Wykonanie odbitek..prośba

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

krzyzne
-#
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2009, 15:07
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań

Wykonanie odbitek..prośba

Post autor: krzyzne »

Witam,
Jestem raczkującym użytkownikiem Bronki ETRS. Jako, że moje założenia są takie żeby w przyszłości robić zdjęcia (albumy) własnoręcznie, tzn używając powiększalnika, cały czas myślę nad sprzętem do tego zadania.
Niestety studencka kieszeń nie rozpieszcza, a powiększalniki do średniego aż tak tanie nie są.
Chciałbym spróbować, a raczej zobaczyć jak na prawdę wygląda w ręku odbitka zrobiona w tradycyjny sposób ze średniego. Nigdy takiego cuda w ręku nie miałem :)
Do rzeczy..
zastanawiam się, czy ktoś z Was robi odbitki 645?
Jeżeli były ktoś tak dobry to chciałbym się skontaktować w sprawie wykonania dla mnie dosłownie paru(2-3) odbitek w celach poglądowych. Oczywiście pokryje wymagane koszty ale to już kwestia ewentualnego dogadania się.
Ewentualnie macie pomysły gdzie wysłać negatywy do powiększenia?

Serdecznie pozdrawiam
Łukasz
stereo
-#
Posty: 89
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:05
Lokalizacja: Dokąd

Post autor: stereo »

O cholera. Ale ciemnia. Chciałbym chociaż 1/10 tego mieć u siebie... Ale ceny też masz niezłe, chociaż rozumiem ich wysokość :)
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

Ja mogę pomóc. Moje odbitki będą w pełni amatorskie, ale to może i plus, bo jak masz zamiar sam robić to przynajmniej zobaczysz jaki poziom odbitki można uzyskać w piwnicy nie mając jakiegoś super wielkiego doświadczenia.
Mam Opemusa 6 z anaretem(80mm). Odbitki mogę zrobić na ilfordzie plastikowym 24x30. Jak co to priv.
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

stereo pisze:O cholera. Ale ciemnia. Chciałbym chociaż 1/10 tego mieć u siebie... Ale ceny też masz niezłe, chociaż rozumiem ich wysokość :)
wiesz, ceny sa nizsze niz zlecenie tego do wydrukowania u ludzi ktorzy to robia na najwyzszym poziomie. tylko, ze wydruk nie wytrzyma porownania z taka odbitka. a sama cena jest taka, ze oplaca mi sie to robic dopiero przy zleceniach na przynajmniej 5 odbitkek, mniejsza ilosc to doslownie dzialnosc reklamowa...jedna odbitka robi sie pare godzin, policz ile wychodzi roboczogodzina po odjeciu materialow i innych kosztow.
tomashj2
-#
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2010, 19:45
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: tomashj2 »

Jak dzisiaj wyszedlem z ciemni o 3:30 z 7 gotowymi barytami to stwierdzilem, ze współczuje ludziom ktorzy robia to usługowo. Opłaca ci sie to? A mowisz ze ceny sa nizsze od wydruku, jakiego? Skan + cyfrowy lab czy jak?
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

skan + kosmiczna drukarka na kosmicznym barycie do drukowania :mrgreen:

Oplaca sie tak jak napisalem, od paru sztuk...mniejsze ilosci niestety nie...
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

Czy 75 zeta za odbitkę barytową 30x40 to dużo? Nie tylko sama praca kosztuje, ale również sprzęt. Orientuję się w cenach i rzut oka na ciemnię wystarcza, by zorientować się ile zostało włożone w to kasy. Oczywiście, dadan_mafak nie kupował tego w cenach skepowych i pewnie część sprzętu trafił w niezłej cenie, szczególnie przy większych zakupach :) Wg mnie cena jest naprawdę dobra, ale oczywiście na tyle zaporowa, że nikt nie będzie wysyłał do zrobienia negatywu 36 klatkowego :)
Swoją drogą, fajnie byłoby zlecić dadanowi odbitkę, którą już wcześniej sam zrobiłem u siebie, by porównać efekty. Oczywiscie, odbitka musiałaby być zrobiona na tym samym materiale. Mam nadzieję, że po takim porównaniu nie wpadłym w depresję... ;)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 13:09 przez bowie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

1 szt. 50x60 tetenal vario baryt to koszt własny 13-15 zł za odbitkę przy zakupie rolki 101.5 cm x 10 m... nie ma co sie zastanawiać trzerba robić samemu jak chcesz mogę ci to ogarnąć ale charge bedzie 100 zł szt. dodatkowo ( z suszeniem naciagowym, oslabianiem miejscowym, doświetlaniem i retuszem) 8-)
ODPOWIEDZ