Ciekawy produkt na Allegro

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciekawy produkt na Allegro

Post autor: J.A. »

Nie mam nic wspólnego z ową aukcją i nie podam linku. Natomiast opiszę co gość sprzedaje.
Płyty szklane 9x12 pochodzące z przedwojennej fabryki fotochemicznej z Bromberga.
Portretowe klisze szklane ortochromatyczne o czułości 26 stopni Sch.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Ciekawe czy jeszcze działają. Zresztą to taki artykuł kolekcjonerski że szkoda rozpakowywać.
tol2di
-#
Posty: 216
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: tol2di »

W treści aukcji jest napisane że jedna płyta rozpakowana z papieru.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

dugi1985 pisze:Ciekawe czy jeszcze działają. Zresztą to taki artykuł kolekcjonerski że szkoda rozpakowywać.
Ja bym sprawdził ile ich jest, tę rozpakowaną wsadził do połowy do wywoływacza - R09 by pewnie się nadał, a potem całą utrwalił. Zobaczył bym jak wygląda zadymienie i na tej podstawie bym zdecydował, czy poświęcić jeszcze dwie trzy sztuki, czy zostawić dalej paczkę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

J.A. pisze:Zobaczył bym jak wygląda zadymienie i na tej podstawie bym zdecydował, czy poświęcić jeszcze dwie trzy sztuki, czy zostawić dalej paczkę.
Jak chcesz sprawdzić zadymienie utrwalając zaświetlony film? Z tego, czego mnie uczono, w celu sprawdzenia zadymienia wywołuje się nienaświetlony materiał, no ale to była "komunistyczna szkoła". Czy "za demokracji" i to się zmieniło?
Lux mea lex
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Ponoc kazda demokracja dozy do komunizmu ... ;-)
A Technik dobrze zapamietal lekcje - znaczy nie spal ! Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

technik219 pisze:Jak chcesz sprawdzić zadymienie utrwalając zaświetlony film? Z tego, czego mnie uczono, w celu sprawdzenia zadymienia wywołuje się nienaświetlony materiał,
Dobrze, już. Późno jest, a ja od rana na nogach i na kołach. Osiem godzin w terenie i 3h za fajerą. ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

technik219 pisze:
J.A. pisze:Zobaczył bym jak wygląda zadymienie i na tej podstawie bym zdecydował, czy poświęcić jeszcze dwie trzy sztuki, czy zostawić dalej paczkę.
Jak chcesz sprawdzić zadymienie utrwalając zaświetlony film? Z tego, czego mnie uczono, w celu sprawdzenia zadymienia wywołuje się nienaświetlony materiał, no ale to była "komunistyczna szkoła". Czy "za demokracji" i to się zmieniło?
Właśnie się troszkę zdziwiłem bo ja nie jestem tak doświadczony, a wczoraj sprawdzałem czy ktoś nie zaświetlił puchy 300m orwo np55, udało mi się taką zdobyć. W r09 zadymienie jest dość spore, ale film nikt nie zaświetlił, a tego się obawiałem bo szpula była byle jak owinięta taśmą.
panpietruszka

Post autor: panpietruszka »

Nigdy się z takim czymś nie spotkałem, mega ;)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Z czym, znaczy?
Lux mea lex
yrokez44
-#
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yrokez44 »

Z tak ciekawym produktem, to dosyć oczywiste i rozumie się chyba samo przez się.
ODPOWIEDZ