Uszkodzony Krokus

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Uszkodzony Krokus

Post autor: Prorok78 »

Witajcie - jakis czas temu wyjalem z piwnicy i odkurzylem moj powiekszalnik :) - jest to Krokus - nie pytajcie ktory bo nie wiem - wiem ze ma wielki kondensor i mozna w niego wsadzic klatke max 6x9 - po prostu nie jestem teraz w poblizu i nie moge sprawdzic modelu :)
Zauwazylem natomiast ze odlamany zostal i zaginiony bez wiesci taki maly czerwony filterek ktorym zaslania sie papier podczas ustawiania kadru lub ostrosci...
No i bez tego nie bardzo mam moje malenstwo jak uzywac... skad wziac cos na zastepstwo lub skad wziac taki sam ? Jest on przykrecany jakby pod powiekszalnikiem na mala srobke :)

Drugie pytanie - gdzie kupujecie papier b/w?? W sensie gdzie najtaniej ?
Bede kupowal niedlugo pare paczek - na pewno 10x15 , 13x18 , 20x30 i moze jeszcze cos ciut wiekszego :) Raczej stalogradacyjny gdyz nie mam glowicy filtracyjnej (moj krokusik ma obiektyw janpol).. Oplaca sie np pojechac gdzies do Czech po Fome??:)

dzieki za pomoc
Jaca
-#
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaca »

A na co Ci ten filterek, ja nie używam i odkręciłem. Kadrujesz na maskownicy gasisz powiększalnik, kładziesz papier i naświetlasz. A jak nie chcesz białych marginesów to ustawiasz maskownicę tak by położyć papier bez zasłania brzegów, a maskownica służy wtedy tylko do kadrowania

EDIT: ten janpol do multigrade może być, ale to generalnie kiepskie szkło
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Jaca pisze:A na co Ci ten filterek, ja nie używam i odkręciłem.
Czasem można sprawdzić, czy nie trąciło się maskownicy. A najczęściej do sprawdzenia, gdzie położyć papier testowy i jak leży film na papierze do stykówek.
Prorok78 pisze:Drugie pytanie - gdzie kupujecie papier b/w??
Mieszkam w Warszawie i najtaniej na giełdzie lub na wyprzedażach sklepów. Ale na giełdzie kupuję od AVF, sprzedają też wysyłkowo.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

Jaca pisze:A na co Ci ten filterek, ja nie używam i odkręciłem. Kadrujesz na maskownicy gasisz powiększalnik, kładziesz papier i naświetlasz. A jak nie chcesz białych marginesów to ustawiasz maskownicę tak by położyć papier bez zasłania brzegów, a maskownica służy wtedy tylko do kadrowania

EDIT: ten janpol do multigrade może być, ale to generalnie kiepskie szkło
Wiem ze nie jest najlepsze :( Ale moj to i tak niezly egzemplarz :)

A nie odsprzedal bys tego filterka za jakas rozsadna cene ??:)

Mozecie podac jakis adres do tego sklepu AVF ?? Google nic nie mowi :(
Jaca
-#
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaca »

Prorok78 pisze:A nie odsprzedal bys tego filterka za jakas rozsadna cene ??:)
Raczej nie :) Mam kompletnego Opemusa w dobrym stanie i nie będę go dekompletował, na wypadek gdybym chciał go kiedyś zamienić na coś innego
Prorok78 pisze:Mozecie podac jakis adres do tego sklepu AVF ?? Google nic nie mowi :(
Jerzy się przeliterował :) - tutaj masz adres -> link
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

oni jakies tkaie kosmiczne ceny mają czy mi sie zdaje
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

No wlasnie ... czy ktos mi powie czy ponad 65 zl za papier fomy 100 szt 10x15 to duzo ??
Troche wypadlem z rynku... ostatnio jak kupowalem to w sklepach byl fotonbrom :) jakies 10 lat temu :)
Jaca
-#
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2009, 15:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaca »

Prorok78 pisze:... czy ktos mi powie czy ponad 65 zl za papier fomy 100 szt 10x15 to duzo ??
Zapytaj Pana Google - on prawdę Ci powie... jaka ta młodzież teraz leniwa...

W tej hurtowni nie kupowałem jeszcze, ale ostatnio porównywałem ceny na różne rzeczy i faktycznie większość mają najtaniej ze znanych i solidnych firm, i pewnie następne większe zakupy tam zrobię.
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

Mlodziez...??:) heh juz od jakis 15 lat tak nikt do mnie nie mowil :):)

A google nie powie mi wszystkiego.. bo cen gieldowych, wyprzedazowych i hmm pochodzacych z importu wlasnego tam nie znajde :)
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

Dzieki za linka :)

Nie nie chce - bynajmniej :) Ale na probki i wgladowki w sam raz sie nada :)
do 'produkcji' z racji tego iz uzywam glownie klatek 6x7 raczej bede uzywal 20x30 i wieksze :)
Ale podalem 10x15 jako przyklad - w koncu to chyba najpopularniejszy format :)

Coz... jak widac roznica jestdosc znaczna... zwlaszcza jesli wziac pod uwage wiekszy zakup :)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Prorok78 pisze:Ale podalem 10x15 jako przyklad - w koncu to chyba najpopularniejszy format
Nie bez powodu nazywa się formatem pocztówkowym.

Zbliżają się święta i czas porobić własne kartki świąteczne do wysłania znajomym.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

ten podany sklep ma słaby asortyment-polecam sklep internetowy fotonegatyw-duży wybór materiałów i akcesoriów
jacek
Awatar użytkownika
Shah
-#
Posty: 49
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:15
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Ja gdzieś mam Krokusa i na pewno jest przy nim ten filterek. W środę będę w rodzinnych stronach to go poszukam. Za koszty wysyłki oddam.
ODPOWIEDZ