korex

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

plus podstawa z rolkami i motorkiem i bezproblemowo w malej ilosci chemii krecisz e-6 i c-41:-)
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Jest prosty sposob, termostat nie jest potrzebny:
do glebokiego zlewozmywaka nalewam wody o temp. 100 st.F + 1 st. (dla e-6), lub 104 st.F + 1 st. (dla c-41) i wkladam chemie w butelkach (oczywiscie bez stabilizera) na 10-15 minut przed wolaniem. W tym czasie laduje filmy do koreksu, sprawdzam nastepnie temperature wody, dolewam goracej aby stale utrzymywala sie jak wyzej.
Nastepnie wkladam do niej napelniony filmami korex (dla wyrownania temperatury) na 5 minut dla e-6, lub na 1 minute dla c-41, w tym czasie temp wody lekko spada, wiec podnosze ja ponownie do wlasciwej, dolewajac goracej wody.
Wlewam pierwszy wywolywacz i karuzela,...reszta chemii zanurzona w wodzie (pod kontrola).
Do przeplukiwan koreksu pomiedzy chemia, uzywam rowniez tej wody ze zlewu (stala temperatura).
Powodzenia:-).
Awatar użytkownika
Adriano
-#
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adriano »

Ja mam E6 w godzinę ;).....za 2/3 ceny ;)....gratuluję zakupu JOBO. Probowałem jakiś czas temu przekonać kilka osób na tym forum ale się nie dały. A Jobo to Jobo, dopóki się nie kupi to się chwali tańsze rozwiązania ;)


A
komi
-#
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2007, 19:38
Lokalizacja: Głuszyca/Wrocław
Kontakt:

Post autor: komi »

A przy okazji E-6, to gdzieś znalazłem informacje (U Gismana, albo Kreysera), że można zaświetlać nie odwijając filmu ze szpuli, a to przez zanurzenie szpuli z diapozytywem w wannie i skierowanie światła na ścianę wanny, by przez kolejne odbicia stało się światłem rozproszonym. Próbował ktoś takiego sposobu? Bo nie ukrywam, chciałbym jakś ominąć kolejne suszenie i nawijanie na szpulę. Chyba, że macie jakieś inne patenty na zaświetlanie materiałów odwracalnych? Znudziło mnie już trochę tłumaczenie laborantowi, że to wcale nie takie kolory miały być, a przy slajdzie to ja będę miał rację :D Jako, że Velvia jeszcze przede mną (na razie po plebejsku: Sensia) to jest chyba o co walczyć :)
Teoretycznie można wszystko, tylko "Po co?".
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Weesee, wydaje mi się, że kwestia kolorów przy slajdach to oprócz osobistych preferencji, ale także labu. A ja ostatnio tak się zraziłem do okolicznych labów, że teraz analogiem chyba będę robił tylko b&w a kolor cyfrą, bo już mnie krew zalewa jak odbieram doróbki z innego labu i mam inne kolory niż poprzednio :-x
Tak więc po wakacjach zacznę zabawę z cyfrowym lustrem, co nie oznacza, że się żegnam z ciemnią (wręcz przeciwnie ;-) )
komi
-#
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2007, 19:38
Lokalizacja: Głuszyca/Wrocław
Kontakt:

Post autor: komi »

Mówisz nie ma zaświetlania? A jednak stara literatura+leń to straszna kombinacja :/ Przez Gismana się przekopałem jakieś dwa lata temu i pewnie to o jakiś ORWO rzeczywiście pisał. Ja z kolorem to kontakt tylko przez laba miałem, ale skoro odpada zaświetlanie, to może nie taki E-6 straszny, jak go malują. Wrzucisz recepty na chemię na forum, czy na priv? Ładnie proszę :) A miał ktoś może z Colortec'iem Tetenala do czynienia? Jak u "T" wygląda trwałość kąpieli roboczych? Pytam, bo różnica w cenie (chociaż to był katalog z 2004 roku) była dwukrotna pomiędzy zestawami na 6 DIA i na 60 DIA a nie przerabiam w rok 60 DIA.
Teoretycznie można wszystko, tylko "Po co?".
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Nie ma to jak odgrzewane placki czekoladowe, a już miałem zakładać nowy wątek o 1520, gdyż właśnie się zastanawiam nad zakupem, bo mnie męczy cesarska rozrzutność Kaisera. Jeśli jobo jest rzeczywiście takie wspaniałe jak piszecie, zaczynam oszczędzać nerkę. :mrgreen:
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

rbit9n pisze:mnie męczy cesarska rozrzutność Kaisera
Ano bardzo wygodne jest odmierzanie chemii po 250ml/500ml.
rbit9n pisze:Jeśli jobo jest rzeczywiście takie wspaniałe jak piszecie
Jest. Sam się raz zdziwiłem jak na kliszy wyszło mi 45 klatek - wwinęła się bez problemu.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

vidman pisze:Jest.
Krótko i na temat, przekonałeś mnie ;-)
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Ja też potwierdzam!
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

A jak ze szpulami? Mam na myśli łatwość nawijania, jak ma się to do Cesarza ew. Patersona i czy ew. szpule Patersona pasują do Jobo?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

O ile wiem to szpule Patersona pasują do Kaisera...

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Szpule Patersona pasują też to Krokusa. :-D
Jobo są dobre, dużo lepsze niż Krokusowe, ale i tak duuużo bardziej lubię te Patersonowskie. Szkoda, że nie pasują do Jobo.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

nie uzywacie metalowych koreksow?
Awatar użytkownika
Mikołaj
-#
Posty: 40
Rejestracja: 13 cze 2007, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Mikołaj »

p1ot3 pisze:nie uzywacie metalowych koreksow?
nie
ODPOWIEDZ