wołanie filmu - dwa pytania

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

Płukam w demineralce narazie. ale faktycznie będę się musiał nad czymś zastanowić bo co wywołuje to kilka ładnych litrów idzie na to
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1042
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

figureliusz pisze:Nie wiem, jaką mam wodę, ale co kilka miesięcy mam czajnik do odkamieniania.
Warszawa? To ok 180-200mg wapnia na litr. W Olsztynie mam ponad 280mg/l.
Filtry brita dobrze sobie z tym radzą - zapomniałem już o czymś takim jak odkamienianie czajnika (a przy okazji herbata smakuje dużo lepiej).
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Lokalny zakład wodociągów powinien podawać parametry wody.
Soundman
Własny filtr jak sugeruje Henry, może być taki jak jego, lub odwrócona osmoza.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
biedron
-#
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2010, 20:57
Lokalizacja: Konin

Post autor: biedron »

Soundman pisze:Płukam w demineralce narazie. ale faktycznie będę się musiał nad czymś zastanowić bo co wywołuje to kilka ładnych litrów idzie na to
No to nieźle się wytracisz... U mnie jest ok 18 stopni niemieckich - płuczę w kranówie, po wypłukaniu kąpiel w fotonalu 2,5 ml zamiast 5 ml na litr w wodzie demineralizowanej i jest czysto, bez zacieków. Przed wsadzeniem szpuli z filmem do roztworu dobrze strzepuje z niej wodę.
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

U mnie na stacji demineralka kosztuje 4,50 więc tragedii niema ale to jednak dodatkowy koszt. Ja zaczynam więc dopiero dopracowuje swoje metody itp
ODPOWIEDZ