Opłaca się kupić Nikkora 50mm1.4G? czy jest przereklamowany?

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

studio1975
-#
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:35
Lokalizacja: krakow

Opłaca się kupić Nikkora 50mm1.4G? czy jest przereklamowany?

Post autor: studio1975 »

Opłaca się kupić Nikkora 50mm1.4G? czy jest przereklamowany?

Czy da się przeszukać internet pod kątem fotografii zrobionych właśnie tym modelem obiektywu? w pliku EXIF jest informacja 50mm.1,4. Czy to ktoś indexuje? google czy inna wyszukiwarka?


Pozdrawiam

[prosze mi nie odpidywać, że coś ze mną nie w porządku bo chcę obejrzeć wiele fotografii zrobionych Nikorem 1.4 i nie mam ochoty zaglądac na strony www.nikon.com]
Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 14:29 przez studio1975, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

na photosig'u można szukać zdjęcia po obiektywie. żeby wejść w zdjęcie archiwalne, trzeba się zarejestrować.

http://www.photosig.com/go/photos/brows ... s?typeId=7 -- tu na dole gdzieś będą nikkory 50mm.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

studio1975 pisze:w pliku EXIF jest informacja 50mm.1,4. Czy to ktoś indexuje? google czy inna wyszukiwarka?
Zawartość EXIFa zależy od oprogramowania aparatu. A na podstawowe pytanie nie znam odpowiedzi. Bo obiektywy które mnie interesjuą nigdy w EXIFach się nie znajdą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

dobrze szkło, jednak ma kilka wad, szczególnie na pełnej klatce. dość mocno winietuje i jak dla mnie uciążliwości związane właśnie z wersją G raczej dyskwalifikują ten obiektyw. nie mniej to dobry obiektyw.

rozważałeś zakup wersji D?
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

studio1975 - a widzisz gdzieś na tym obiektywie pierścień przysłony (?)

Jak w przyszłości będziesz mieć Nikona mechanicznego, to w jaki sposób z tego obiektywu będziesz korzystać ?
Awatar użytkownika
panbulimia
-#
Posty: 133
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:48

Post autor: panbulimia »

używałem wersji 50/1,4D i używało się przyjemnie.

Tu masz sampelek

Obrazek



ofc. to cyfra.
studio1975
-#
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:35
Lokalizacja: krakow

Ja chcę obejrzeć normalne zdjęcia normalnych ludzi takich ja

Post autor: studio1975 »

J.A. pisze:
studio1975 pisze:w pliku EXIF jest informacja 50mm.1,4. Czy to ktoś indexuje? google czy inna wyszukiwarka?
Zawartość EXIFa zależy od oprogramowania aparatu. A na podstawowe pytanie nie znam odpowiedzi. Bo obiektywy które mnie interesjuą nigdy w EXIFach się nie znajdą.
Czy internet... Google image etc... Wyszuka fotografie po nazwie konkretnego typu obiektywu czy marki aparatu? Np. po w/w Nikkorze 1.4G 50 mm ?

Bo takie sample na stronie producenta czy strony dla profesjonalistów to wybrane fotki są przebrane najlepsze.

Ja chcę obejrzeć normalne zdjęcia normalnych ludzi takich jak Wy ;)
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ja chcę obejrzeć normalne zdjęcia normalnych ludzi takic

Post autor: Pikusław »

studio1975 pisze:
J.A. pisze:
studio1975 pisze:w pliku EXIF jest informacja 50mm.1,4. Czy to ktoś indexuje? google czy inna wyszukiwarka?
Zawartość EXIFa zależy od oprogramowania aparatu. A na podstawowe pytanie nie znam odpowiedzi. Bo obiektywy które mnie interesjuą nigdy w EXIFach się nie znajdą.
Czy internet... Google image etc... Wyszuka fotografie po nazwie konkretnego typu obiektywu czy marki aparatu? Np. po w/w Nikkorze 1.4G 50 mm ?

Bo takie sample na stronie producenta czy strony dla profesjonalistów to wybrane fotki są przebrane najlepsze.

Ja chcę obejrzeć normalne zdjęcia normalnych ludzi takich jak Wy ;)
Na digart.pl jest bodajże możliwość przeglądania zdjęć pod kątem danych z EXIF. Ewentualnie wpisz w tamtejszej szukajce nazwę tego szkła. Na flickr.com podobnie możesz znaleźć zdjęcia zrobione tym Nikkorem: KLIK :)
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Dosyc dobrze da sie tez wyszukac na flickrze - i po grupach i po tagach.

Co do samego obiektywu - byl walkowany 100x na forach typu nikoniarze.pl. W skrocie: zasmucajaco wolny AF (w porownaniu do wersji AF-D z jakims dobrym body - typu F100 albo D700).

Mialem dluzej do czynienia z dwiema piecdziesiatkami 1.4 na bagnet Nikon F:

AF-D 50/1.4 - Dosc slaba korekcja - troche plywa w plaszczyzna ostrosci ("focus shift"), ale z drugiej strony, nieprzesadnie usuniete aberracje sferyczne dodaja uroku zdjeciom. Moja ulubiona 50-tka Nikona.

Sigma 50mm f/1.4 - najostrzejsza 50-tka na rynku, o spory margines. Dobrze pracujacy AF (HSM), ale duza i ciezka.

AF-S 50/1.4 G jest gdzies pomiedzy nimi. W stosunku do AF-D - bodajze jeden element optyczny wiecej, mocniejsza korekcja, przejawiajaca sie lepszymi efektami na otwartej przyslonie.
Awatar użytkownika
garreth
-#
Posty: 81
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garreth »

może tutaj znajdziesz coś interesującego
niektórzy autorzy podpisują "1,4G"
"Najlepszy aparat to ten, z którego korzystasz" Nick Kelsh
studio1975
-#
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:35
Lokalizacja: krakow

Post autor: studio1975 »

garreth pisze:może tutaj znajdziesz coś interesującego
niektórzy autorzy podpisują "1,4G"
Chciałbym zdjęcia normalnych ludzi pooglądać.
ODPOWIEDZ