Bronica ETRS obiektyw 500 mm

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Bronica ETRS obiektyw 500 mm

Post autor: Antoni »

Witam,

Kupilem od pewnej kobiety, ktorej to maz wysyla sprzet ze stanow, obiektyw, chcialem 50 mm, ale zle przeczytala i wyslala mi 500 mm ;) i jestem pewien, ze na pewno chodza takowe drozej jak 50tki. Mnie 500 do szczescia potrzebny nie jest, zreszta, to kolos!

Orientujecie sie moze, ile on bedzie wart ? Zakladajac, ze jest w stanie bardzo dobrym ?

Patrzylem na ebay'u, ale ciezko znalezc.

Tak mniej wiecej gdybyscie mogli ocenic wartosc w zlotowkach ;] Moze zamiast tego, sprzedam i kupie upragniona 50tke i jeszcze cos, o ile bedzie tyle wart;/
Załączniki
bronica.jpg
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Ja bym sobie zostawił.
Takie szkło doskonałe do detali w architekturze.
Awatar użytkownika
pawli
-#
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:58
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pawli »

a ile cie taka luneta kosztowała?
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Hej, co do ceny to pozwol, ze podam kiedy juz ten obiektyw do mnie trafi, narazie czekam :) .. jutro powinien byc u mnie.

Slawoj, mozesz rozwinac mysl o detalach :) ? W jaki sposob, co, gdzie i jak ? Wybacz, ja jestem detka w temacie, wiec jesli moglbys to prosze napisz cos wiecej.
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Ja bym posłuchał rady Sławoja i jak juz masz to zostawił. Dobry statyw i coś ciekawego mozna zrobić. Nigdy nie wiesz co będziesz robił w przyszłości, sprzdaje się łatwo gorzej później kupić.
Nie sadzę aby 500 mm był więcej wart niż 50 mm, zobacz ceny w KEH, nie maja w tej chwili 500 mm ale 250 mm jest prawie dwa razy tańszy niż 50 mm.
Swoją drogą to nie lepiej kupic od renomowanego sklepu np. KEH czy MidWest Photo, nikt się nie pomyli a jak pomyli to zawsze odmieni, nawet odmieni w przypadku jak Tobie coś się nie bedzie podobało z obojętnych powodów. Nie sądzę aby ceny były znacząco wyższe niż "od pewnej kobiety której mąż .....".
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Dobrze, rozumiem :) A system strefowy jest dobrym rozwiazaniem w przypadku fotografowania przez taki tele ?

Ja mam Manfrotto 055 prob, plus wlasnie chyba najtansza glowice 804RC2 i tam jest niby maksymalne obciazenie 4 kg, a obawiam sie, ze on z aparatem bedzie jednak wiecej wazyc :( Nie chce tez przeplacac za glowice, wiec myslalem o czyms takim http://allegro.pl/item295097967_manfrot ... ywow_.html

Moze wykonalby to ktos wlasnorecznie, za w miare uczciwe wynagrodzenie :)
Awatar użytkownika
pieniek
-#
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pieniek »

system strefowy w średnim formacie?

http://www.cambridgeworld.com/detail.php?item_id=14350 ??
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Antoni pisze:Slawoj, mozesz rozwinac mysl o detalach
W/g Wikipedii: "Detal - niewielki element, szczegół będący integralna częścią większej, złożonej całości". Najczęściej zbliżenie czegoś.
Detalem może być maswerk w wysokim oknie renesansowego kościoła, tarcza zegara na wieży ratuszowej, rzeźba czy głowica kolumny.
Detalem może być także zbliżenie rąk małżonków podczas uroczystości ślubnej lub ręka księdza polewająca głowę dziecka przy chrzcielnicy.
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Rozumiem slawoj :) czyli jednak tak jak myslalem... Zreszta znalazlem pare zdjec robionych obiektywami o tej ogniskowej.. Tylko, mozecie mi powiedziec, jak naswietlac przez takie cos ? Najprosciej ? Mam sekonika recznego. Wydawalo mi sie, ze zystem strefowy bylby okej,parze w kominek, wybieram to co chce by bylo dobrze naswietlone, wybieram w ktorej jest strefie i sru, ale kolega pisze, ze przy srednim formacie ten system... no coz.
Awatar użytkownika
pieniek
-#
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pieniek »

Przesadzasz z tą wielkością ogniskowej, przecież to tak jak 300mm w małym obrazku, żadnego specjalnego podejścia to chyba nie wymaga?

A system strefowy? Używałeś tego kiedyś? Oprócz naświetlenia to to trzeba wywołać jeszcze i tu chyba jest pies pogrzebany
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Co do systemu strefowego, to uzywalem, probowalem, ucze sie ;) ale widzialem tylko efekt na " ekraniku " aparatu mojej dziewczyny, wiec to raczej nie to samo, zdaje sobie z tego sprawe. Zwykle naswietlam najprosciej, czyli na dlon, tylko czas zmniejszam o jedna dzialke, i jakos jakos wychodzi w miare.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Są jeszcze światłomierze z pomiarem punktowym.
Któryś "Leningrad" tak ma i kosztuje grosze.
redman
-#
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2007, 10:57
Lokalizacja: Ciężkie pytanie

Post autor: redman »

Ja używam Sekonica ale to droga zabawka:( tyle ze z cyfra i analogiem
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Sekonic - kiedyś sobie taki sprawię.
No właśnie gdybym miał do wyboru; kupić cyfrę lub dobry światłomierz to bez wahania wybrałbym światłomierz!
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Ja mierzylem swiatlomierzem recznym, wlasnie mam Sekonica, ale ten tanszy model ( czarna obudowa ), ma pomiar swiatla odbitego, padajacego i błyskowego.
ODPOWIEDZ