o drukarkach kwestii kilka

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
zwierzemariacki
-#
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2013, 14:48
Lokalizacja: KRK

o drukarkach kwestii kilka

Post autor: zwierzemariacki »

Szanowna Wycieczko,

przymierzam sie do zakupu drukarki . Mysli moje krążą wokół Epson r3000 ( A3) tę znam i Epson R3880 A2 . Czy ktoś z kolegów or koleżanek drukował na 3880? W sumie te same tusze deczko inna głowica. Nęka mnie jeszcze temat CISS i zamienników ale...


zwierz
http://historieswiatloczule.art.pl - mój analogowy blog & vlog już za chwilę :)))
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Post autor: ajsikel »

mam R2880 , maszyna jak złoto.
polecana do digital negatives, tusze ultrachrome K3 etc..
drukowalem na niej pictorico , znakomitosc.
trzeba wprawy aby dobrac sobie odpowiednie parametry do procesu.
drukuje tylko na tuszach epsona, bezpieczniej, rzetelniej etc.. naczytalem sie ze CISS, Lysony i inne takie sa ok, ale zapychaja dysze z czasem..moze tak byc ale nie musi..niestety wole miec sprawna drukarke i mniej stresu.

Ostatnio jednak drukarka stoi malo uzywana, zajmuje sie innym procesem wiec DN mi nie potrzebne. Pewnie bedzie na sprzedaz niedlugo.

Jeszcze masz do wyboru Piezography:)
http://www.piezography.com/PiezoPress/b ... h-printer/
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
zwierzemariacki
-#
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2013, 14:48
Lokalizacja: KRK

Post autor: zwierzemariacki »

ajsikel pisze:mam R2880 , maszyna jak złoto.
polecana do digital negatives, tusze ultrachrome K3 etc..
drukowalem na niej pictorico , znakomitosc.
/
ja to jakiś zachłanny na format jestem, chyba kupię A2. Co do CISS - widziałem ten sam shot wydrukowany na K3 i na Zamienniku różnicy nie stwierdzam, a jesli jest to akceptowalna. Piszesz o pictorico właśnie do tego chcę używać oczywiście między innymi. Co raz częściej się łapie na tym że drukuję BW zamiast rozstawiać cały majdan z pierdylionem kuwet itd. Wiem wiem .... ciemnia ale....

zwierz
http://historieswiatloczule.art.pl - mój analogowy blog & vlog już za chwilę :)))
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Post autor: ajsikel »

zwierzemariacki pisze:
ajsikel pisze:mam R2880 , maszyna jak złoto.
polecana do digital negatives, tusze ultrachrome K3 etc..
drukowalem na niej pictorico , znakomitosc.
/
ja to jakiś zachłanny na format jestem, chyba kupię A2. Co do CISS - widziałem ten sam shot wydrukowany na K3 i na Zamienniku różnicy nie stwierdzam, a jesli jest to akceptowalna. Piszesz o pictorico właśnie do tego chcę używać oczywiście między innymi. Co raz częściej się łapie na tym że drukuję BW zamiast rozstawiać cały majdan z pierdylionem kuwet itd. Wiem wiem .... ciemnia ale....

zwierz

o oryginalnych tuszach pisalem w kwestii dlugiej funkcjonalnosci drukarki, jej dysz., nie zas w drukowaniu.
I sprostowanie, K3 Ultrachrome uzywam do druku negatywow cyfrowych, i tylko na tuszach oryginalnych, taka kombinacja jest polecana, K3+Pictorico.
Tusze zamienniki + Pictorico jakos mnie nie przekonują.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

Witam ! Ja mam 3880, drukuje rowniez na oryginalnych, co do CISS to w 3880 sprawa wyglada tak ze raczej wieczny naboj i sobie go dopelniasz i resetujesz zalezy czy reset jest reczny na naboju czy musisz wyciagnac i wlozyc . Widzialem co prawda gdzies fotki o podlaczaniu calego stojaka z butlami ale ... tusze nie lubia swiatla wiec przemial musi byc naprawde duzy , a dwa ze jak to sie mowi mozna ale nie jest to oczywiste zapchac glowice - Lyssonami nie , nie sa uzywane za zamienniki a za markowe atramenty :) Co do drukarki oczywiscie drukuje jak zloto, jak powiedzial moj przedmowca trzeba miec troche wprawy , a i przy eksperymentach z papierem warto pamietac ze profil producenta jak chodzi o papier super , ale jak chodzi o kalibracje monitora to juz dwie rozne sprawy, dlatego ja do swojego zestawu dokupilem color munki a i tego trzeba co 2 tygodnie gdzies przecwiczyc zeby sprawdzic czy z wyswietlaczem jest wszystko wporzadku. Generalnie moze i kwestia wygody , ale papier z ciemni a papier spod drukarki to 2 rozne nie koniecznie identyczne rzeczy. Pamietac musimy ze i drukarka kosztuje , papier a i atramenty tez nie sa tania zabawa , ale jak to sie mowi na pasjach sie nie oszczedza ?:)

pozdrawiam
mamiya lover:)
Awatar użytkownika
zwierzemariacki
-#
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2013, 14:48
Lokalizacja: KRK

Post autor: zwierzemariacki »

necropost pisze:Witam ! Ja mam 3880, drukuje rowniez na oryginalnych, co do CISS to w 3880 sprawa wyglada tak ze raczej wieczny naboj i sobie go dopelniasz i resetujesz zalezy czy reset jest reczny na naboju czy musisz wyciagnac i wlozyc . Widzialem co prawda gdzies fotki o podlaczaniu calego stojaka z butlami ale ... tusze nie lubia swiatla wiec przemial musi byc naprawde duzy , a dwa ze jak to sie mowi mozna ale nie jest to oczywiste zapchac glowice - Lyssonami nie , nie sa uzywane za zamienniki a za markowe atramenty :) Co do drukarki oczywiscie drukuje jak zloto, jak powiedzial moj przedmowca trzeba miec troche wprawy , a i przy eksperymentach z papierem warto pamietac ze profil producenta jak chodzi o papier super , ale jak chodzi o kalibracje monitora to juz dwie rozne sprawy, dlatego ja do swojego zestawu dokupilem color munki a i tego trzeba co 2 tygodnie gdzies przecwiczyc zeby sprawdzic czy z wyswietlaczem jest wszystko wporzadku. Generalnie moze i kwestia wygody , ale papier z ciemni a papier spod drukarki to 2 rozne nie koniecznie identyczne rzeczy. Pamietac musimy ze i drukarka kosztuje , papier a i atramenty tez nie sa tania zabawa , ale jak to sie mowi na pasjach sie nie oszczedza ?:)

pozdrawiam
ok ostatnie pytanie drukując color i Bw mniej wiecej na ile printów wystarczają Ci oryginalne K3?

zwierz
http://historieswiatloczule.art.pl - mój analogowy blog & vlog już za chwilę :)))
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

Cekawe pytanie do tej pory mam akurat okolo120 printow z czego ponad polowa bw glownie w formatach a4+ i mam jeszcze okolo30% matu a to najmniej zalany zasobnik w tej chwili
mamiya lover:)
ODPOWIEDZ