polaroid skanowanie

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

luuluu
-#
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:55
Lokalizacja: Kraków

polaroid skanowanie

Post autor: luuluu »

Witam,
jestem w posiadaniu dwóch polaroidów.Posiadam do nich wkłady (ładunki). Moje zapytanie: po zrobieniu zdjęcia za pomocą czego mogę je wrzucic do komputera. Z tego co gdzies słyszałam to sie je skanuje. Czy to jest jakis specjalny skaner?Czy nalezy oddac je do jakiegos puntu? Prosiłabym o podpowiedz :-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Zwykły "płaszczak" (czyli skaner płaski, jak do dokumentów) wystarczy. Dobrze jak w nazwie będzie miał dopisek FOTO. Zapewne jakiś forumowicz z Miasta Smoka chętnie Tobie to zeskanuje. :-) Pzdr.
Fan Pentax'a.
luuluu
-#
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: luuluu »

kurcze dzieki wielkie . A co z mozliwoscia powiekszania ? Przepraszam za moze smieszne pytania ale nigdy nie robilam zdjec a temat zaczal mnie interesowac :-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

luuluu, a chciałabyś powiększyć tę fotkę z polara? Należy ją zeskanować w odpowiedniej rozdzielczości (np 1200 dpi) i samej wydrukować lub dać plik do fotolabu. Pzdr.
Fan Pentax'a.
suluf
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2012, 23:59
Lokalizacja: Z domu

Post autor: suluf »

W sumie to możesz też spróbować odzyskać negatyw i użyć go do powiększeń. Tutaj masz link http://www.youtube.com/watch?v=L0IIY63xbiI
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Odzyskiwanie polaroidów to już wyższa szkoła jazdy, niemniej zachęcam to spróbowania.
Skanując płaszczakiem nie nastawiaj się na super jakość, można to potem wydrukować, ale szaleństwa nie będzie :)
ODPOWIEDZ