Strona 1 z 2

oświetlenie na początek

: 07 lip 2011, 19:46
autor: jamajczyk
witajcie,
Ostatnimi czasy nachodzi mnie na portrety, zrobiłem kilka zdjeć odbitą lampą od sufitu
ale to nie to, używałem też dwóch lamp żarnikowych tradycyjnych oraz chalogena ale dziecko nie wytrzymuje tamperatury , myśle o czymś takim,.....
p.s. czy te lampy da sie przekręcić w drugą strone ?

http://allegro.pl/item1681902171.html?source=oo

no ale kompletnie nie wiem co i jak jeśli chodzi o ten sprzet?

Druga alternatywa to podpięcie lamp błyskowych te co posiadam są dość mocne zamiast tych co są na aukcji powyżej, na radiówce , obecnie posługuje sie mamiją pro i nie mam pojęcia jak bedzie to wszystko działac razem?

a może zwykłe parasolki, kable,i stojaki by wystarczyły?

pozdrawiam

: 07 lip 2011, 19:56
autor: nord
ten zestaw, to absolutne minimum. głowna wada to brak regulacji mocy błysku oraz niska jego siła - zaletą zaś stosunkowo niska cena.

na początek poleciłbym :

http://allegro.pl/studyjna-lampa-blysko ... 48355.html

naprawdę warto dołożyć nieco grosiwa.. bo używając tych lamp otrzymujesz znacznie większą moc, moc którą można regulować.. a także możliwość używania softboxów oraz możliwość wyzwalania "na kabeli" lub droga radiową. kiedyś kiedyś używałem takiego zestawu (dwie lampy) + softboxy. a lampkę z fotocelą i parasolką ustawiało się w kontrze ... :-D

: 07 lip 2011, 20:41
autor: Henry
Pokaż jakieś zdjęcie z tych odbitych od sufitu, bo nie wierzę że to technika zawiodła - raczej podejrzewam to co zwykle... ;-)

Pierwszy zestaw odpada - brak regulacji, małe parasolki. Taki zestaw to łapania naiwnych raczej ;-)
Trudno mi polecić lampę - ja nie chcąc wnikać zbytnio w technikę po prostu sobie kupiłem dwa Quantuumy S400. Zapewne nie chcesz tyle władować w sprzęt (i nie powinieneś) więc Lampa zaproponowana przez nord'a brzmi sensowniej. Aczkolwiek lampa to dopiero połowa zakupu - ta mniejsza połowa ;-) Ważniejsze są akcesoria - ja sugeruję asymetrię: jedną największą parasolkę jaką znajdziesz, druga doświetlająca może być mniejsza. Albo zamiast drugiej jakaś blenda (dodatkowa - bo podstawową i tak potrzebujesz). Generalnie najlepsze rozwiązanie to lampy z blendami i zastawkami - ale to wyższa szkoła jazdy i nawet Ci co lubią fotografię studyjną jadą na softboxach (i nie dają się przekonać że one bardzo ograniczają). Czyli nie pakuj się w gotowe zestawy.
Ja przed Quantuumami używałem lamp błyskowych wyzwalanych fotocelą - są tanie, dają trochę regulacji i są tanie. Jak wrzucisz w google "strobist" to zobaczysz że niektórzy traktują to całkiem poważnie. Zresztą ja tam na efekty nie narzekałem, bo mi wystarczały:
http://www.pbase.com/hfoto/image/121983129/original.jpg - Metz z dużą parasolką + jakiś mały Unomat z malutką parasolką.
Ale w końcu zabrakło mi mocy - przy 4x5" nawet 400Ws to takie ledwo bździdełko.

: 20 lip 2011, 15:38
autor: Joan
jamajczyk pisze:Ostatnimi czasy nachodzi mnie na portrety,
to fajnie, ale czy już próbowałeś przy świetle naturalnym?
Jeśli nie to koniecznie zacznij od tego , później naucz się najpierw wykorzystywać jedną tylko blendę. Jak to opanujesz myśl o świetle sztucznym (studyjnym).

: 20 lip 2011, 18:42
autor: Basil
jeśli masz już lampy błyskowe:
jamajczyk pisze:Druga alternatywa to podpięcie lamp błyskowych te co posiadam są dość mocne
a może zwykłe parasolki, kable,i stojaki by wystarczyły?
to działaj z nimi
na początek na pewno wystarczą,a z lampami błyskowymi można naprawdę sporo zwojować
stojaki,parasolki i kable kupisz za grosze,zaletą będzie też mobilność

oświetlenie na początek

: 22 sie 2019, 09:38
autor: tom green
Podłącze się, szukam pomysłu na to jak dobrać namiot bezcieniowy do robienia zdjęć biżuterii w domowym zaciszu dla amatora Podpowiedzcie mi jakie jest minimum warunków, które musi spełniać taki namiot i lampy

Za wstawianie reklam - ban. admin

oświetlenie na początek

: 22 sie 2019, 10:10
autor: technik219
tom green pisze: 22 sie 2019, 09:38 szukam pomysłu na to jak dobrać namiot bezcieniowy do robienia zdjęć biżuterii w domowym zaciszu dla amatora
Do fotografowania biżuterii namiot bezcieniowy to nie najlepszy pomysł. Istotą biżuterii są błyszczące powierzchnie, refleksy, cienie, rozbłyski na kamieniach. Namiot bezcieniowy to wszystko zniszczy. Otrzymasz zdjęcia nijakie, bez wyrazu, mdłe.
Ja bym się nie łaował w namioty tylko pomyślał nad czymś w rodzaju stołu bezcieniowego. Niby jedno i drugie bezcieniowe, ale różnica jest zasadnicza. Na stole bezcieniowym będziesz miał możliwość operowania światłem w bardzo szerokim zakresie, to Ty będziesz decydował co ma rozbłysnąć, a co pozostać miękko oświetlone, gdzie będzie cień, gdzie stanie się jasność. Fakt, fotografowanie na stole bezcieniowym jest o wiele trudniejsze niż w namiocie, ale jeśli już wszystko w miarę opanujesz, to zdjęcia, ich jakość wszystko wynagrodzi.
Wiem o czym mówię, bo przerabiałem już namiot, przerabiałem "zaawansowane" (przede wszystkim cenowo, jak się poniewczasie okazało ;-) ) systemy specjalnie stworzone do fotografii produktowej w tym biżuterii by na koniec wrócić do starego, dobrego stołu z dwiema prostymi lampami LED. Reszta to obróbka w PS. Nie wierz temu, kto pokazując Ci super zdjęcie i twierdzi, że tam nie ma Photoshopa, śmiej mu się w nos! Takich cudów nie ma ;-)

oświetlenie na początek

: 22 sie 2019, 23:10
autor: MrMamiya
technik219 pisze: 22 sie 2019, 10:10 Wiem o czym mówię, bo przerabiałem już namiot, przerabiałem "zaawansowane"
I Ty, taki stary wyga dałeś się nabrać na spamera? Przecież gostek reklamuje namioty bezcieniowe. A jego dwa pozostałe posty (o prezencie ślubnym i coś-tam jeszcze) - to typowa 'zmyłka', żeby nie było, że od razu spam w pierwszym poście...

oświetlenie na początek

: 23 sie 2019, 06:39
autor: Jerzy
I ban poleciał.

oświetlenie na początek

: 23 sie 2019, 08:18
autor: MrMamiya
Jerzy pisze: 23 sie 2019, 06:39I ban poleciał.
Widać że na rynek pracy wchodzi nowy rocznik absolwentów marketingu jakiejś Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Medialnej i Tańca Klasycznego przy Obrabiarce. :mrgreen:

oświetlenie na początek

: 23 sie 2019, 18:25
autor: technik219
MrMamiya pisze: 22 sie 2019, 23:10 I Ty, taki stary wyga dałeś się nabrać na spamera?
:oops: No właśnie... może dlatego, że stary.... starzy ludzie są bardziej łatwowierni... dlatego najczęściej padają ofiarami oszustów. :oops:

oświetlenie na początek

: 25 wrz 2020, 09:46
autor: grzegorz11778
na początek wystarczy zwykły ring do 400 zł moim zdaniem, nie ma co przepłacać

oświetlenie na początek

: 09 sty 2022, 19:32
autor: českotěšínský
Słuchajcie, a czy ktoś z Was zna jakieś fajne sposoby, domowe na uzyskanie światła punktowego, chodzi mi o to aby wiązka światła się ne rozpraszała ale tworzyła okrąg,
coś takiego jak w teatrze czy koncercie czy tu już trzeba zastosować profesjonalny reflektor punktowy?
dzięki Ct

oświetlenie na początek

: 09 sty 2022, 19:44
autor: 4Rider
českotěšínský pisze: 09 sty 2022, 19:32 czy tu już trzeba zastosować profesjonalny reflektor punktowy?
Nie trzeba, są żarówki typu spot. Świecą właśnie tak jak tego potrzebujesz.
Są i "fotograficzne" i "zoologiczne" i bez targetu również.
Te "fotograficzne" oczywiście kosztują najwięcej, jak i termometry i inne bzdety z etykietą "foto" ;-)

oświetlenie na początek

: 09 sty 2022, 20:06
autor: shredderr
českotěšínský pisze: 09 sty 2022, 19:32 Słuchajcie, a czy ktoś z Was zna jakieś fajne sposoby, domowe na uzyskanie światła punktowego, chodzi mi o to aby wiązka światła się ne rozpraszała ale tworzyła okrąg,
coś takiego jak w teatrze czy koncercie czy tu już trzeba zastosować profesjonalny reflektor punktowy?
dzięki Ct
Są nakładki typu spot na studyjne lampy błyskowe na przykład. Są reflektory z soczewką fresnela.
"domowym" sposobem możesz wykonać "tunel" z czarnego papieru.