Mocowanie ścienne powiększalnika

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Mocowanie ścienne powiększalnika

Post autor: PMW »

Obrazek

Musiałem się tym z Wami podzielić :D
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

Hmmm, ciekawe, przemyślę jak będę coś urządzał ;)

A propos, jak widzicie szanse na mokrą część ciemni na nie przygotowanej 'po łazienkowemu' podłodze?
tomashj2
-#
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2010, 19:45
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: tomashj2 »

Jak bedziesz ostrożny to bedzie ok. Najwyzej przygotuj wiadro z wodą i szmatke specjalna do scierania chemi. Z mojego nikłego doswiadczenia wynika ze powaznie brudzi tylko wywoływacz pozytywowy.
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

inaczej szron
jacekCz pisze:A propos, jak widzicie szanse na mokrą część ciemni na nie przygotowanej 'po łazienkowemu' podłodze?
pod warunkiem że będzie ob iego wody w płuczce... chociaż wężem ogrodowym :D.

jeśli zaś chodzi o mocowanie to spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję:
Obrazek

półka na filtry, negatywy, obiektyw, maski / powiększalnik :lol: muszę przyznać że genialnie to przemyslałem... wszystko można zdemontować w 5 min i głowica ma solidną ochronę podczas przechowywania i ew. transportu...
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

noo i dystans od ściany jest odpowiedni bo aż 20 cm :) ekstra
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

Obrazek

Tak to wygląda po złożeniu - cała operacja trwa około 3 minut. Nawet bardzo nie przeszkadza przy robieniu kupy :D nawet nie będę go zdejmować chyba ... zostanie tam na stałe :lol:

Przy maksymalnie podniesionej kolumnie z założonym rodagonem 2.8 50 pozwala na ostrzenie nawet na podłogę...

dodam ze mój stary krokus chociaż nie mam negatywów 6x9 - jedynie 9x12 także pasuje P&P
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, 00:27 przez PMW, łącznie zmieniany 2 razy.
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

zrob sobie dodatkowy zastrzal do sciany - od gornej czesci kolumny. bedzie stac jak przyspawane, to wazne przy tak duzych powiekszeniach.
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

dadan_mafak pisze:zrob sobie dodatkowy zastrzal do sciany
nie będzie aż tak dużych - maks to 101,6 x 65 - więcej przez kuwetę nie przeciągnę... a docelowy format u mnie to ~15x z małęgo obrazka czyli obraz z całej klatki 37x56cm

nie ma potrzeby robić więcej dziur... wszystko spasowane na ostro... otwory, odległości między nimi - wchodzi bardzo ciasno na śruby 10 które są wklejone szpachlówką samochodową :D ok 200 kg wytrzyma jedna taka śruba... podstawa przytwierdzona do ściany zrobiona z 4mm stali - nic to nie pracuje ... powiększalnik również sztywny - stan sklepowy ;)
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

no skoro Laboratorom 1200 zastrzal pomaga to w twoim przypadku tez by pomogl...ale jak chcesz :)
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

ale laborator waży wielokrotnie więcej od mojego mikrusa :) więc wskazane jest nawet dodatkowe zabezpieczenie żeby krzywdy nikomu nie zrobił :D
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

nie chodzi o wage, chodzi o minimalne dyndanie sie ktore nie ma znaczenia przy 18x24 a ma ogromne przy formatach jakie zamierzasz robic. kazdy powiekszalnik sie dynda, nowy, stary, maly, duzy...

ale luz, to tylko moja sugestia, nie powiesze sie jesli nie bedziesz mial zastrzalu :-)
czmielek
-#
Posty: 225
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Post autor: czmielek »

Ja ostatnio tak przykręciłem mojego LPLa Zastrzał był niezbędny róznica 1mm odchyłu dawała niezły kosmos przy poziomowaniu.
Obrazek
ODPOWIEDZ