 zdjęć na temat? Mówimy o autorskiej jednego człeka.
dla mnie nieporozumienie. rozumiem, podsumowanie działania jakiejś grupy, ale indywidualnie, szczerze nie wyobrażam sobie. :roll:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wystawa- jedno czy wielotematyczna?

Post autor: J.A. »

nord pisze:
nipen pisze:Co sądzicie o wystawie wielotematycznej, w zestawach po 6-8 zdjęć na temat? Mówimy o autorskiej jednego człeka.
dla mnie nieporozumienie. rozumiem, podsumowanie działania jakiejś grupy, ale indywidualnie, szczerze nie wyobrażam sobie. :roll:
jeżeli ktoś ma coś do pokazania, to nie powinno być problemu.
Jakoś sobie nie wyobrażam by jeden fotograf był w stanie w stopniu dobrym + ogarnąć więcej niż trzy dziedziny fotografii.
Bo rozumiem, że słowo "temat" zostało tu użyte raczej dla określenia dziedziny, pejzaż, portret, itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

To znaczy, że mam ograniczać się do jednego tematu, czyli uprawiać tylko np. pejzaż? Mam miejsce na ok 40 sztuk ram 40x50 i mam powiesić 40 portretów? Albo 40 martwych? Dlaczego nieporozumienie, bo nie rozumiem?

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 ]
Fotografuję pejzaż, portret, martwą, starą arch. wiejską, białe rośliny, krzesła, człowieka ogólnie, nekropolie i parę innych "rzeczy" : ). Nie wiem, czy jestem dobry, ale mnie się podoba ; ). I co w związku z tym, droga redakcjo? Do tego trochę litu, ambrotyp i niebawem blueprint.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Jeśli potrafisz to ułożyć tak, żeby wyglądało jak 'jeden temat' to spoko.
A może ta wystawa będzie nie w jednej hali tylko w wielu pomieszczeniach i wtedy pomieszczenia będą 'tematyczne', albo jeśli w jednym pomieszczeniu to chociaż 'ściany tematyczne'.

Nie wiem co i jak, ale wydaje mi się, że jakbym szedł i po kolei był, portret, kwiatek, stodoła, cmentarz, portret, krzesło... to wyobrażam sobie, że mogłoby być średnio.
ale z drugiej strony... panie to SZTUKA, więc po co się rozdrabniać, wal tak jak Tobie najbardziej pasuje i w razie czego z liścia malkontentom!
;)
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

...ambrotyp, cyjanotyp... ; ). Taharii, wystawa w domu kultury, chcę zrobić przekrojową, bo niedaleko mam stałą galeryjkę u kumpla w knajpie, gdzie co jakiś czas zmieniam temat na ścianie. Poza tym jestem tu jedynym nawiedzonym, który siedzi w ciemni, więc jest to też chęć pokazania, że bez szopa też można ; ). Robię m.in. własnej roboty lf-em, co też chcę zaprezentować jako ciekawostkę-dziwactwo : ))).
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Właściwie to Twój wybór, Twoja koncepcja. Jeśli potrafisz obronić sie przed zarzutem o misz-masz i grochem z kapustą, to nie widzę przeciwwskazań. Jak wspomniał taharii, multitematyczna prezentacja to wyższa szkoła jazdy. Osobiście bym nie zaryzykował, nie czuję się na siłach.
40 sztuk (40x50) to dużo. Przy założeniu, że jeden "temat" to będzie circa-ebaut 4 zdjęcia to wychodzi 10 "tematów". Musiałbyś mieć dobrą koncepcję przeprowadzenia widza przez ten galimatias. Żeby nie było tak:
taharii pisze:wydaje mi się, że jakbym szedł i po kolei był, portret, kwiatek, stodoła, cmentarz, portret, krzesło... to wyobrażam sobie, że mogłoby być średnio.
Nie będziesz miał łatwo. Ale nikt nie powiedział, że ma być łatwo. Jak mam taki problem to mówię: myśl głowo - kupię ci czapkę.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

jeszcze daj znać gdzie i kiedy to wpadniemy wyniki główkowania zobaczyć ;)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

portret kobiety a obok koń, zaraz ładny landszaft a za nim goła baba. brakuje jeszcze kilku dobrych reporterskich ujęć np. z manifestacji antyimigranckiej i będzie wszystko. panowie ogarnijcie się na najświętszy metol! :roll:
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Nie, nie tematów przewiduję 4-5. Muszę tu też uwzględnić pion/poziom, więc i tak robi się bajzel : ). Koncept jest taki, żeby zrobić np. 3 bloki po 8 pionów, a między nimi 2 bloki po 8 poziomów. Bloki po 2 zdjęcia w pionie. Ból polega na tym, że podział na tematy (bloki) narzuca mi niejako "ułożenie" kadru : ). Do dyspozycji mam ścianę 13x1,5m.

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 ]
Nord, jak będę robił w "dużym mieście", na pewno będę "tematyczny". U mnie na wsi nie ma możliwości, żeby wystawiać się co kwartał z czymś innym, bo nie ma miejsca za bardzo. A ograniczać sobie tematów też nie bedę. Uprzedzam pytanie- bo nie... : ). Poza tym, chyba upraszczasz...
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

nipen pisze:3 bloki po 8 pionów, a między nimi 2 bloki po 8 poziomów. Bloki po 2 zdjęcia w pionie.
Takie dylematy przeżywał chyba tylko Michał Anioł patrząc na biały sufit Kaplicy Sykstyńskiej

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 ]
:shock:
Lux mea lex
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Technik, to naprawdę proste... : ).
Tak, jak przypuszczałem, "malkontentyzm" ma się dobrze : ). Niewiele się dowiedziałem, ale to też jakaś wiedza : ). Dziękuję za uwagi : ).
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Skoro chcesz zrobić taki misz-masz to śmiało, zastanów się tylko czy będziesz szukał zdjęć-mostów między "tematami" czy też może przeciwnie, wyraźnie zaznaczysz granice. Będzie trochę jak "galeria bezdomna", trochę ruletka, może wyjść ciekawie.

Powodzenia!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Dzięki, Jerzy : ). Przestrzeń podzielę na przypuszczalnie 5 regularnych pól, odzdzielonych szerszymi marginesami, w układzie kadry pion-kadry poziom-kadry pion-itd. Do tego małe odległości pomiędzy ramami w obrębie jednego tematu. Ot, i wszystko; ).
ODPOWIEDZ