Canon EOS 350D (Rebel XT) - problem z obiektywem

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Canon EOS 350D (Rebel XT) - problem z obiektywem

Post autor: Ralfiwroclaw »

Witam wszystkich .. Od kilku dni jestem w posiadaniu body Canon 350D Digital (Rebel XT) ... Występuje problem z obiektywem, a mianowicie....
Gdy wpinam obiektyw kitowy czyli Canon Zoom Lens EF 28-80mm 1:3.5-5.6 wszystko działa w 100% .. AF i oraz wszystkie funkcje ustawień... problem pojawia się w momencie gdy podpinam obiektyw Exakta 70-210mm 1:4-5.6 MC Macro z mocowaniem EF. Praktycznie na każdym nastawie wywala błąd Error 99 . Jedynym nastawem na którym pracuje prawidłowo jest Manual z ustawieniem 4.0f/200 tutaj wszystko przebiega w pełni funkcjonalnie... podejrzewam że wina nie leży po stronie aparatu tylko obiektywu, ale dlaczego tak się dzieje.. Czasami zdarza mi się wykonać zdjęcie na innych trybach ale rzadko .. w tym czasie zanim je wykonam poleci więcej k..h.. niż to warte hah...
Prosił bym o opinie... i poradę pozdrawiam.
Dodam że ten sam obiektyw Exakta z aparatem analogowym działa w pełni funkcjonalnie..
Ciemność....
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ralfiwroclaw pisze:. problem pojawia się w momencie gdy podpinam obiektyw Exakta 70-210mm 1:4-5.6 MC Macro z mocowaniem EF. Praktycznie na każdym nastawie wywala błąd Error 99 .
Po pierwsze NTG.
A po drugie problem znany jak świat długi i szeroki, od czasu jak Canon postanowił zrobić producentom niezależnym pod górkę.
Obiektyw nie dogaduje się z aparatem bo brak mu odpowiedniego chipa.

A tak z ciekawości o ile można oczywiście. Ile zapłaciłeś za ten korpus?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Na alledrogo do 500 zł można dostać coś. Mam 350...i powiem szczerze że pucha nie do zajechania;)...czasy po 20-30 minut przy -20C;)...daje rade:P...aparat był kupiony 8 lat temu..a bateria trzyma prawie jak nowa.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

W takim razie do canona najlepszy będzie tylko i wyłącznie obiektyw canon... albo po prostu przed zakupem sprawdzać.. Na tym kitowym obiektywie to szału nie ma ze zdjecięciami. Ale postaram się ogarnąć temat Exakta - ustawień manualnych i myślę że będzie dobrze.. w każdym bądź razie ostrzenie działa jak należy.. Jak mi się nie uda to ten obiektyw Exakta pogonię i kupię coś o podobnych parametrach ze stajni canon-a... Co do Body to dałem 350 zł razem z gripem BG-E3 oraz bateriami.
Ciemność....
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

kup sobie jakąś eLke i wszystko stanie się proste. tylko czy jest sens? :roll:
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

nord pisze:kup sobie jakąś eLke i wszystko stanie się proste. tylko czy jest sens? :roll:
Ale czy gdzie / w czym jest sens..? bo niezbyt rozumiem...
Chce się uczyć fotografiki... więc sens jest jak najbardziej
Ciemność....
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

koszt obiektywu z serii "L" potrafi wprawić dłonie w drżenie. nie mniej cena odpowiada możliwościom. sensownie byłoby połączyć te możliwości z korpusem oferującym znacznie więcej niż 350D. no ale z drugiej strony, kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

edit... najpierw naucz się robić zdjęcia, potem pomyśl o fotografii, a fotografika, cóż kto wie?
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

nord pisze:koszt obiektywu z serii "L" potrafi wprawić dłonie w drżenie. nie mniej cena odpowiada możliwościom. sensownie byłoby połączyć te możliwości z korpusem oferującym znacznie więcej niż 350D. no ale z drugiej strony, kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

edit... najpierw naucz się robić zdjęcia, potem pomyśl o fotografii, a fotografika, cóż kto wie?
BTW ... nikt przecież nie powiedział że ja potrzebuję obiektywu z bardzo wysokiej półki, nigdy nawet nie wspomniałem o zamiarze zakupu obiektywu z serii L ... potrzebuję obiektywu który pozwoli mi na naukę robienia fotografii i tyle w temacie...
Zresztą każdy szanujący się fotograf (nie mówię że ja nim jestem) wie, że nie liczy się sprzęt ale raczej umiejętności wykorzystania tego co się ma... to tak słowem zakończenia wypowiedzi...
Ciemność....
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Ralfiwroclaw pisze: Zresztą każdy szanujący się fotograf (nie mówię że ja nim jestem) wie, że nie liczy się sprzęt ale raczej umiejętności wykorzystania tego co się ma... to tak słowem zakończenia wypowiedzi...
wejdę ci w słowo i zapytam przewrotnie. skoro nie sprzęt, to czemu pozbyłeś się Exakty?
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

nord pisze:
Ralfiwroclaw pisze: Zresztą każdy szanujący się fotograf (nie mówię że ja nim jestem) wie, że nie liczy się sprzęt ale raczej umiejętności wykorzystania tego co się ma... to tak słowem zakończenia wypowiedzi...
wejdę ci w słowo i zapytam przewrotnie. skoro nie sprzęt, to czemu pozbyłeś się Exakty?
a w którym momencie jest napisane , że się jej pozbyłem?? Ja ciągle ją posiadam ale bardzo ograniczona jest współpraca między nią a aparatem.. tylko na manualu daje radę...

[ Dodano: Nie 31 Sie, 2014 ]
BTW...
Nie chcąc już zakładać nowego wątku chciałbym się dowiedzieć, jak mają się w praktyce obiektywy M42 (z przejściówką) w pracy z EOS 350D ?? Ceny tych obiektywów są zdecydowanie niższe niż canonowskie ...Myślę nad jakimś stało ogniskowym np 50 mm/1.6...2.0 f
Ciemność....
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Ralfiwroclaw pisze:
nord pisze:
Ralfiwroclaw pisze: Zresztą każdy szanujący się fotograf (nie mówię że ja nim jestem) wie, że nie liczy się sprzęt ale raczej umiejętności wykorzystania tego co się ma... to tak słowem zakończenia wypowiedzi...
wejdę ci w słowo i zapytam przewrotnie. skoro nie sprzęt, to czemu pozbyłeś się Exakty?
a w którym momencie jest napisane , że się jej pozbyłem??



mea culpa, pomyliłem czasy.. pogonisz.. tyko czemu?
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Ralfiwroclaw pisze:
nord pisze:
Ralfiwroclaw pisze: Zresztą każdy szanujący się fotograf (nie mówię że ja nim jestem) wie, że nie liczy się sprzęt ale raczej umiejętności wykorzystania tego co się ma... to tak słowem zakończenia wypowiedzi...
wejdę ci w słowo i zapytam przewrotnie. skoro nie sprzęt, to czemu pozbyłeś się Exakty?
a w którym momencie jest napisane , że się jej pozbyłem?? Ja ciągle ją posiadam ale bardzo ograniczona jest współpraca między nią a aparatem.. tylko na manualu daje radę...

[ Dodano: Nie 31 Sie, 2014 ]
BTW...
Nie chcąc już zakładać nowego wątku chciałbym się dowiedzieć, jak mają się w praktyce obiektywy M42 (z przejściówką) w pracy z EOS 350D ?? Ceny tych obiektywów są zdecydowanie niższe niż canonowskie ...Myślę nad jakimś stało ogniskowym np 50 mm/1.6...2.0 f

Raczej M42 dają rade...można zawsze korekte wprowadzić w cyfrze to nie problem. Co do Canonowskich obiektywów z ef polecam EF 50mm f1.8 cena używki poniżej 400zł...(na 50mm 1.4 canona się nie zapatruj nie warto.)
Sam kitowy obiektyw canon 18-55 EF-S jest bardzo dobrym szkłem...do nauki w sam raz. za100-200 zł można dostać jego różne wersje.

Co do "drogości" Lek to to wszystko zależy jak leży. Każde hobby które na siebie nie zarabia jest drogie. A takie obiektywy jak 17-40 czy 70-200 czy 24-105 IS można już dostać za ok 1500-1600 zł...pytanie czy drogo?....W porównaniu do puszki za 350zł zapewne tak...ale jak już ktoś kupi puche za 1500zł czy 8000 zł to już drogo raczej nie jest(i nie mam na myśli tu tylko cyfrowych puch bo można jeszcze zacne używane analogi dostać Canona)...
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

nord pisze:mea culpa, pomyliłem czasy.. pogonisz.. tyko czemu?
Pewnie dla tego, że nie w pełni ten obiektyw współpracuje z korpusem 350D. Od tego zaczął się ten temat.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Ralfiwroclaw
-#
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Oława/Wrocław

Post autor: Ralfiwroclaw »

Zapytałem o M42 ponieważ już za ok 100.200zł można nabyć 50mm/1.8f na popularnym serwisie aukcyjnym.. ale tez nasuwa się pytanie, czy nie wystąpi taka sytuacja jak ta z Exactą , mam na myśli praktycznie zerową współpracę z puszką....
Ciemność....
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Zawsze można dokupić manualny aparat tradycyjny (na film) i wszystko będzie działało jak trzeba :-)
Dziwi mnie ciut ta dyskusja, albowiem w nagłówku forum stoi jak byk: Korex - forum tradycyjnej fotografii A tu jakieś EOSy cyfrowe... Może dlatego odpowiedzi na problem Kolegi takie zdawkowe? Na forum Canona nie znają odpowiedzi?
Lux mea lex
ODPOWIEDZ