Mieszek DIY

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

sooya
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Mieszek DIY

Post autor: sooya »

Chciałbym wykonać samodzielnie mieszek do formatu 6x9, wiem że na forum sa osoby które robiły coś takiego do LF. Czy wykonanie mniejszego mieszka wiaże się z jakimiś większymi trudnościami? W ogóle opłaca się za to zabierać? I jeszcze ostatnie pytanie, jakiego materiału najlepiej użyć? Wiem że w internecie jest parę stron o tym, ale wszystkie chyba mówiły o wielkim formacie a ja wolałbym dowiedzieć się od kogoś bezpośrednio. Oczywiście chodzi o taki który się zwęża, co chyba będzie w wykonaniu trudniejsze od prostego.
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

zrobiłem kilka miechów więc powiem Ci że nie jest to jakieś strasznie trudne,ale im większy miech tym łatwiej się robi
na początek poćwicz na zwykłym papierze,narysuj wzór,sklej całość i gnieć to aż wyjdzie miech(zwężający się jest trudniejszy do zaprojektowania,wykonanie jest podobne)
w środek daj jaknajczarniejszy i matowy papier jaki znajdziesz,na zewnątrz materiał(dobrze jak jest taki gumowany z jednej strony,ale nie jest to konieczne)albo bardzooooo cienką skórę
grubość wszystkich warst powinna wynieść ok 0.4-0.7mm,wiadomo,im cieniej tym łądniej będzie się całość składać
jeśli użyjesz materiał tkaninowy dobrze byłoby gdyby był lekko elastyczny,żeby "pracował" z miechem
klej dobrze jest użyć jakiś bardzo mocny w sprayu (ja używałem Boll i Den Braven)
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
ypres.bass
-#
Posty: 147
Rejestracja: 01 cze 2011, 08:45
Lokalizacja: Pardubice (Czechy)
Kontakt:

Post autor: ypres.bass »

bardzo dobry klej w sprayu jest 3M i jako material "sandwich" z płótno introligatorske Mondial(Baltex) - źebra z twardego papieru - Mondial

w Czechach Mondial (link) moźno kupić w II.jakości za 30kč(5zl)/m
ale trzeba znaleźć dostawcę w Polsce...
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 19:06 przez ypres.bass, łącznie zmieniany 1 raz.
Standa, kumpel z Czech :-)
politicon.eu | simonds.pl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

A powiedzcie mi, jeśli oczywiście wiecie. Dlaczego nikt nie używa jedwabiu? Mocny i bardzo cienki, teoretycznie powinien się nadawać idealnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

J.A., czy to jest pytanie podchwytliwe?
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
ODPOWIEDZ