czym jest hydrofobizacja ?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

thinca
-#
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2014, 19:03
Lokalizacja: Bukowiec

czym jest hydrofobizacja ?

Post autor: thinca »

Natrafiłam niedawno na ofertę hydrofobizacji szyb samochodowych http://www.feuvert.pl/oferta/uslugi/hyd ... h-318.html . Zgodnie z ofertą tej firmy można u nich wykonać zabieg hydrofobizacji szyb poprzez nałożenie warstwy nanopreparatu. Zabieg ten powoduje ochronę szyby przed zabrudzeniami i kurzem dającym gwarancję na 20 tyś. km na szybie przedniej i 40 tyś. na bocznych.
Zainteresowałam się tym tematem i spotkałam z necie jakąś angielską stronę z tamponami z microfibry nasiąknięte tą substancją umożliwiającą wykorzystanie w sprzęcie fotograficznym. O ile słyszałam są one już fabrycznie pokryte warstwą zabezpieczającą przed zabrudzeniem, ale nie wiem czy nie warto stosować to od czasu do czasu.
Słyszeliście o tym ?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

znaczy, że szyba jest hydrofobowa, znaczy że nie ima się jej woda.wynalazek fajny, ale pewnie drogi. ja bym wolał za tę kasę kupić dożywotni zapas czeskiego płynu do spryskiwaczy z tukanem (marki sheron). ten płyn to było cudo (ponoć już niedostępny). zmywał nawet najbardziej zaschniętego insekta, a do tego na szybie tworzyła się warstewka hydrofobowa.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

rbit9n pisze:znaczy, że szyba jest hydrofobowa, znaczy że nie ima się jej woda.w
Stosowane również na metalu. Można hydrofobizować na przykład wkręty.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Ja używam specyfiku z tesco "wycieraczka w płynie".

Działa bardzo dobrze, woda spływa z szyby, działa też na karoserię.

Ogólnie, przy 80-90 km / h woda przy 'dowolnie dużym'* deszczu, spływa sama, bez używania wycieraczek...

* pewnie nie zadziała przy oberwaniu chmury ale do tej pory zdarzyły mi się dwie ulewy, w trakcie których nie działało - pewnie dlatego, że padało za bardzo, żeby się rozpędzić do 90 ;P
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

taharii pisze:Ja używam specyfiku z tesco "wycieraczka w płynie".
zakonotowałem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

taharii pisze:Ja używam specyfiku z tesco "wycieraczka w płynie".
Dzięki taharii. Kiedyś miałem taki sztyft z Makro co działał tak jak opisujesz. Potem zniknął był z rynku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ