Taśmy filmowe

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

radekone pisze:He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
Cena jest wlasciwa, dokladnie to samo co w Rochester (ca. 142 dolary). To wychodzi 35 centow za stope, trzy stopy na metr, 1.7 metra pelna szpula. Niecale 2 dolary plus trzeba dodac podatki i wysylke. Filmu tej klasy taniej sie juz nie kupi. jest jak troche mniej czuly trix z duzo mniejszym ziarnem. Kazdy wywolywacz ktory z nim probowalem daje dobre rezultaty.
Z drugiej strony wyglada na to, ze Kodak niedlugo sie zawinie. Moze jeszcze z rok, ale raczej nawet nie tak dlugo. W sumie zabija go arogancja kilku niewydarzonych CEO. Szkoda.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

radekone pisze:He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
Podzielisz się znaleziskiem? Od lat chodzi za mną żeby kupić to w USA. A tu jest bliżej i bez podatku.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

radekone pisze:He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
Czolem!

Jestes pewny tej ceny? Zawiera VAT i porto? W KODAK Stuttgart za rolke 5222/122m trzeba zaplacic dokladnie 252,23 € (19% VAT i porto w BRD inkl.). To daje ca. 3,50 € za rolke 1,70m.
W MACODIRECT rolka TRI-X'a kosztuje w tej chwili 3,63 € (przy zakupie 20 rolek). A wiec rachunek ekonomiczny podwaza zasadnosc tej zabawy.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Coś to nie gra. Niemiecki sklep Kodaka przekierowywuje mnie na Rochester, gdzie cena jest ciągle $141. 252 Euro to 2.5 raza więcej. To bardziej pasuje do rolki 1000 stopowej.
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Czolem Timor!

W Niemczech sprzedaza filmow dla kinematografi (jak calym segmentem pro) zajmuje sie specjalny dzial. Nie tak, jak w linku do strony w USA. Rozmawialem wczoraj z jedna z pracownic w Stuttgart i podala mi cene, ktora napisalem wyzej. Dla rolki 1000 feet byla ona ponad 600 €. Nawet jej nie zapisalem. Na pytanie, dlaczego ceny sa tak wysokie powiedziala,ze musza tak kalkulowac, bo to nie jest u nich asortyment w ciaglej sprzedazy. Musza sprowadzac to specjalnie i nie wiadomo kiedy calosc zejdzie. Poza tym moj post dotyczyl wiadomosci radekone o cenie we Wielkiej Brytani (jako ew. europejskiej alternatywy).
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Rozumiem. Ceny mogą być trochę zwariowane. Czy możesz spróbować polskiego dystrybutora ?
Warszawa
Kodak Polska
Entertainment Imaging Office
Chelmska str. 21
Warszawa Poland 00-724
Phone:+48 22 8511759
Fax:+48 22 8511760

Opss, teraz dopiero spojrzałem gdzie jesteś. No zgapiłem się, ale nic straconego jeszcze. Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą Kodka w Rochester na temat cen w Europie i punktów dystrybucji, a zapomniałem się zapytać o koszt wysyłki stąd za ocean. Z drugiej strony paczka do Plski wysłana przez Polimex kosztuje:
lotnicza
5.99 CAD/kg + 13.50 CAD dostarczenie do domu (10 dni od rozładowania samolotu)
Totalnie by to wyniosło 215.5 CAD = 166.32 Euro. Niemcy mają niezły narzut, nie ma co.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 19:56 przez timor, łącznie zmieniany 1 raz.
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Moze byloby lepiej, zeby ktos z Polski tam zadzwonil. Nie wiem, czy uda mi sie jutro w czasie godzin pracy wpasc do domu, a nie chcialbym ze sluzbowego handy dzwonic w prywatnej sprawie do Polski.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Nie ma problemu, już do nich dzwoniłem, ale za późno. Jutro sróbuję wcześniej.
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Witam . Obiecajcie tylko , ze nie wykupicie calego ... :

http://www.ebay.co.uk/itm/Kodak-35mm-DO ... _500wt_949

albo w rolce ;

http://www.foto-r3.com/pelicula-byn/35mm?page=1

Pozdrawiam ;-)
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Jak tak dalej pojdzie to mi cena DXN skoczy do gory. :mrgreen:
Zaskoczeniem sa Hiszpanie, chyba sami pakuja film w kasety.
Ich tabelka wolania moze byc przydatna.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

mrek pisze:
radekone pisze:He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
Podzielisz się znaleziskiem? Od lat chodzi za mną żeby kupić to w USA. A tu jest bliżej i bez podatku.
http://www.take2films.co.uk/

Z filii w Londynie, bo w Manchesterze nie wiedzieli o czym do nich rozmawiam.

Choc dzwonilem do nich przed zgloszeniem wniosku o upadlosc :-)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 21:03 przez radekone, łącznie zmieniany 1 raz.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

radekone pisze:
mrek pisze:
radekone pisze:He, znalazlem Eastmana XX w Londynie w cenie 90 funtow za szpule 122m..
Podzielisz się znaleziskiem? Od lat chodzi za mną żeby kupić to w USA. A tu jest bliżej i bez podatku.
http://www.take2films.co.uk/

Z filii w Londynie, bo w Manchesterze nie wiedzieli o czym do nich rozmawiam.

Choc dzwonilem do nich przed zgloszeniem wniosku o upadlosc :-)
Myślisz, że w wysyłką do PL także zadziała Kodak "Buy Back" Service?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
michalkruk
-#
Posty: 198
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michalkruk »

Jak chcecie kupować w całej rolce, to na terenie WFDiF (Warszawa Chełmska 21) jest przedstawicielstwo Kodaka w którym handlują taśmami filmowymi. Nie wiem ile Double-X ale vision 3 kosztuje 550pln za rolke - 122m
Awatar użytkownika
hobbes
-#
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2008, 15:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hobbes »

michalkruk pisze:Jak chcecie kupować w całej rolce, to na terenie WFDiF (Warszawa Chełmska 21) jest przedstawicielstwo Kodaka w którym handlują taśmami filmowymi. Nie wiem ile Double-X ale vision 3 kosztuje 550pln za rolke - 122m
Ja tam też dzwoniłem, jakiś miesiąc temu - wtedy mieli po niecałe 600zł za rolkę 122m. :) I było dostępne na miejscu. Więc nie ma co szaleć z Niemcami i ich narzutami (może dlatego że ratują Europę..to tak mają ;) ))
Trupek pisze:Witajcie,
zamieściłem na blogu tabelę z podziałem negatywów BW według typu ziarna (klasyczne lub typu T). Być może komuś z Was się przyda.
link do wpisu
A kolega Trupek ma tę swoją tabelkę do poprawy :) Ma trochę baboli. Informację podaje się sprawdzoną.. a nie na "gębę" ..chociażby z samego ZPAFu była... :)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 09:21 przez hobbes, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdr.
--D.
"Nec habeo, nec careo, nec curo".
ODPOWIEDZ