Zamówienie z KEH.com?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zamówienie z KEH.com?

Post autor: zieloo »

Dobry wieczór :)

Szukając paru rzeczy stwierdziłem, że u nas nie mam szans na znalezienie tego w rozsądnym czasie, za rozsądne pieniądze, dlatego proponuję Wam zbiorowe zamówienie z KEH.

Mają tam naprawdę sporo sprzętu od 35mm poprzez średni format do wielkiego oraz akcesoria do nich. Każdy na pewno znajdzie to, czego szuka. Ceny są momentami.. naprawdę atrakcyjne, a dzieląc się kosztami wysyłki zyskamy wszyscy.

Nie ustalam jeszcze terminu zamówienia, chciałbym się najpierw rozeznać, ile osób jest tym zainteresowanych, potem razem podejmiemy decyzję.

Proszę napisać kto byłby chętny, najlepiej z linkiem do produktu/ów.
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

Ale to jest z USA tak?? Czyli jeszcze cło itp. dochodzi szczególnie przy większym zamówieniu.
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

Ja jestem zainteresowany drobiazgami z KEH, chętnie dołączę do zamówienia, ale pod warunkiem, ze cena przesyłki na osobę nie przekroczy rozsądnej kwoty.
Na przykład to. Niekoniecznie akurat dokładnie ta sztuka. Ale do Pro-S. Widzę, że coś pusto mają na półkach. Chciałem jeszcze magazynek na film do Pro-S.. i nie ma. Zwykle było kilka szt. Szkieł też coś mało.
edit/ Po krótkich poszukiwaniach na stronie może jeszcze obiektyw ...

T.
Awatar użytkownika
azael
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 11:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: azael »

Ja również pisałbym się, brałbym jedno albo dwa szkła do Bronki.
Nie wiem czy jest sens wysyłania linków, bo nie wiadomo, czy jeszcze będą aktualne w momencie zamawiania. Chyba najlepiej wyznaczyć jakiś termin i wtedy.
Się mi tak wydaje. :-)
michal.b
-#
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2009, 14:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: michal.b »

Byłbym bardzo wstępnie zainteresowany kasetką na film (i być może pryzmatem) do RZtki. Musiałbym jednak znać więcej detali, typu: co, gdzie, jak i kiedy. :)
Pozdrawiam,
Michał


blog.michalbudzynski.com - blog fotograficzny

www.michalbudzynski.com - strona internetowa
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

matti_1989 pisze:Ale to jest z USA tak?? Czyli jeszcze cło itp. dochodzi szczególnie przy większym zamówieniu.
Dowiem się, czy jest jakaś szansa na ominięcie tego.
michal.b pisze:Musiałbym jednak znać więcej detali, typu: co, gdzie, jak i kiedy. :)
Powiedzmy, że miesiąc na wybranie i decyzję powinien wystarczyć :)
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

zieloo pisze: Dowiem się, czy jest jakaś szansa na ominięcie tego.
Szanse są, pewności nie ma :)
Jeżeli KEH wyśle to bezpośrednio do Ciebie, to raczej nie deklaruje tego jako gift, itp..
Trzeba by mieć kogoś na miejscu, żeby wysłał Polamerem. Ewentualnie poprosić KEH o przesłanie na adres Polameru w US. A Polamer śle paczkę do Ciebie.

T.
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Trzeba kombinować tak żeby wartość paczki była jak najmniejsza, a już absolutnie nie przekroczyła ok. 600 zł (chyba 650 to granica ale nie pamiętam w jakiej walucie liczona). Jak wleci na cło do szczegółowej kontroli i wartość deklarowana będzie zaniżona albo będą mieli wątpliwości to wyślą list z prośbą o fakturę (tzn dowód zakupu, wydruk z ebaya itd. itp.).

Mi ostatnio Urząd Celny w Warszawie (tfu!) wystawił taki rachunek że się poskładałem, więc pisze ku przestrodze.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Wiem o dwóch kwotach - 45E i 350E, różnią się stawkami cła.
Na razie bym się nie przejmował tymi kosztami, najważniejsze to zebrać chętnych i skompletować zamówienie.
Foto7
-#
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2010, 15:45
Lokalizacja: Bojanowo

Post autor: Foto7 »

Jak celnik zobaczy takie zamówienie z taką ilością towaru to i gift nie pomoże ani zaniżona wartość. Po drugie sklep nie zaniży wartości , nie w stanach, nie chcą mieć problemów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

zieloo pisze:Wiem o dwóch kwotach - 45E i 350E, różnią się stawkami cła.
Na razie bym się nie przejmował tymi kosztami, najważniejsze to zebrać chętnych i skompletować zamówienie.
Nie słyszałem o takich stawkach.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... z_cla.html
Ja sie stosuje do tego limitu i paczki z całego swiata przechodzą na luzie. Raz zrobiłem zamówienie z chin za większą wartość i zapłaciłem ok. 12% cła + 22% VAT. Czyli jeżeli chcecie zamawiać drogie rzeczy z zagranicy to najlepiej ze sklepów w Wielkiej Brytanii lub któregokolwiek z krajów UE - można kupić nawet worek hasselbladów i żadnego cła nie bedzie, a paczki przychodzą czasem szybciej niż krajowe (nie mówie tu o włoskiej poczcie - to jakaś masakra jest:P).
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Marianov., dzięki za info.. Problem niestety jest taki, że... cięzko (przynajmniej dla mnie) znależć to, co potrzeba w sklepach w EU. W USA to też właściwie tylko w KEH to mają, a sprawdzałem adorame, B&H itd.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

a poza tym jeśli cena w sklepie jest atrakcyjna lub sprzęt warty grzechu to ja i cło zapłaciłbym
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Z Polamerem, Doma, czy innymi agencjami jest tak, ze aby uniknac oplat granicznych nalezy podawac wartosc celna rowna/ponizej $40, inaczej paczka idzie na clo. Tutaj jest loteria. Czas odprawy. Najtaniej jest jezeli komus, kto leci do Polski zaplaci sie za miejsce w walizce i rzeczy zostana przywiezione samolotem w bagazu
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

w naszym pieknym kraju rygorystyczie przestrzegaja cła; nawet wysylka do innego kraju (UK, albo choćby Czechy) powoduje, ze jest mniejsza szansa na oplate celna. Żaden wiekszy sklep nie wystawi w zaniżonego paragonu. pozostaje plakac i płacić.

trumil9, W walizce moze być nie dosc miejsca, ale pomysl jest dobry.

Ja musialbym porownac ceny, ale wzialbym sobie to:
http://www.keh.com/camera/Bronica-SQ-Se ... 17220?r=FE
ODPOWIEDZ