Wywołanie cz-b filmów w Warszawie

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Witold
-#
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Wywołanie cz-b filmów w Warszawie

Post autor: Witold »

Witam serdecznie,
Mam być może nietypowe zapytanie jak na ten dział, ale tak czy owak dot. wywoływania filmów. Niemniej jednak chodzi o usługę.
Gdzie w Warszawie jest dobry punkt, który woła czarnobiałe filmy 120. Generalnie zacząłem robić na Ilfordzie (Ilford HP5 400/120).
Nie ukrywam, że kryterium geograficzne nie jest bez znaczenia i najbardziej pasuje mi Mokotów i okolice. Generalnie wszystko blisko Ursynowa. Wcześniej zostawiłem 2 filmy na Dzikiej w Profilabie, ale obecnie dla mnie to godzinna wyprawa samochodem.

Pewnie później przymierzę się do wywoływanie filmów samemu, ale póki co nie zatrzymuję procesu nauki focenia na C330.

Z góry dziękuję za pomoc.
Witold
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wywołanie cz-b filmów w Warszawie

Post autor: J.A. »

Witold pisze:Z góry dziękuję za pomoc.
Ile płaciłeś w profiliabie? O ile to nie tajemnica?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

Oj zastanów się zastanów. Proces wołania czarnobiałego jest dośc prosty a i sobie dokładnie go przeprowadzisz. Ja podejmując decyzję o zabraniu się za analoga podjąłem równierz decyzję o samodzielnym wywoływaniu wszystkiego co napstrykam i zdecydowanie sprawia mi to niemniejszą przyjemność jak sama fotografia.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

To zamiast marnować kasę na paliwo i bilety żeby dotrzeć do punktu wywoływania, kup sobie koreks i chemie? Nabierzesz trochę doświadczenia i będziesz sam śmigał z filmami....jak mi powiesz że nie masz warunków na ciemnie w domu żeby włożyć film do koreksu to powiem ci tylko tyle że...dawniej ludzie zakładali filmy do aparatów w nocy pod kołdrą i nic im się specjalnego nie dzieło....inwestycja w samodzielne wywołania to koszt max 70-100zł z chemią.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, 21:49 przez Fikumiku, łącznie zmieniany 1 raz.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

Tymbardziej że Ty z Wawy podjedz lepiej do sklepu czarno-białe po chemie i zaraz bierz się do roboty :D
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

zdecydowanie doradzam odłożyć wołanie w labach czy gdzieś tam ;)

zakup sprzęt to wolania i "zrób sobie sam dobrze " ;)

pozdrawiam
Witold
-#
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witold »

Tak zrobię - niemniej jednak chce kilka rolek zlecić. Na razie uczę pracować się ze sprzętem, zewnętrznym światłomierzem itd...
Na razie pracowałem na małym obrazku i głównie cyfrze. Więc chce spokojnie opanować warsztat jak już będę czuł się w miarę pewny to wezmę się za wołanie. Teraz jak coś źle pójdzie nie do końca będę wiedział gdzie był błąd.

Prawdopodobnie zawiozę to czarno-białe bo tam czasami przejeżdżam. To dobry pomysł? Czy to dobry punkt?
Witold
Awatar użytkownika
Big_Lynx
-#
Posty: 170
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Big_Lynx »

Witold,
słyszałem, że w Warszawie bardzo dobrym punktem jest http://www.wywolywanie.com/ . Nie wiem w jakim miejscu można oddać film ale pewnie można się umówić telefonicznie. Znam ludzi bardzo chwalących ten LAB i czytałem dobre recenzje.
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

Na forum jest kolega który ma ten adres www w opisie niech się wypowie
Awatar użytkownika
rifley
-#
Posty: 65
Rejestracja: 04 lis 2009, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rifley »

Soundman pisze:Na forum jest kolega
ten kolega to kayaman, z tego co widzę jest z Łomianek, ale może pracownia jest bliżej Ciebie. Napisz do niego.
Awatar użytkownika
Ernest_FOTO
-#
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2011, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ernest_FOTO »

Czy korzystał ktoś z usług labu za kinem Relax w Wawie?
tus
-#
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2012, 11:12
Lokalizacja: wwa

Post autor: tus »

Hej, szukam kogoś kto mi wywoła kliszę i zrobi odbitki i pozwoli popatrzeć jak to się robi - zapłacę tyle ile bym zapłaciła w labie za wołanie i odbitki. Nie potrzebny mi żaden super profesjonalista, bo ta klisza nie zawiera żadnych zdjęć przedstawiających dużą wartość artystyczną - na początek mam nadzieję że będę dobrze doświetlone ;p
W ogóle się nie znam na fotografii analogowej, właśnie wypstrykałam moja pierwszą kliszę ilford delta 100/120 i dopiero teraz się zorientowałam, że nie jest tak łatwo je wywołać ;p z tego co wiem to w Warszawie są dwa laby, które to wołają: na Prostej "czarno-białe" i foto relax, który ma słabe opinie z tego co wyczytałam. Jadnak mój problem polega na tym, że bardzo bym chciała sama uczestniczyć w procesie wywoływania - za taka opcje na Prostej sobie liczą 50 zł. a to trochę dużo ;/
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

Mogę zademonstrować, jednak laboratoryjnych warunków u mnie nie ma :D
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
garreth
-#
Posty: 81
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garreth »

tus pisze:z tego co wiem to w Warszawie są dwa laby, które to wołają: na Prostej "czarno-białe" i foto relax
dodatkowo: Lab&Labi niedaleko Politechniki, dokładniej: Lwowska 2a,
oraz Profilab na Dzikiej 4
"Najlepszy aparat to ten, z którego korzystasz" Nick Kelsh
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

tus pisze:Hej, szukam kogoś kto mi wywoła kliszę i zrobi odbitki i pozwoli popatrzeć jak to się robi - zapłacę tyle ile bym zapłaciła w labie za wołanie i odbitki. Nie potrzebny mi żaden super profesjonalista, bo ta klisza nie zawiera żadnych zdjęć przedstawiających dużą wartość artystyczną - na początek mam nadzieję że będę dobrze doświetlone ;p
W ogóle się nie znam na fotografii analogowej, właśnie wypstrykałam moja pierwszą kliszę ilford delta 100/120 i dopiero teraz się zorientowałam, że nie jest tak łatwo je wywołać ;p z tego co wiem to w Warszawie są dwa laby, które to wołają: na Prostej "czarno-białe" i foto relax, który ma słabe opinie z tego co wyczytałam. Jadnak mój problem polega na tym, że bardzo bym chciała sama uczestniczyć w procesie wywoływania - za taka opcje na Prostej sobie liczą 50 zł. a to trochę dużo ;/
Tylko zwroć uwagę na jedną rzecz. W labie za odbitki zaplacisz niewiele bo kliszę skanuje maszyna i klepie odbitki tak jak cyfrowe natomiast odbitki z pod powiększalnika potrafią kosztować kilkadziesiąt złotych za sztukę bo papier kosztuje chemia kosztuje i to niestety niemało. Więc stwierdzenie zapłacę za popatrzenie tyle co za odbitki może Cię trochę kosztować :)
ODPOWIEDZ