Format filmu 110

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Format filmu 110

Post autor: rayman »

Cześć.

Tak mnie ostatnio kuszą Kijewy 303 na film formatu 110 (16mm). Czy można gdzieś w Polsce to dostać?

(Tudzież czy da się uplować samą kasetkę i nawinąć do niej...np jakieś kinematograficzne Orwo)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1043
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

30M kupiłem kiedyś w komisie. Nawet miał kasetkę w środku więc przyciąłem zwykły negatyw i coś tam pstryknąłem - ale i tak nie miałem czym odbić.

A nie lepiej by było kupić coś cywilizowanego na ładunki 110? Jakiegoś Minoxa czy coś...
Awatar użytkownika
wuzet
-#
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2011, 23:26
Lokalizacja: Rzeszów/Maidstone
Kontakt:

Post autor: wuzet »

Lomography mają w ofercie obecnie wersje kolor i cz-b. Widze ze i Polski sklep ma i sprzedaje po 28 złociszy.
http://sklep.lomografia.pl/filmy-c-6/lo ... 12475.html
Ja zrobilem testowo jedna roleczke póki co i wyszlo nawet nawet. Problem jedynie miałem przy wołaniu, bo nie mam szpulki do takiego formatu, wiec przewinąłem film na drugą strone, zeby sie automatycznie rozwijał a nie zwijał i tak włożyłem do koreksu i wybełtałem ;-)
wuzet.info
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Stare koreksy PZO (te przypominające "grzybki") mają możliwość wywoływania 16mm. Można jeszcze wrzucić do kinowego, ale wywołyawnie 24 zdjęć w litrze roztworu chyba się nie opłaca ;P

Co do "cywilizowanych" aparatów, Kiev 303 był w sumie tylko przykładem, nie znam się aż tak na sprzętach pod ten format, więc podałem go jako przykład. Na pewno będę się starał znaleźć coś bez czytnika kodu czułości z kasetki (coś mi się w necie nawinęło że takowe coś na nich jest), by móc podstępnie przemycić tam jakieś Orwo :)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Są tez szpulki do JOBO 15x (1502 chyba)i 25x, pozwalające wołać formaty 110 i 127.
Ja wołąm APSy w uciętych duosetach 1501. Do puszki 1520 wchodzi mi trzy takie filmy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Mishima01
-#
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2015, 10:51

sultan

Post autor: Mishima01 »

Na moje oko albo lab beznadziejnie wywołał, albo kaseta prześwietlała (to jest 120, nie?) albo przy wkładaniu/wyciąganiu lekko się naświetlił. Wkładałeś/wyjmowałeś film przy mocnym świetle? Możliwe też, że to wszystkie te trzy czynniki naraz.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Mishima01, przecież ty nie masz oczu, nawet jednego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ