rzeszów wywołanie 120 C41 warto!

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

rzeszów wywołanie 120 C41 warto!

Post autor: jamajczyk »

Witam, jako że niedawno sam poszukiwałem miejsca gdzie można by wywołać 120stke
znalazłem i dzisiaj odebrałem film właśnie.
bardzo miła obsługa,jakość oceniam na razie tylko po tym że nie jest nigdzie spaprany paluchami.
cena 4 zety za 120-stke.

w nowym świecie na krakowskiej na parterze, nie pisze nazwy sklepu żeby nie było.
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Re: rzeszów wywołanie 120 C41 warto!

Post autor: skytruck »

jamajczyk pisze: jakość oceniam na razie tylko po tym że nie jest nigdzie spaprany paluchami.
Dla niektórych rzeszowskich labów taka jakość to poziom nie do osiągnięcia...niestety
jamajczyk pisze: w nowym świecie na krakowskiej na parterze, nie pisze nazwy sklepu żeby nie było.
A inne formaty. I proces E-6?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja pitolę. na drugim końcu Rzeszy. ale za tę cenę, chyba się skuszę, bo jeszcze nie zabrałem się do własnoręcznego wołania C-41.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Post autor: jamajczyk »

slaydy też a inne formaty to nie wiem wołanie slajdu koło dyszki 35mm oczywiście

zapomniałem dodać czas wołania filmu 2 tygodnie?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

2 tygle? o matkobosko!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
krystas
-#
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2010, 01:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: krystas »

U mnie w Kielcach 120 chyba tylko w jednym miejscu wołają za coś około 5 zł (na pewno nie więcej, nie wiem czy nie 4,60, coś takiego). Nigdy śladów palców na kliszy nie znalazłem, jestem z nich zadowolony. O slajdy nigdy nie pytałem, muszę się dowiedzieć.
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Post autor: jamajczyk »

rbit9n pisze:2 tygle? o matkobosko!

wiesz gdzie wołają krócej w Rzeszy?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

wiem. ale z palcami i glutami na filmie. czasem potrafią się wyrobić w 2 godziny, ale...
to tu:
Obrazek

osobiście czekam aż wykończymy mieszkanie z osobną ciemnią i chyba w końcu zacznę wołać sam (kit już czeka). teraz wstrzymują mnie rzekome opary, które się wydostają w trakcie odbielania.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

rbit9n pisze: osobiście czekam aż wykończymy mieszkanie z osobną ciemnią i chyba w końcu zacznę wołać sam (kit już czeka). teraz wstrzymują mnie rzekome opary, które się wydostają w trakcie odbielania.
opary z odbielania? wiem ze formaldehyd jest niezbyt zdrowy (stabilizator w E-6) albo nie słyszałem nic o odbielaczu... możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

w temat się nie zgłębiałem,. czytałem jeno na Internetach, że coś tam się może wydzielić. tyle.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

rbit9n pisze:wiem. ale z palcami i glutami na filmie. czasem potrafią się wyrobić w 2 godziny, ale...
to tu:
Obrazek

Aaa... 3-go maja! Nigdy więcej tam niczego nie wywołam. Nawet duchów.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

skytruck pisze: Aaa... 3-go maja! Nigdy więcej tam niczego nie wywołam. Nawet duchów.
ja też. ani na Paniadze, ani koło synagogi, ani w bramie obok hotelu. never ever, jak zwykł mawiać Ed Bighead.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
screwdriver
-#
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: screwdriver »

krystas, W Kielcach wywołują 120 C41 w co najmniej dwóch miejscach (wiem, bo wywoływałem): przy skrzyżowaniu ulic Małej i Sienkiewicza, lab oznakowany FUJI i przy skrzyżowaniu ulic Wesołej i Sienkiewicza. Nazw niestety nie pamiętam. Ten drugi lab ma chyba największy przerób w Kielcach, z jego usług korzysta między innymi Media Markt (wywołują tam filmy). Niestety z obu dostałem negatywy z rysami.

Co do slajdów: 135 da się wywołać w labie KODAKa na Sienkiewicza przy skrzyżowaniu ze Staszica, ale trzeba się sporo naczekać - zlecają osobie prywatnej, jak się trochę filmów nazbiera. Cena to było coś ponad 10zł.

Za to Rossman wywołuje 135 i 120 za niecałe 7zł :) (16,95zł z ramkami przy 135) Oczywiście rysy i odciski wliczone w cenę. Choć właśnie w tym momencie skanuję 10 ostatnio u nich wywoływanych filmów i jest tego bardzo mało.
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

jamajczyk pisze:zapomniałem dodać czas wołania filmu 2 tygodnie?
Oni medytują nad tymi filmami czy czekają, aż im się wielka kupka zbierze do wywoływania ?
Ale fakt faktem, lepiej 2 tyg. niż na drugi dzień w innych miejscach. Porysować film, to mogę sam, bez płacenia za to [;

A w rzeszowskim Kodaku Express wywoływał ktoś 120 ? Bo 135 ładnie im wychodzi niby, a wołają też 120, alem się jeszcze nie odważył oddać [;
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

w Rzeszowie to najlepiej Rosman robi. tak, wiem - zaraz mnie pewnie za to zjecie, ale tak naprawdę nie u nas żadnego dobrego labu, a w rosmanie to przynajmniej świeżą chemię mają i nie zostawiają paluchów na filmach.
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
ODPOWIEDZ