UE a żarówki do powiekszalnika

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
MorF
-#
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MorF »

jac123 pisze:
MorF pisze:a ja z kolei slyszalem, ze skoro 100W maja wycofac to gdzies tam nasi produkowac beda 99W :)
To nie tak, bo od przyszłego roku to już nawet 75 W nie będzie można.
omasz... co za kontrola obywatela... :-/ no tak promuja zarowki energo oszczedne, ktorych temperatury barwowej nie znosze :evil:
volcanoadam
-#
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:33
Lokalizacja: Birmingham, UK

Post autor: volcanoadam »

Ostatnio gdzieś czytałem, że całkowity zakaz produkcji i sprzedaży zwykłych żarówek ma zostać wprowadzony w całe UE w 2012 roku. Wg mnie nie warto czasu marnować na omijanie prawa i kombinowanie skąd załatwić żarówkę (chociaż fotograficzne nie wchodzą w rachubę). Lepiej się zastanowić jakich użyć żarówek zastępczych. Macie jakiś pomysł jaką zastosować żarówkę w powiększalniku na 230V zamiast zwykłej? Czy są jakieś halogeny specjalistyczne?
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Sam kombinowałem i zakładałem o tym temat (który tak na marginesie kwalifikuje się do usunięcia). Sam próbowałem używać Philipsów Softone 100W E-27, ale do takiego Krokusa są odrobinę za słabe,. Ich plus jest taki że mają w miarę dobry kształt bańki i oświetlają w miarę równo (szczególnie gdy do kasetki na filtry wrzucisz sobie płytkę z lakomatu którą możesz sobie wyrorobić za 5-6zł u szklarza).

Jak poszperasz po necie, trafisz jeszcze na żarówki 150W. Może coś takiego, choć wspomniane już wyżej softone`y mają niewiele mnie, bo 1200 lm?

http://www.el-dar.com.pl/Zarowka-GLOB-G ... -1034.html
A niech mnie TSS pokąsa!
ODPOWIEDZ