jaka tania puszka Canona z dobrym automatem i AF ?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

jaka tania puszka Canona z dobrym automatem i AF ?

Post autor: marcinfoto »

Witam

tak jak wspominałem w innym temacie, z racji że posiadam szkła canona oraz że kolega który będzie mi robił zdjęcia na weselu ma problemy z manualnym ostrzeniem chcę na tą okazję kupić jakąś niedrogą puszkę canona z AF i dobrym automatem ponieważ z manualnymi ustawieniami też może mieć problemy :)


Dodatkowo mam pytanie czy jest szansa na współpracę z lampą canona EX 580 II i w jakim trybie ?

w automacie ( ETTL II ) to pewnie nie bardzo ?

Posiadałem kiedys eosa 3 i było to świetne body ale niestety taki wydatek nie wchodzi teraz w grę, Eosa 1 n mniej miło wspominam jednak tutaj raczej mam pytania o serie

3000 , 300, 500 ewentualnie te drozsze ze średniej półki czyli 33 i 5

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

a widzisz,ja mam 3jkę na sprzedaż,bez baterii...
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

EOS 50E - mam i polecam.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jaka tania puszka Canona z dobrym automatem i AF ?

Post autor: Fikumiku »

marcinfoto pisze:Witam

tak jak wspominałem w innym temacie, z racji że posiadam szkła canona oraz że kolega który będzie mi robił zdjęcia na weselu ma problemy z manualnym ostrzeniem chcę na tą okazję kupić jakąś niedrogą puszkę canona z AF i dobrym automatem ponieważ z manualnymi ustawieniami też może mieć problemy :)


Dodatkowo mam pytanie czy jest szansa na współpracę z lampą canona EX 580 II i w jakim trybie ?

w automacie ( ETTL II ) to pewnie nie bardzo ?

Posiadałem kiedys eosa 3 i było to świetne body ale niestety taki wydatek nie wchodzi teraz w grę, Eosa 1 n mniej miło wspominam jednak tutaj raczej mam pytania o serie

3000 , 300, 500 ewentualnie te drozsze ze średniej półki czyli 33 i 5

pozdrawiam

Jak tania to bierz 300 :)...za 50 złociszy dostaniesz...

ja mam 300x nieśmiganą nówkę z obiektywem udało mi się dorwać za 100 zł
miałem równierz eosa 30/33 super-pucha...jak byłem młody i głupi to dałem za nią 700zł...ale nie żałuje aluminiowa obudowa...:)
A obecnie mam eosa 3...;) w Afryce sprawdził się wyśmienicie:)
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

Osobiście od Canona trzymam się z daleka (ech, te uprzedzenia), ale 30/33 to faktycznie super sprzęt. Kumpel ma takowego i kilkukrotnie wpadł mi w ręce. Aż miło było pstrykać.
No i ta zabawa z Eye Control... Człowiek czuje się jak w filmie sci-fi. :-D
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

sokol07 pisze:Człowiek czuje się jak w filmie sci-fi.
To zerknij sobie do EOSa 3, poczujesz się jak w niebie. :-P
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Eeee tam.... popatrz na EOS 650. To jest dopiero klasyka gatunku :)
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Ale trzeba mieć koło domu mały reaktor atomowy żeby go zasilić prądem:P
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

eee ta wystarczy 2cr5 :) ... na około 25 filmów.... no kto teraz strzela filmy na lewo i prawo :) negatywem trzeba się delektować ;)
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

graphia pisze:eee ta wystarczy 2cr5 :) ... na około 25 filmów.... no kto teraz strzela filmy na lewo i prawo :) negatywem trzeba się delektować ;)

Mam 650 mogę się chętnie pozbyć za 50 złociszy...poprostu po strzelaniu trzeba z niego wyciągnąć odrazu baterie bo zżera nawet jak stoi;).
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Fikumiku pisze:
graphia pisze:eee ta wystarczy 2cr5 :) ... na około 25 filmów.... no kto teraz strzela filmy na lewo i prawo :) negatywem trzeba się delektować ;)

Mam 650 mogę się chętnie pozbyć za 50 złociszy...poprostu po strzelaniu trzeba z niego wyciągnąć odrazu baterie bo zżera nawet jak stoi;).
Potwierdzam. kolega ma takiego, a że jest roztargniony to czasami się zdarza że jedna bateria na jeden film ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Fikumiku pisze:Mam 650 mogę się chętnie pozbyć za 50 złociszy...poprostu po strzelaniu trzeba z niego wyciągnąć odrazu baterie bo zżera nawet jak stoi;).
To jest uszkodzony.
dugi1985 pisze:Potwierdzam. kolega ma takiego, a że jest roztargniony to czasami się zdarza że jedna bateria na jeden film
Nie potwierdzam. Miałem kiedyś 620-tkę, nic takiego się nie działo. Nie wierzę by sprzedawali aparat ze zwarciem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

J.A. pisze:
Fikumiku pisze:Mam 650 mogę się chętnie pozbyć za 50 złociszy...poprostu po strzelaniu trzeba z niego wyciągnąć odrazu baterie bo zżera nawet jak stoi;).
To jest uszkodzony.
dugi1985 pisze:Potwierdzam. kolega ma takiego, a że jest roztargniony to czasami się zdarza że jedna bateria na jeden film
Nie potwierdzam. Miałem kiedyś 620-tkę, nic takiego się nie działo. Nie wierzę by sprzedawali aparat ze zwarciem.

Ale aparat śmiga normalnie, w elektronice nie ma żadnych błędów.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

J.A. pisze:
Fikumiku pisze:Mam 650 mogę się chętnie pozbyć za 50 złociszy...poprostu po strzelaniu trzeba z niego wyciągnąć odrazu baterie bo zżera nawet jak stoi;).
To jest uszkodzony.
dugi1985 pisze:Potwierdzam. kolega ma takiego, a że jest roztargniony to czasami się zdarza że jedna bateria na jeden film
Nie potwierdzam. Miałem kiedyś 620-tkę, nic takiego się nie działo. Nie wierzę by sprzedawali aparat ze zwarciem.
Widocznie każdy z biegiem czasu ma tą samą usterkę bo mi się też nie chciało wierzyć że taka firma wypuściła takiego bubla.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

dugi1985 pisze:Widocznie każdy z biegiem czasu ma tą samą usterkę bo mi się też nie chciało wierzyć że taka firma wypuściła takiego bubla.
Z biegiem czasu każdy EOS 6xx choruje na hamulec (odbojnik) migawki, który parcieje, spływa na lamelki i skleja je. Niestety koszt spory bo wiąże się ze demontażem całego aparatu i wymiany odbojnika na kawałek gumki. Daje to spokój na następne kilkanaście lat. O innych powtarzających się wadach serii 6xx nic w sieci nie ma. To dobry sprzęt. Używałem 3 egzemplarze. Dwa "chorowały" bo były już pełnoletnie.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ