Kijowy LINHOF ? czy ktoś to kogoś nie robi w balona ?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Kijowy LINHOF ? czy ktoś to kogoś nie robi w balona ?

Post autor: Trampek »

A tu taka ciekawa oferta
http://www.ebay.de/itm/RARE-LARGE-6-X-9 ... 2590588742


Linhof TTL z ruskim obiektywem ?

No takiego miksa jeszcze nie widziałem .
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

Linhof nigy nic takiego nie robił. Widać zresztą, że logo doklejone i wykonane niechlujnie. W kacapowie to były dość częste praktyki, żeby uzyskać wysoką cenę za krajowy sprzęt.
Technikardan + mała szklarnia
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Kiedyś jeździł mi po wsi Żuk pod plandeką z przywiązanym drutem z przodu logo mercedesa. Ten "Linhof" to z tej samej branży :mrgreen:
Lux mea lex
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

Linhof pisze:Linhof nigy nic takiego nie robił. Widać zresztą, że logo doklejone i wykonane niechlujnie. W kacapowie to były dość częste praktyki, żeby uzyskać wysoką cenę za krajowy sprzęt.
Mi to coś wygląda na aparacik Kiev , ale nie jestem pewien.
Nie jestem miłośnikiem sprzętu od kacapów . Ich samych zresztą też nie darzę sympatią.
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

Trampek pisze:Mi to coś wygląda na aparacik Kiev , ale nie jestem pewien.
Nie jestem miłośnikiem sprzętu od kacapów . Ich samych zresztą też nie darzę sympatią.
Pisząc "kacapowo" chciałem wyrazić swoją niechęć do CCCP i systemu, a nie do ludzi.
Technikardan + mała szklarnia
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

kiev 60 miał być radziecka odpowiedzią na Pentacona Sixa, więc chyba nie popełnię błędu twierdząc, że aparat oferowany na tej aukcji z Linhofem wspólnego ma tylko nazwę. co ciekawe, na tylnej ściance aparatu nad numerem seryjnym, widnieje logo typowe dla aparatów K60 made in USSR. sprawa wygląda wiec tak, że ktoś, być może nieświadomie wystawia na aukcji radziecki aparat jako coś zupełnie innego.

no właśnie, ludzie są różni, ale żeby wydać o nich opinię trza by ich nasamprzód poznać.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

nord pisze:kiev 60 miał być radziecka odpowiedzią na Pentacona Sixa,
I dodam, że do P-sixa jest podobny tylko zewnętrznie. Mechanika migawki jest już inna, dodatkowo jest pozbawiony niektórych wad P-sixa, jak np. wad naciągu i problemu rozregulowujących się samoczynnie czasów migawki. Z kolei Kiew 80/Zenit 80/Salut był odpowiedzią na Haselblada. Według wielu źródeł egzemplarze eksportowe na zachód (w tym szczególnie do USA) były bardzo dokładnie i solidnie zrobione, przez to bez porównania mniej awaryjne od tych rzucanych na rynki wschodnie, nie wspominając o wewnętrznym. Było-minęło. Przez pewien czas firma Wiese-Fototechnic z Bydgoszczy oferowała jedne i drugie u siebie serwisowane i poprawiane. Cena, niestety, była adekwatna do poczynionych napraw i modyfikacji.
Ten z linku to na 120% Kiew 60. Taki Żuko-Mercedes :lol:
Lux mea lex
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

Linhof pisze:
Trampek pisze:Mi to coś wygląda na aparacik Kiev , ale nie jestem pewien.
Nie jestem miłośnikiem sprzętu od kacapów . Ich samych zresztą też nie darzę sympatią.
Pisząc "kacapowo" chciałem wyrazić swoją niechęć do CCCP i systemu, a nie do ludzi.
A dla mnie CCCP i ludzie którzy go stworzyli to to samo.
Dlatego ni trawię kacapów .
Sowieci dali w swej historii wiele przykładów na to że system który stworzyli to w istocie odzwierciedlenie każdego kacapa.
Każdy kacap jest miły i uprzejmy jak jest w pojedynkę . Ale jak jest w większej grupie
to już nie jest taki miły i uprzejmy.

Widać to dobrze z dalszej jak i bliższej przeszłości.
Np jak się odnieśli do kradzieży Krymu
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Proponuję do regulaminu tego forum dopisać punkt nakazujący przed wejściem na forum zostawiać swojego bejsbola w szatni.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

technik219 pisze:Proponuję do regulaminu tego forum dopisać punkt nakazujący przed wejściem na forum zostawiać swojego bejsbola w szatni.

dodatkowo nie wpuszczać ludzi w obuwi sportowym, a ci którzy wchodzą powinni nosić krawat, "... gdyż klient w krawacie, jest mniej awanturujący się.." :roll:
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

nord pisze:
technik219 pisze:Proponuję do regulaminu tego forum dopisać punkt nakazujący przed wejściem na forum zostawiać swojego bejsbola w szatni.

dodatkowo nie wpuszczać ludzi w obuwi sportowym, a ci którzy wchodzą powinni nosić krawat, "... gdyż klient w krawacie, jest mniej awanturujący się.." :roll:
Ja proponuję żeby obowiązkową klęknąć i się przeżegnać .
Dla innych opcji , wersja w zależności od wyznania.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

Linhof pisze:Linhof nigy nic takiego nie robił. Widać zresztą, że logo doklejone i wykonane niechlujnie. W kacapowie to były dość częste praktyki, żeby uzyskać wysoką cenę za krajowy sprzęt.
Ale obecnie również są robione jeszcze inne ulepszenia .
Nie pamiętam czy to fed czy kiev udawał Leicę .
i teraz czasami można trafić na ebay taką ruską leicę .
Nie mówiąc że od czasu do czasu pojawiają się jakieś takie dziwne egz. leicki .
całe złote itp.
A podobno sprytne chińskie rączki produkują któryś z modeli jako kopię oryginału a
sprytni handlowcy sprzedają je jako stare oryginały.
ju_87
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

junkers_ju-87 pisze: Nie pamiętam czy to fed czy kiev udawał Leicę .
na leiki 2 "nadają się" fed 1 lub zorkij 2.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

rbit9n pisze:
junkers_ju-87 pisze: Nie pamiętam czy to fed czy kiev udawał Leicę .
na leiki 2 "nadają się" fed 1 lub zorkij 2.
No właśnie .
Kilka razy widziałem na Ebay któryś z tych aparatów opisany jako Leica wersja eksportowa do rosji.

Pomysłowość ludzka w opisywaniu produktu nie zna granic.
Nigdy bym nie wpadł na pomysł żeby ruski aparat określić jako Leica na eksport do CCCP.

Ciekawe czy ktoś jeszcze widział inne takie kwiatki .
ju_87
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ogólnie większość podróbek, to zeszlifowane zorki i fedy, z wygrawerowanymi napisami z okresu II w.ś., a następnie pozłocone i oklejone "skórą" krokodyla. na pierwszy rzut oka można taką podróbkę poznać po spuście. w leice II w spuście nie było gwintu wężyka, a tenże przykręcało się przy pomocy tzw. leica nipple, podobnie jak w yashice. w fed'ach i zorkach jest już normalny gwint w spuście.

jest też kilka innych cech charakterystycznych:
http://rick_oleson.tripod.com/index-213.html
http://www.cameraquest.com/fakerusk.htm
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ