[S] Weimar Lux CdS - jak nowy

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[S] Weimar Lux CdS - jak nowy

Post autor: Z_photo »

Odstąpię całkowicie sprawny i wyglądający jak nowy światłomierz Weimar Lux CdS. Wadę konstrukcyjną tego modelu w postaci pękającego plastikowego ucha usunąłem przez wklejenie mosiężnej tulejki i uformowanie jej "otuliny" z epoksydowej masy modelarskiej - po utwardzeniu i polakierowaniu jest to najmocniejsze miejsce obudowy.
Wskazania światłomierza skonfrontowałem ze wskazaniami układu pomiarowego w Canonie A1 i z ręcznym światłomierzem Sekonic L-208. W stosunku do Canona światłomierz wskazywał bardziej optymistyczne wyniki, różniące się o stałą wartość 1 EV dla obu zakresów pomiarowych (ale Canony serii A znane są z dość obfitego naświetlania). Natomiast w porównaniu z Sekonikiem to wskazania Weimara były identyczne.
Wskazania testowałem przy użyciu baterii o napięciu 1,4 V - przeznaczonej do aparatów słuchowych. Przy tej baterii igła celowała dokładnie w środek znacznika służącego jako punkt odniesienia przy sprawdzaniu źródła zasilania. Po włożeniu baterii alkalicznej 1,5 V wskazania światłomierza rosły o ok. 0,5 V i o tyle przesuwała się w prawo igła przy testowaniu baterii.
W zestawie jest oryginalne etui i sznurek łączący je ze światłomierzem.

Cena: 90 zł + zwrot kosztu przesyłki
Ewentualny kontakt ze mną najlepiej przez telefon: 508-065-548
Załączniki
P1300061_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P1300063_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P1300050_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P1300047_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P1300052_sRGB-Resizer-1024M.jpg
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[S] Weimar Lux CdS - jak nowy

Post autor: Z_photo »

A niech stracę!
70 zł (plus koszt wysyłki)
:-D
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ