Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

darekdp
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: darekdp »

Witam.

Po kupieniu od kolegi z forum Dursta M800 i dorobieniu zębatki do mechanizmu podnoszenia, złożyłem wszystko.
Działa bez problemu. Jednak w stosunku do Krokusa 69, siła potrzebna do kręcenia korbką jest duuużo większa.
Krokus ma oczywiście sprężynę wspomagającą, ale może ktoś ma podobny sprzęt i się wypowie, czy różnica powinna być taka duża.
W M800 muszę się solidnie przyłożyć, aby go podnieść. Może jest coś źle wyregulowane na tych plastikowych rolkach? Może dlatego wcześniejsza zębatka odmówiła posłuszeństwa?
Pozdrawiam
Darek
JinLing
-#
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2021, 22:01

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: JinLing »

Kupiłem M800 z uszkodzeniem tej samej zębatki - była wyszczerbiona w trzech miejscach. Najwyraźniej ten typ tak ma, za czym idzie mechanizm z tworzywa. Kolego, ostał ci się jeszcze unicon 85 który kupiłeś razem z tym powiększalnikiem? Bardzo byłbym Ci wdzięczny, gdybyś zgodził się go odsprzedać. Zrobię z niego dobry użytek!
darekdp1
-#
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: darekdp1 »

Mam jeden "wolny" unicon 85. Wolałbym jednak zamienić się na unicona 50, abym miał komplet. Ile jesteś w stanie zapłacić za 85-tkę?
JinLing
-#
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2021, 22:01

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: JinLing »

Na chwilę obecną zamówiłem z ebay'a, ten który polecił poprzedni właściciel twojego M800. Zobaczymy w jakim on będzie stanie, bo ja mam fetysz czystych szkieł - jeśli przyjdzie uszkodzony, to będę chciał kombinować zdrowego. Nie rozumiem dlaczego nie zrobisz tak samo, bo na ebay'u 50tka jest najtańsza i najbardziej dostępna.
darekdp1
-#
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: darekdp1 »

W zasadzie nie potrzebuję tej 50-tki. Nie robię obecnie filmów 35 mm. Ale byłoby miło mieć komplet kondensorów.
JinLing
-#
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2021, 22:01

Durst M800 - siła konieczna do podnoszenia powiększalnika

Post autor: JinLing »

jak się rozmyślisz to przynajmniej będzie krajowy ;P śmiało - widziałem dzisiaj sztukę za 25$
ODPOWIEDZ