wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: aka »

4Rider pisze: 23 kwie 2020, 21:34 Ta z tymi maskami to są plotki w ogóle że w Kraju to do wymyslenia szczepionki mamy je nosić - strach się bać - jadę na wakacje do Rosji - tyle że się pewnie nie da :mrgreen:
Przez zieloną granicę zasuwaj... tylko nie licz na zbyt dużo. Z twoim podejściem do instytucji państwa to raczej szczęścia byś nie zaznał, ale to duży kraj...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: 4Rider »

:mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: rbit9n »

skiper75 pisze: 23 kwie 2020, 20:30 Kurwde po powyzszym poscie wnosze ze moja tez sie nie podobala :(
gdyby się nie podobała, pierwszy byś się o tym dowiedział.
zresztą don't say hoop until you jump, bo się okaże jak dostaniesz swoją. kiedy to będzie nie wiem, bo działają tylko listy ekonomiczne, więc podejrzewam, że poczta płynie statkiem.
flonidan pisze: 23 kwie 2020, 19:46 To była moja ostatnia wymiana.Że nie dostałem to kolega się usprawiedliwił.Natomiast nie dostałem odpowiedzi czy zdjęcia doszły ,pewnie się nie podobały -nie muszą ale grzecznie było by chociaż poinformować o fakcie.
ej, no weź. teraz "wylosuję" żebyś wysłał do mnie, mnie się Twoje zdjęcia zawsze podobają.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: mrek »

flonidan pisze: 23 kwie 2020, 19:46 To była moja ostatnia wymiana.Że nie dostałem to kolega się usprawiedliwił
Ale rezygnacja to nie z mojego powodu, mam nadzieję?
Odbitka będzie. Tylko później.
Sam też jeszcze nie dostałem, ale jestem stałym, przyjacielskim w kontakcie z darczyńcą. Czekamy aż kontakty osobiste będą bezpieczniejsze.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: zladygin »

mrek pisze: 24 kwie 2020, 07:38 Sam też jeszcze nie dostałem, ale jestem stałym, przyjacielskim w kontakcie z darczyńcą. Czekamy aż kontakty osobiste będą bezpieczniejsze.
Miałeś mnie nie wsypać. Spakowana, wrzucę do paczkomatu, niech czeka do poniedziałku aż kurier wyjmie.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: mrek »

zladygin pisze: 24 kwie 2020, 13:47
mrek pisze: 24 kwie 2020, 07:38 Sam też jeszcze nie dostałem, ale jestem stałym, przyjacielskim w kontakcie z darczyńcą. Czekamy aż kontakty osobiste będą bezpieczniejsze.
Miałeś mnie nie wsypać. Spakowana, wrzucę do paczkomatu, niech czeka do poniedziałku aż kurier wyjmie.
No przecież napisałem bezosobowo, że darczyńca, a nie złoczyńca.
Nie wrzucaj, lepiej wręczyć i nasłuchać się na żywo zachwytów. Na Twoje szczęście nie umiem kłamać.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: flonidan »

Nie chodzi o zachwyty-tylko nawet nie wiem czy fotki doszły.
jacek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: flonidan »

Dzięki mrek.Świetna fotka.Co to za obiektyw ostry jak brzytwa??
jacek
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: mrek »

flonidan pisze: 02 maja 2020, 09:54 Dzięki mrek.Świetna fotka.Co to za obiektyw ostry jak brzytwa??
Dzięki za ocenę. Masz inauguracyjną odbitkę z mojej ciemnicy (ciemnia w piwnicy).
Mamiya 645, szkło 80/1,9. Było dużo słońca więc mocno przymknąłem, ale fota z ręki bo nie rozkładałem się tam ze statywem bo to w przejściu było.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: flonidan »

Popatrz mam taki sam obiektyw ale gdzie on do tego -jakaś dobra seria.Słyszałem ,że u Japończyków pierwsze serie obiektywów były super a potem było znacznie gorzej choć dobrze.
jacek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: flonidan »

sorry mój to przesłona 2,0 czyli inny,no popatrz jaka różnica.Też mam ciemnię w piwnicy w moim domu 20 metrów kw.(to taka bardziej suterena)Mogę tam wstawiać Beselery i inne wielkie powiększalniki ale nie chcę iść w duzy format bo to ciężki kawałek roboty.
jacek
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: mrek »

Myślę, że mój obiektyw nie jest jakiś inny tylko kadr pozwolił mu pokazać pazur. Faktura drewna, słońce z dobrej strony ślizgające się po drewnie, duża przysłona, krótki czas (może nawet podniosłem lustro bo tak często robię tuż przed strzałem z ręki). Dopiero te elementy pozwalają na taką odbitkę. Cenię go za to f1.9 bo lubię zdjęcia z ręki w trudnych warunkach.
Jako ciekawostkę dodam, że Rodenstock Rodagon 105/5.6 jaki używam na powiększalniku ma tęczowe przebarwienia na krawędzi tylnej soczewki (był przysmażony przez kogoś) oraz grupę rysek (odkryłem niedawno) na niej. A i tak robi robotę.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: skiper75 »

mrek pisze:Myślę, że mój obiektyw nie jest jakiś inny tylko kadr pozwolił mu pokazać pazur. Faktura drewna, słońce z dobrej strony ślizgające się po drewnie, duża przysłona, krótki czas (może nawet podniosłem lustro bo tak często robię tuż przed strzałem z ręki). Dopiero te elementy pozwalają na taką odbitkę. Cenię go za to f1.9 bo lubię zdjęcia z ręki w trudnych warunkach.
Jako ciekawostkę dodam, że Rodenstock Rodagon 105/5.6 jaki używam na powiększalniku ma tęczowe przebarwienia na krawędzi tylnej soczewki (był przysmażony przez kogoś) oraz grupę rysek (odkryłem niedawno) na niej. A i tak robi robotę.
Kurna chlopaki dejciez popatrzec bo takiej wyobrazni nie mam.
Zreszta w ogole uwazam ze odbitki z wymiany powinny byc publiczne Obrazek
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: flonidan »

Ostatnio robię na starym obiektywie ALFO 24mm/2,8 produkcji japońskiej -cholera wie co to za wynalazek-dałem za niego 80zł -jest w stanie optycznym idealnym tylko listki przesłony chodzą ze zwolnieniem ale po chwili wszystko jest ok.Może trzeba go gdzieś rozkręcić i naoliwić,ale tego nie będę robił.Powiem wam ,że ten wynalazek ma tak dużą rozdzielczość że śmiało może konkurować z moją nową sigmą 20mm za 3200zł .Widać wszystkie gałązki na drzewach ,krawędzie są ostre jak brzytwa i można ciągnąć z niego niezłe powiększenia bez widocznej różnicy ze średniakiem.Jedyny minus że jest dość ciemny ale odbitki z niego dają super frajdę.Może wiecie coś o serii tych obiektywów???.Gwint ma M42 i chodzi z moim ulubionym ricohem GLS lub simplex II.
jacek
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

wymiana koreksowa nr 42. - I. kwartał 2020 r.

Post autor: skiper75 »

Dojszlo !!!

Obrazek
ODPOWIEDZ