Wkładka do Lubitiela

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

Pytanie raczej z takich beznadziejnych, ale a nuż ktoś wie, skąd wytrzasnąć te wkładki 6x4,5 do Lubitiela Universala?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

Mam jakieś takie wkładki z mieszkowców, ale stosowałem je zamiennie w różnych aparatach, w tym w Lubitelu.
Ogólnie to mam spore zasoby 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

E, jak już szukam, to oryginalnej, bo na zastępnik to mi właśnie spakowali płytkę z jakiegoś czarnego plastiku i już jedzie, to sobie wytnę i przykształtuję :-) Ale dzięki.
Aczkolwiek, gdybyś miał taką, o której wiesz, że jest z Beiraxa II, 6x9 do 6x4,5... :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

Ja mam metalowe stare nie plasticowe.
Z Beier też mam ale z 6x6.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

No tak właśnie się domyślam, że blaszane. Plastikową to ja sobie zrobię. Dwie właściwie, bo do Lubitiela i do tego Beiraxa. A właściwie, to trzy, bo jeszcze do wizjera ramkowego w Lubitielu :-) Łatwiej z plastiku, niż robić za kowala i wykuwać z blachy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 07 paź 2021, 11:06 wykuwać z blachy.
Nic nie trzeba wykuwać, wróć do mego pierwszego wątku i przeczytaj ze zrozumieniem, albo od razu Ci
napiszę: wkładka z Beier Precisa pasuje do Lubitelów tych starszych i tych nowszych.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

Ale ja rozumiem, że pasuje. W końcu kwadrat 6x6 to kwadrat 6x6, tu się wiele nie wykombinuje.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 07 paź 2021, 11:53 Ale ja rozumiem, że pasuje.
Rozumiesz że pasuje, ale rozważasz kucie z blachy przez kowala, ale z plasticu łatwiej, acha 🍅

Nie rozumiem po co wogle pytasz jak wiesz, że i tak sam sobie zrobisz z plasticu, dupę zawracasz bo Ci się nudzi czy jaK 🐄?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

Bo jakby ktoś miał zbędne z zestawu Lubitiela, a nie tylko takie, które do niego akurat pasują, to bym chętnie przygarnął. A jeżeli i tak, i tak mam mieć zastępnik, to już go sobie wolę sam wystrugać.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

PPaweł, pierdoła jesteś i tyle, tu i w każdym innym wątku :-P

Co ty myślałeś że karzę Ci płacić za jakieś małe badziewie?
Zwykłem takie rzeczy wysyłać gratis i sam nawet znaczki kupuję 🌳
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

4Rider pisze: 07 paź 2021, 17:32 Co ty myślałeś że karzę Ci płacić za jakieś małe badziewie?
Nie rozważałem tej kwestii w ogóle :-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze: 07 paź 2021, 17:32 Zwykłem takie rzeczy wysyłać gratis i sam nawet znaczki kupuję
aż mnie się przypomniał wiersz o Grzesiu, który wrzucał list do skrzynki ;)
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Wkładka do Lubitiela

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 07 paź 2021, 17:41Nie rozważałem
Tobie to nie wierzę w ani słowo, nie raz się przekonałem. Z przykrością stwierdzam że jednak należysz do Niemiłego Społeczeństwa.
rbit9n pisze: 07 paź 2021, 17:48wiersz o Grzesiu
Tak, przechodził tam wtedy jakiś łysy pan z Kętrzyna, czy jakoś tak...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Wkładka do Lubitiela

Post autor: technik219 »

Mogę sprzedać całego Lubitela z wkładką ;-)
Lux mea lex
PPaweł
-#
Posty: 1360
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Wkładka do Lubitiela

Post autor: PPaweł »

To bym miał półtora Universala i jeszcze jednego 166b :-) Dostałem Universala w prezencie i już nawet mało śmierdzi piwnicą, a z lekka zapleśniały Fotopan HL po oderwaniu od papieru nawet się wywołał do akceptowalnych zdjęć z czasów, kiedy jeszcze żył Freddie Mercury. Ale te blaszki oczywiście gdzieś zaginęły jeszcze w ubiegłym tysiącleciu więc się za nimi rozglądam. Dwa lata temu były na Allegro ;-)

Ale bez fanatyzmu i nie chodzi o to, żeby koniecznie mieć idealnie kompletnego Universala, tylko żeby bez większego napinania spróbować dokompletować tego przypadkowego.
ODPOWIEDZ