wymiana zdjęć - runda 20. - październik 2013 r.

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jamalski
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2013, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jamalski »

przyjszło
Lublin nocą
bardzo dziekuje.
trzeba na kpertach pisac "ostrożnie szkło" bo mi liścionosz, podła gadzina, bezczelnie i na sile do skrzynki wcisnął i nie wiem czy nie bede musial go namoczyc i wysuszyc ponownie.
Załączniki
img311 [].jpg
nowy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jak ostatnio byĸem w Lubelandii, to tam po prawej piłem piwo, perełkę ma się rozumieć.

co do pakowania, to warto, ba! koniecznie trzeba pakować powiększenie między dwoma kawałkami tektury falistej. w takim przypadku narażone są tylko rogi papieru, a reszta powinna dotrzeć bez szwanku.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jamalski
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2013, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jamalski »

rbit9n pisze:jak ostatnio byĸem w Lubelandii, to tam po prawej piłem piwo, perełkę ma się rozumieć.
stoi przede mną chmielowa perła, podobno zeszla na psy i ostał sie jeno browar olsztyn w smaku przedni.
rbit9n pisze:co do pakowania, to warto, ba! koniecznie trzeba pakować powiększenie między dwoma kawałkami tektury falistej. w takim przypadku narażone są tylko rogi papieru, a reszta powinna dotrzeć bez szwanku.
daj tekturke po cencie więcej na strone (zakleic dookola papierową tasmą zeby sie odbitka po kopercie nie szwędała ), to i rogi przetrwają.
u plastyków kupilem tekture 3 mm, sztywna jak blacha. mam nadzieje ze przetrwała PP.
nowy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jamalski pisze: stoi przede mną chmielowa perła, podobno zeszla na psy i ostał sie jeno browar olsztyn w smaku przedni.
znaczy tak. smak niby ten sam, ale stan degustatora następnego dnia pozostawia wiele do życzenia. niestety ale chyba zaczęli dawać to samo do piwa, co i inne koncerny.
jamalski pisze:daj tekturke po cencie więcej na strone (zakleic dookola papierową tasmą zeby sie odbitka po kopercie nie szwędała ), to i rogi przetrwają.
u plastyków kupilem tekture 3 mm, sztywna jak blacha. mam nadzieje ze przetrwała PP.
daję około dwóch centymetrów, ale zdarza się, że i to marna gwarancja.
najlepsza tektura falista jest z pudełek po pieluchomajtkach, duża i gruba. warto pytać po aptekach, czy nie ma na zbyciu takiego pudła.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jamalski
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2013, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jamalski »

rbit9n pisze: znaczy tak. smak niby ten sam, ale stan degustatora następnego dnia pozostawia wiele do życzenia. niestety ale chyba zaczęli dawać to samo do piwa, co i inne koncerny.
na butelce jest jakas sciema o chmielu lubelskim, ale w rubryce skład jest tylko " zawiera słód jęczmienny " czyli reszta z proszku.
nowy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja się nie znam, ale wiem co dobre. dobra jest ursa major z Uherców Mineralnych. piłem dziś ich aipę i muszę powiedzieć, że to najlepsza aipa jaką piłem kiedykolwiek.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

zapakowałem odbitkę w 2 pianki, ale faktem jest, że trza dodatkowo usztywnić...
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

widziałem odbitkę na żywo i niestety to co na skanie to tylko zarys tej pracy...
Awatar użytkownika
jamalski
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2013, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jamalski »

m6nj pisze:widziałem odbitkę na żywo i niestety to co na skanie to tylko zarys tej pracy...
takie z inne beczki czy dzisiaj sprzedawana wephota to jakas namiastka starego orwosa ? bo powiem szczerze czernie orwo są bardzo bardzo...
nowy
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

To jest ORWO BN111, to dość specyficzny papier, cienki, gradacja ok. 2, ważny jest świeży wywoływacz i dobre suszenie.
Awatar użytkownika
jamalski
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2013, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jamalski »

mam tego papieru troche , lecz nie nie wystarczy do konca zycia:) wiec pytam o wephote
ja go wołałem w d163 z dodatkiem benzotriazolu, bo troche dymil ( roczniki 80te 90te)
nowy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Nigdy nie lubiłem ORWO.
m6nj pisze:widziałem odbitkę na żywo i niestety to co na skanie to tylko zarys tej pracy...
Dla tego "widziałem skany..." to takie tego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

ja to wołam w kodaku K157, ale musi być świeżutki
po 30 s zaczyna się obraz pokazywać, 1 min to duży kontrast, 2 min to miękki obraz..
z moich negatywów...
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

J.A. pisze:Nigdy nie lubiłem ORWO.
m6nj pisze:widziałem odbitkę na żywo i niestety to co na skanie to tylko zarys tej pracy...
Dla tego "widziałem skany..." to takie tego.
stąd tez moja wrodzona niechęć do skanów:)
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

ńelduję o wysłaniu wczoraj odbitki. Dostałem piękną, jedną z najlepszych do tej pory.
ODPOWIEDZ