Tu nie wolno robić zdjęć

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: figureliusz »

Ale kamizelka z napisem "Zakład Geodezji i Geokartografii" to dobry pomysł. Albo lepiej "Katedra"
Kask.
Byle nie w dużych miastach, bo tam dostaniesz wpierdziel, za pomiary terenu na 100% na sprzedaż złemu developerowi.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: Nomad »

Najwyraźniej niektórzy nie zauważyli kiedy stan wojenny się skończył.
Wszelkie zakazy fotografowania w przestrzeni publicznej są bezprawne: mogą dotyczyć jedynie niektórych obiektów wojskowych.
A jak ktoś robi bezpodstawnie problemy, to należy wołać Policję i tyle.
Co innego łażenie po obszarach ściśle chronionych, poza wyznaczonymi szlakami.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: 4Rider »

Jest jeden wyjątek gdzie nie chodzę na zasadzie wzajemności (mam nadzieję), tam gdzie wyraźnie jest napisane:
"Teren Prywatny, Nie Wchodzić" - to jedyny wyjątek, który determinuje moją wspomnianą tu już 'zasadę'...

Co do Policji to ja z Psami i Sukami nie gadam...ale mam teleskopowy monopod zwykle ze sobą :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 18 lis 2019, 13:40 Jest jeden wyjątek gdzie nie chodzę na zasadzie wzajemności (mam nadzieję), tam gdzie wyraźnie jest napisane:
"Teren Prywatny, Nie Wchodzić" - to jedyny wyjątek, który determinuje moją wspomnianą tu już 'zasadę'...
Teren prywatny to teren prywatny, choć czasem teren prywatny też może być przestrzenią publiczną.
A coponiektórzy właściciele tego nie wiedzą i uważają że obowiązują tam takie same prawa jak w ich sypialni.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: Henry »

Włóczę się po dzikich lasach to nie ma mnie kto opieprzyć. Ale bywało - szczególnie w galeriach handlowych. I raz pod pocztą - ale raczej na zasadzie wywiadu bo wcześniej mieli napady na konwojentów wiozących emerytury to byli ostrożni - tu przynajmniej była kulturka to i ja byłem grzeczny. No i raz strażnik bankowy bo stałem na przeciwko fotografując fasadę banku - coś tam mruczał z drugiej strony uliczki, ale nie chciał podejść to go olałem. Z cywilów to raz jakaś kobieta na mnie machała parasolką bo fotografowałem widoczek z przechodniami - zignorowałem po prostu.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: jac123 »

Dziwne rzeczy tu panowie opowiadacie.
Mi nikt nigdy niczego nie odmówił, wręcz przeciwnie - kobiety widząc mój aparat wręcz są namolne, abym im zdjęcie zrobił...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 18 lis 2019, 15:14 Mi nikt nigdy niczego nie odmówił, wręcz przeciwnie - kobiety widząc mój aparat wręcz są namolne, abym im zdjęcie zrobił...
No nie każdy ma Twój urok osobisty niestety.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

jac123 pisze: 18 lis 2019, 15:14 Mi nikt nigdy niczego nie odmówił, wręcz przeciwnie - kobiety widząc mój aparat wręcz są namolne, abym im zdjęcie zrobił...
No normalnie kandydat na współczesnego Kalibabkę! Ale z tym aparatem to uważaj, możesz mandat dostać za nieobyczajne zachowanie.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: jac123 »

Ehh, po prostu wystarczy być miłym dla otoczenia ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: Imperitus »

jac123 pisze: 18 lis 2019, 15:14 Dziwne rzeczy tu panowie opowiadacie.
Mi nikt nigdy niczego nie odmówił, wręcz przeciwnie - kobiety widząc mój aparat wręcz są namolne, abym im zdjęcie zrobił...
A czym naonczas fociłeś?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: jac123 »

Dużym otworkowcem... 8-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: skiper75 »

jac123 pisze:Dużym otworkowcem... 8-)
Obrazek
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: JaZ99 »

Od dzisiaj (przypadek?) można w wielu miejscach w lesie legalnie biwakować na dziko, więc pewnie można też bezstresowo robić zdjęcia ;-)

https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... anstwowych
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: J.A. »

👍
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: 4Rider »

No Drugą Szwecją jeszcze nie byliśmy :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ