Negatywy cięte Shanghai GP3 i Lucky opinie

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Negatywy cięte Shanghai GP3 i Lucky opinie

Post autor: junkers_ju-87 »

Czy ktoś może się podzielić opinią na temat tych negatywów ale w wersji ciętej ?
ju_87
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

jak pisałem wcześniej, używałem GP3 4x5, zjadłem 4 paczki po 25 szt z dwóch dostaw. Uważam że są porównywalne z FP4. Cena była poniżej fomy 100, teraz dolar ma taki kurs że wychodzi dokładnie jak foma. Mam sprawdzonego dostawce z Tajwanu.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

sweetek pisze:jak pisałem wcześniej, używałem GP3 4x5, zjadłem 4 paczki po 25 szt z dwóch dostaw. Uważam że są porównywalne z FP4. Cena była poniżej fomy 100, teraz dolar ma taki kurs że wychodzi dokładnie jak foma. Mam sprawdzonego dostawce z Tajwanu.
A ma 120'tki?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

ma... kupuję u niego teraz 120-tki, ale ze względu na trafiające się wadliwe serie, mam z nim układ, że kupuje próbną partie 2-3 rolek i jeśli jest O.K. to kupuję z tej samej serii większą ilość.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

sweetek pisze:ma... kupuję u niego teraz 120-tki, ale ze względu na trafiające się wadliwe serie, mam z nim układ, że kupuje próbną partie 2-3 rolek i jeśli jest O.K. to kupuję z tej samej serii większą ilość.
Kiedy robisz następne zakupy 120'tek?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

myślę, że albo w za jakieś 2 tygodnie, albo zaraz po następnym 10-tym, będę kupował 20 rolek, on teraz wystawił na jebaja też 4x5 w opakowaniach 25 szt, cena fajna (jeśli to naruszenie regulaminu to prosze moda o wycięcie info o cenie).
;)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

sweetek pisze:myślę, że albo w za jakieś 2 tygodnie, albo zaraz po następnym 10-tym, będę kupował 20 rolek, on teraz wystawił na jebaja też 4x5 w opakowaniach 25 szt, cena fajna (jeśli to naruszenie regulaminu to prosze moda o wycięcie info o cenie).
;)
niech mnie również ktoś poprawi jeśli jestem w błędzie, ale myślę, że dobrym jest to co piszesz. Twoją wypowiedź należy traktować jako koleżeńską pomoc, nie zaś jako kryptoreklamę.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

sweetek pisze:ma... kupuję u niego teraz 120-tki, ale ze względu na trafiające się wadliwe serie, mam z nim układ, że kupuje próbną partie 2-3 rolek i jeśli jest O.K. to kupuję z tej samej serii większą ilość.
Ale ten różny poziom jakości to jest trochę męczący.
Raz kupisz dobra partię a raz nie . To trochę do kitu .
A to odsyłanie do sprzedającego to trochę męcząca sprawa.

Ciekaw co Adox zaprezentuje w czerwcu ?
ju_87
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

junkers_ju-87 pisze: Ale ten różny poziom jakości to jest trochę męczący.
Raz kupisz dobra partię a raz nie . To trochę do kitu .

przerobiłem kilka rolek 120 GP3 i co do jakości, złego słowa nie powiem. mz. wyszło lepiej niż na Fomie 100. pisałem już o tym gdzieś na forum, że to co mnie odrzuciło od tego negatywu, to właśnie ta nieprzewidywalność. zdarzyło się bowiem to, że pewnego razu papier ochronny odkleił się od negatywu, a ten zamiast nawijać się na rolkę, zwyczajnie złożył się w kasecie w harmonijkę.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z Fomą w rolce , bo używam negatywów ciętych.
Ale ostatnio użyłem do testu aparatu fomę 100 classic w rolce i zauważyłem że zmienili podkład z szaro niebieskiego na taki sam jak w ciętych tzn na bezbarwny jeżeli można by go tak nazwać.
ju_87
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Post autor: ajsikel »

ten sprawdzony tajwanski dostawca to IsaacChen, w zasadzie innego sprawdzonego na i bay nie ma.
i owszem, 4x5 sprawdza sie nawet nawet, jednak zeby nie bylo wesolo, zdazaja sie pinhole na szitkach, wielkosci wcale nie malej. poza tym, jest ok.
chociaz ERA 100 PSS byla o niebo lepsza.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: dinderi »

ajsikel pisze:ten sprawdzony tajwanski dostawca to IsaacChen,
A nawet "isaac.chen" ;)
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Post autor: ajsikel »

taki pseudonim artystyczny,
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

gość jest sympatyczny... sam też fotografuje...
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Post autor: ajsikel »

jak to tajwańczyk.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
ODPOWIEDZ