Wywoływanie średniego formatu w Białymstoku

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aleheca
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Bstok

Wywoływanie średniego formatu w Białymstoku

Post autor: aleheca »

Witam,
popełnilem dwie ważne kolorowe klisze średniego formatu z dalekiej podrózy i chciałbym je wywołać w fotolabie w Białymstoku. Wcześniej wołałem sam cz/b, no ale niestety do koloru chemii nie posiadam. Co polecicie żeby nie żałować?
Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
.. ... ..
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Jeśli to tylko dwie rolki to pomyśl o wysłaniu ich do jakiegoś labu 'wysyłkowego'. Nie wiem jak w Białymstoku, u mnie mało kto potrafi w miarę przyzwoicie wywołać 135 C41, a o średniaku to nawet nie wspominam.
Zapewne zjawi się tu zaraz ktoś, kto wskaże Ci konkretny lab. Z resztą, chyba jeden z tutejszych kolegów (J.A. ??) się takimi usługami zajmuje.

Przy okazji. Jako że mój prawie osiedlowy lab został zlikwidowany byłem dziś zapytać o wywołanie C41 w lokalnym FotoJoker. I tak sobie myślę, że ten Joker w nazwie tego sklepu to jednak nie mógł być przypadek.
Pan mi powiedział, że filmów nie wywołują, bo:
Pan z Fotojoker pisze:Wie Pan, ludzie to mało filmów wywołują.
Także tego...
Ostatnio zmieniony 03 lis 2011, 21:21 przez enthropia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

najprościej zanieść do rossmanna.

jesli lab któremu "wasz" rossmann zleca wywoływanie negatywów będzie tak solidny jak ten "mój" powinieneś być zadowolony.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

nord, ile płacisz za C41 135 i 120 w rossmanie?
Pozdrawiam, Bartek.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

zlecają to dla CEWE. Każdy jeden Rossman.
aleheca
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Bstok

Post autor: aleheca »

enthropia - trochę tych fotodzołkerów u nas w Bstoku jest, ale skoro mówisz, że tak słabiutko to nawet tam nie będę próbował. Odezwę się do J.A.

filozof97 - to źle czy dobrze? :)
.. ... ..
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

enthropia pisze:;]nord, ile płacisz za C41 135 i 120 w rossmanie?

samo wołanie

dawno nie wołałem u nich C41 ale o ile pamięć mnie nie myli za 135 cos koło 9pln średni ok 6pln. W ostatni poniedziałek dałem malucha do wywołania dzis lub zaraz po niedzieli odbiorę, będą aktualne dane ;-)

natomiast przedwczoraj odebrałem slajdy jeden135 i jeden120 za oba zapłaciłem 13, 50 (6,75 za sztuke)

tutaj taka mała refleksja.

nie robię zbyt wiele w kolorze, wcześniej zanim w mojej mieścinie nie było rossmanna kolor zanosiłem do miejscowego fotolabu a slajdy wywoływałem "u fachowców" ogłaszających się w sieci.

przyznaje że nie wiem jak można dobrze wywołać te materiały samemu, bo nigdy tego nie robiłem, natomiast wiem jedno - filmy wołane w rossmannie biją na głowę pod względem jakości usługi, te wołane w labie i "u fachowców". pisząc o jakości mam na myśli brak zadrapań, wszelkiej maści plam, rys i innych artefaktów. nie będę zgadywać czemu tak się dzieje. kolejna kwestia to cena. w rossmannie za slajd płace jak napisałem wyżej 6.75pln. w zeszłym roku za rolke filmu wywołana prywatnie zapłaciłem ok 30pln wraz z kosztami przesyłki. kosztów nerwów i wyrzutów sumienia jakie miałem po rozmowie z fachowcem który zwyczajnie zgwałcił ten film, nie sposób przeliczyć.

nie chciałbym aby ktoś odebrał moje wypociny za kryptoreklame tej sieci handlowej, ale cieszę się że mam możliwośc korzystania z ich usług. życie
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 08:44 przez nord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

wracając do tematu labów na miejscu, warto poszukać labu kodaka. co prawda nie przestrzegają procedur tak jak kiedyś, ale z doświadczeń rzeszowskich wiem, że chłopacy z kodaka przykładają się najbardziej. ani nie gotują filmów, ani glutków nie zostawiają. nawet nie palcują zbytnio. serio!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Post autor: jamajczyk »

witam
rbit9n pisze:wracając do tematu labów na miejscu, warto poszukać labu kodaka. co prawda nie przestrzegają procedur tak jak kiedyś, ale z doświadczeń rzeszowskich wiem, że chłopacy z kodaka przykładają się najbardziej. ani nie gotują filmów, ani glutków nie zostawiają. nawet nie palcują zbytnio. serio!
A gdzie takowe występują w Rzeszowiu?
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

nord pisze:
tutaj taka mała refleksja.

nie robię zbyt wiele w kolorze, wcześniej zanim w mojej mieścinie nie było rossmanna kolor zanosiłem do miejscowego fotolabu a slajdy wywoływałem "u fachowców" ogłaszających się w sieci.

w zeszłym roku za rolke filmu wywołana prywatnie zapłaciłem ok 30pln wraz z kosztami przesyłki. kosztów nerwów i wyrzutów sumienia jakie miałem po rozmowie z fachowcem który zwyczajnie zgwałcił ten film, nie sposób przeliczyć.
Mam podobne spostrzeżenia: filmy, które rzekomo miały być wywołane ręcznie, z przedłużonym płukanien po wywołaniu otrzymałem porysowane i zabrudzone w stopniu, który poddawał w wątpliwość jakiekolwiek płukanie. Kolejny raz nie będę ryzykował usług tego "fachowca".
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jamajczyk pisze:A gdzie takowe występują w Rzeszowiu?
kodaki? taki żeby wołał filmy został jeden, w graffice.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

skytruck pisze:
nord pisze:
tutaj taka mała refleksja.

nie robię zbyt wiele w kolorze, wcześniej zanim w mojej mieścinie nie było rossmanna kolor zanosiłem do miejscowego fotolabu a slajdy wywoływałem "u fachowców" ogłaszających się w sieci.

w zeszłym roku za rolke filmu wywołana prywatnie zapłaciłem ok 30pln wraz z kosztami przesyłki. kosztów nerwów i wyrzutów sumienia jakie miałem po rozmowie z fachowcem który zwyczajnie zgwałcił ten film, nie sposób przeliczyć.
Współczuję wam. I się bardzo dziwię. Po prostu wyślijcie do człowieka nie takiego co się reklamuje, tylko takiego co ma wsparcie po stronie opinii innych. A zapewniam, że da się znaleźć takowego, nawet na Allegro.
Mam podobne spostrzeżenia: filmy, które rzekomo miały być wywołane ręcznie, z przedłużonym płukanien po wywołaniu otrzymałem porysowane i zabrudzone w stopniu, który poddawał w wątpliwość jakiekolwiek płukanie. Kolejny raz nie będę ryzykował usług tego "fachowca".
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

rbit9n pisze:kodaki? taki żeby wołał filmy został jeden, w graffice.
Drugi mają jeszcze w listopadzie otworzyć w MilleniumHall, na II piętrze koło Multikina, ale co to tam dokładnie będzie to nie wiem.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

J.A. pisze:
Współczuję wam. I się bardzo dziwię. Po prostu wyślijcie do człowieka nie takiego co się reklamuje, tylko takiego co ma wsparcie po stronie opinii innych. A zapewniam, że da się znaleźć takowego, nawet na Allegro.
Dzięki za odrobinę empatii. A gwoli ścisłości dodam że ja swój slajd wysłałem właśnie do człowieka który "ma opinię".
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

tak jak pisze Grzegorz, na takim co to ma opinie i w samych superlatywach się o nim pisze, też się można sparzyć. ja do takiego wysłałem raz i stwierdziłem, że szkoda moich pieniędzy, czasu i nerwów na takiego "fuchowca".
pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ