Analog dla drobnej dziewczyny :-)

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Analog dla drobnej dziewczyny :-)

Post autor: Rob »

Witajcie, moja dziewczyna przesiada się z metalowej, ciężkiej Cosiny 1000s (ciąży jej strasznie podczas dłuższych spacerów) i chce kupić coś lżejszego o nie mniejszych możliwościach. Z racji tego, że priorytetem jest waga będzie to za pewnoe jakiś plastik z autofokusem, chyba, że są takie lekkie manuale? Co można teraz próbować wyrwać na allegro, przystępnego cenowo i jakościowo? Oczywiście chodzi mi o wasze podpowiedzi z doświadczenia, nie musicie mi wklejać konkretnych ofert :-) Chciałbym usłyszeć jakieś propozycje. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, 23:39 przez Rob, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
panbulimia
-#
Posty: 133
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:48

Post autor: panbulimia »

Olympus OM-4Ti pół kilo wagi. Pewnie się znajdą tacy co odradzą system:)
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

Może coś z Minolty MD? Nawet X-700 jest dość lekka i da się wyhaczyć w okolicach 200 zeta z obiektywem.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
yogeeboo
-#
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2009, 11:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: yogeeboo »

Jak minolta to może seria 500? Plastik, dość lekkie - obiektywy też można tanio i lekkie kupić. Tryb od automatu - po manual. Tu już jest autofokus, można wyłączyć.
REVUEFLEX SDI/Minolta 500si/Lubitel166
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Olki sa dziewiczo - przyjazne , polecam OM40 - swietna maszyna za psie pieniadze . Z czystym sumieniem polecal bym takoz Nikon'a F80 z autofokusem lub w manualu Nikon'a FG . Male , lekie i proste w obsludze , a optyka zamienna z cyfra ( w jakims stopniu ) no i sprawdzily sie w Afryce . Zapewnie Pentaxianie cos podpowiedza - bo Pentax'y to takze raczej zgrabne maszyny . PZD .
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Ze starszych Pentaxów to ME lub ME Super. Małe, zgrabne i lekkie. Z nowszych to któryś z serii MZ ( najlepszy MZ6, MZ7, MZ5 lub MZ10). Nieco okrojone (nie współpracują w pełni z wszystkimi obiektywami ) to MZ-30,-50,-60. Pełny manual to MZ-M. Wszystkie do zdobycia za czasami śmieszne kwoty. Warto też zajrzeć na forumową giełdę pentaksjan (www.pentax.org.pl). Obiektywy pasują do wszystkich cyfrowych lustrzanek systemu. Pzdr.
P.S.
Ewentualnie któryś z serii P-30 (n lub t) lub całkowicie niedoceniany, z rewelacyjnym wizjerem P-50 (P-5)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 19:46 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Jako drobna i słaba kobiecina oświadczam że moim najlżejszym a jednocześnie ulubionym body jest Pentax MX. body mieści się w torebce ze szminką i lusterkiem :-)
Jest tylko trudność w zdobyciu dobrego egzemplarza :-(
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

słyszałem opinie że lepiej z ibeja ściągać bo "nasze" są mocno przelatane
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
garreth
-#
Posty: 81
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garreth »

rybka pisze:Z czystym sumieniem polecal bym takoz Nikon'a F80 z autofokusem
Rob, jakbyś się zastanawiał nad powyższą propozycją, to mogę Ci podrzucić swój aparat - będziesz mógł ocenić, czy się nada czy nie-nada dla lepszej połówki ;)
"Najlepszy aparat to ten, z którego korzystasz" Nick Kelsh
farok
-#
Posty: 96
Rejestracja: 30 lis 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: farok »

me super są fajnie małe i dzisiaj tanie - ale jest w nich troche elektroniki i trzeba sprawdzić przed zakupem czy całość działa.

XD5/7/11 z minolty - inne modele miały kondensatory które nie były przewidziane do użycia po 30 latach :) (możliwa wymiana - ale dzisiaj nawet serwisanci nie wiedzą które to kondziaki).

a może jakiś mikro dalmierz?
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

wymyslacie i tyle. jak dla dziewczyny, i to drobnej to ino graflex

Obrazek

p.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Hej, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W międzyczasie pokazywałem jej mojego Olka OM1n i też był dla niej za ciężki 8-) Kilka wymienionych pozycji faktycznie przychodziło mi do głowy, prawdopodobnie będę próbował wyrwać jakiegoś plastikowego Pentaxa lub Minoltę, ew Nikona choć z tego co patrzyłem to na razie na alledrogo nie ma nic wartego uwagi. Może rozejrzę się na ebay, tam też są czasem fajne okazje. Dalmierze jej się nie podobają z uwagi na sposób ostrzenia także odpada ;-) A wiecie może, który z tych plastików jest najmniejszy?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Chyba ME (Super). Sam korpusik jest mniejszy od Jaśki 35 eletro. Bardzo małe są też korpusy serii P. Bliższe dane co do rozmiarów i wagi możesz sprawdzić tu:
http://www.bdimitrov.de/kmp/bodies/index.html
Fan Pentax'a.
michalkruk
-#
Posty: 198
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michalkruk »

EOS 300, pomimo że mam lepsze Canonowskie body to tym swoje najlepsze zdjęcia wykonałem.

2 - osobą dałem te aparaty w prezencie, mojej dziewczynie i kumplowi, obydwoje szczęśliwi i zadowoleni wkraczają w świat fotografii analogowej :)
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Doszliśmy z dziewczyną do wniosku, że najlepszym wyborem będzie lustrzanka z autofocusem plus kitowy obiektyw na początek. Wszystkie te amatorskie puszki funkcjami zbytnio się nie różnią między sobą, dlatego pytanie teraz: który system ma najlepsze kity? :-)
ODPOWIEDZ