Ile jeszcze przed sobą ma tradycyjna fotografia?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

melquiades
-#
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2010, 10:12
Lokalizacja: Białystok

Ile jeszcze przed sobą ma tradycyjna fotografia?

Post autor: melquiades »

Witam

Tak się dziś zastanawiałem ile jeszcze przed sobą ma fotografia tradycyjna a w szególności mały obrazek.

Co raz pojawia się jakiś nius że firma zaprzestaje produkcji filmu X czy Y taki sam los spotyka zapewne chemię i papier - nie mówiąc już o sprzęcie ciemniowym. Często można zobaczyć że ktoś pisze że " zrobił zapasy" albo że "kupił ile dał rady" bo to już ostatnia okazja. Jak widzicie przyszłość fotografii tradycyjnej i fotografii w ogóle.
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

weź to usuń.
Awatar użytkownika
Pank1
-#
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Pank1 »

Ło Matko, znowu. Z takimi pytaniami to tylko do wróżki.
Lepiej idź robić zdjęcia, wtedy materiały na pewno tak szybko nie znikną z półek.
Vulcania, Neptunia, Oceania...
Awatar użytkownika
dzid
-#
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2010, 18:44
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk

Post autor: dzid »

MarcinD pisze:weź to usuń.
tfu! na psa urok! ;b
melquiades
-#
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2010, 10:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: melquiades »

Bez urazy ale skoro to są Wasze odpowiedzi na moje to ja proszę administratora o likwidację mojego konta bo poziom dyskusji jest żenujący.
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

odczepcie się od człowieka, zapytał grzecznie i od razu na niego wsiadacie
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

melquiadesie (estrado?), chcesz dyskusji, która odbywała się setki razy, coś z pokroju wyższość analoga nad cyfrą (albo w drugą stronę), chcesz filozofować? okej, rób to z głową, bo póki co to wprowadzasz żenujący temat dyskusji godny nastolatka, który świat na nowo odkrywa.
Awatar użytkownika
Pank1
-#
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Pank1 »

Nie ma co się obrażać jak młoda hrabianka :)
Na każdym forum/subforum nt sprzętu analogowego widzę ostatnio to samo pytanie o przyszłość fotografii, i na prawdę wszystko w tym temacie zostało już napisane.
Wszyscy wiedzą, że fotografia tradycyjna zostanie już tylko niszową i jeżeli dalej będą znajdować się ludzie tacy jak my, którzy kochają zapach chemii, plastykę obrazu i jeszcze inny tysiąc cech takiego sprzętu, to dalej producenci będą oferować filmy, papiery i inne akcesoria. Będzie im się to dalej opłacać. Wydaje mi się, że dzięki prostocie budowy i łatwości napraw sam sprzęt nas spokojnie przeżyje.
Tak więc najlepszą radą na "niepewność jutra" jest robienie zdjęć. O!
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 20:46 przez Pank1, łącznie zmieniany 1 raz.
Vulcania, Neptunia, Oceania...
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

melquiades, do końca świata albo i dłużej. Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale ja wspaniale pamiętam czasy gdy wieszczono upadek kina. Najpierw po wprowadzeniu telewizji, później gdy weszły magnetowidy, CD, DVD. I jakoś kino trwa a nawet się rozwija. Po upowszechnieniu internetu miały zniknąć książki, gazety itp. I znowu lipa. Tak więc fotografia na filmach będzie zapewne stale w użyciu. Powstaną być może jakieś małe firmy, które będą się specjalizować w określonych materiałach. Spowoduje to zapewne podwyżkę cen tych materiałów. I to jest ta gorsza strona przyszłości. A my możemy się cieszyć gdy czytam takie opinie jak w ulotce reklamowej jednej z sieci marketów. Było tam napisane mniej więcej tak:
" Obecnie fotografowanie na filmach wykorzystywane jest głównie przez wysokiej klasy artystów". Od razu poczułem się baaardzo dowartościowany. :lol: Pzdr.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 20:59 przez powalos, łącznie zmieniany 2 razy.
Fan Pentax'a.
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Re: Ile jeszcze przed sobą ma tradycyjna fotografia?

Post autor: skytruck »

melquiades pisze:Witam

Tak się dziś zastanawiałem ile jeszcze przed sobą ma fotografia tradycyjna a w szególności mały obrazek.

Co raz pojawia się jakiś nius że firma zaprzestaje produkcji filmu X czy Y taki sam los spotyka zapewne chemię i papier - nie mówiąc już o sprzęcie ciemniowym. Często można zobaczyć że ktoś pisze że " zrobił zapasy" albo że "kupił ile dał rady" bo to już ostatnia okazja. Jak widzicie przyszłość fotografii tradycyjnej i fotografii w ogóle.
Sądzę, że większym problemem jak brak materiałów - wszak i Rollei i Efke/Adox, Ilford itd. wciąż sobie radzą na rynku, co jakiś czas wprowadzając jakieś "nowinki", chemię też można samemu złożyć - będzie brak sprzętu, czyli aparatów. I ja raczej w tym upatrywałbym zagrożeń. No bo kto jeszcze produkuje aparaty na film?

Mimo wszystko będę optymistą - fotografia tradycyjna, a zwłaszcza czarno - biała ma jeszcze ładnych parę lat przed sobą, nim zaczniemy martwić się, że nie ma już na czym fotografować.
Kubiq
-#
Posty: 55
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Kubiq »

będzie brak sprzętu, czyli aparatów.
Myślę że nikt z nas tutaj obecnych nie dożyje tego momentu. Mechaniczne sprzęty same nie umierają tak szybko :)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Ja to myślę, tak ze 4,5 roku.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

skytruck pisze:No bo kto jeszcze produkuje aparaty na film?
Fuji, żeby daleko nie szukać. Cosina (Voigtlander), Leica i jeszcze parę innych. Wbrew pozorom kupienie nowego aparatu "na film" nie jest takim wielkim problemem. Cena to co innego, ale kto powiedział, że hobby ma być tanie?
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

jac123 pisze:Ja to myślę, tak ze 4,5 roku.
e tam, dwa lata i będzie po zabawie.
melquiades
-#
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2010, 10:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: melquiades »

MarcinD pisze:melquiadesie (estrado?), chcesz dyskusji, która odbywała się setki razy, coś z pokroju wyższość analoga nad cyfrą (albo w drugą stronę), chcesz filozofować? okej, rób to z głową, bo póki co to wprowadzasz żenujący temat dyskusji godny nastolatka, który świat na nowo odkrywa.
Żenujące kolego to jest Twoje pustosłowie. Której częsci mojego pytania nie zrozumiałeś skoro porównujesz je do debaty na temat cyfra vs analog ? Zamieściłeś 3 odpowiedzi i to raczej Twoja retoryka przypomina poczynania nastolatka.
ODPOWIEDZ