Wada - pasek na dole kadru

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Wada - pasek na dole kadru

Post autor: shredderr »

AdobeRGB ustaw TYLKO, jeśli masz monitor szerokogamutowy oraz zamierzasz drukować.
Do prezentacji na ekranie tylko i wyłącznie sRGB. Dlaczego ? Każda konwersja przestrzeni barwnej powoduje przekłamania w kolorze.
Dodatkowo, na co komu tiff ? W miare możliwości DNG - to taki raw inszy. Mniej zajmuje od tiffa, informacje o kolorze te same.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wada - pasek na dole kadru

Post autor: J.A. »

aka, oKuba, miał to samo.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oKuba
-#
Posty: 3187
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Wada - pasek na dole kadru

Post autor: oKuba »

J.A. pisze: 21 maja 2022, 08:40 aka, oKuba, miał to samo.
Dokladnie. Problem rozwiazalo „trzymac naswietlenie“ (jakos tak; po niem. Belichtung halten) w zakladce input w dolnej czesci.

Ja ustawiam na suwaku taka sama wartosc jak korekcja naswietlenia a podczerwien sciagam do min. gdyz skanuje tylko cz-b. material

Co ciekawe, problem ten wystepuje tylko na gestym/ bardzo gestym materiale. Tylko wtedy wystepuje roznica pomiedzy obrazem podgladowym a skanem
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wada - pasek na dole kadru

Post autor: aka »

J.A. pisze: 21 maja 2022, 08:40 aka, oKuba, miał to samo.
Pamiętam.
oKuba pisze: 21 maja 2022, 09:02 Dokladnie. Problem rozwiazalo „trzymac naswietlenie“ (jakos tak; po niem. Belichtung halten) w zakladce input w dolnej czesci.

Ja ustawiam na suwaku taka sama wartosc jak korekcja naswietlenia a podczerwien sciagam do min. gdyz skanuje tylko cz-b. material

Co ciekawe, problem ten wystepuje tylko na gestym/ bardzo gestym materiale. Tylko wtedy wystepuje roznica pomiedzy obrazem podgladowym a skanem
W cz-b olewam co tam w podglądzie bo 16 bit szarość i pozytyw (skan liniowy) coś tam pokazuje i jest to dla mnie bez znaczenia bo prawda wychodzi po odwróceniu itd. Zobaczymy kiedy mi się znudzi ta zabawa z kolorem - impuls był z lodówki tzn. 3 zalegające Provie otrzymane w bonusie z aparatem.
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wada - pasek na dole kadru

Post autor: aka »

J.A. shredderr oKuba - dla porządku zakładam nowy wątek "Skanowanie slajdów - VueScan"
ODPOWIEDZ