Polaroid.

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Polaroid.

Post autor: Maciej »

Witam.

Chciałem się zapytać czy do tych aparatów m.in. http://www.allegro.pl/item227166124_polaroid.html http://www.allegro.pl/item228866489_pol ... torba.html będzie pasował ten materiał http://www.allegro.pl/item229149404_pol ... filmy.html

Bo to Polaroida 600 wiem, że materiał 600 extreme pasuje, ale czy pasuje też do tego Polaroida 636?
Pytam bo moja dziewczyna chce się pobawić w polaroida (a i ja jestem ciekaw zabawy i efektów) i muszę jej coś doradzić.

Pozdrawiam.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

weesee pisze:jak chcesz to Ci mogę fuji instax 100 odstąpić,do tego są materiały
A do tego wchodzą materiały 600 czy 780? I czy do Polaroida 600 wchodzą materiały 780?
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
insomnia
-#
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2007, 20:45

jakie wkłady do Polaroid Spectra?

Post autor: insomnia »

Też mam pytanie odnośnie Polaroida, właśnie zakupiłam Polaroid Spectra (znany tez jako Polaroid Spectra 2) i nie wiem jakie wkłady będą do niego pasowały. Na necie znalazłam stronę, gdzie napisali, ze do wszystkich aparatów spectra pasują:
- standardowy Polaroid Spectra
- Polaroid Spectra Platinum
- typ 990 High Definition
-i Spectra Grid Film z naświetloną kratką do dokumentacji,
jednak żadnego z tych czterech nigdzie nie mogłam znaleźć.

Na aukcjach internetowych najwięcej jest filmów:
- Polaroid 780 Turbo
- Polaroid 1200 (podobno pasuje do mojego modelu, ale nie jestem pewna)
- Polaroid 600.
Czy ktoż może wie które z nich pasują do mojego modelu? Jest to niestety trochę za drogi materiał na zakup "w ciemno", więc jeśli ktoś się na tym zna, to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Tu masz pelno ---> http://cgi.ebay.com/22-packs-Polaroid-S ... dZViewItem
natomiast u mnie w lodowce lezy jeszcze jedna zbedna paczka 779 - jakby komus sie nadala?;-)
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Mam polaroid back, do Bronici, zupelnie podobny jak do Mamyia, ale ... film fuji f100c, teraz chcialem porobic pare zdjec, w srode dokladnie, z ranca, i nie wiem kompletnie jak to dziala ? Zakladam film do kasety, wciskam szyberek, wyciagam ten czarny papier, i ? Co dalej, kiedy mam wyciagnac odbitke, kiedy wiem, ze bedzie dobra ? Moze ktos cos na ten temat napisac ?Wolalbym nie zniszczyc filmu za 50 zl :(

Tomek
chim
-#
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:46

Post autor: chim »

Antoni pisze:zupelnie podobny jak do Mamyia
tu masz istrukcje do POLAROID INSTANT PACK FILMS, taki jak do Mamiya RZ (ale nie jestem pewien czy on jest podobny):
http://www.polaroid.com/service/usergui ... _guide.pdf
tu masz instrukcje do filmu (jezeli o ten ci chodzilo):
http://www.fujifilm.com/products/instan ... cation.pdf
fakirson
-#
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2008, 15:23
Lokalizacja: Płock

Re: Polaroid.

Post autor: fakirson »

witam
chcialam zapytac czy ktos ma (czystym przypadkiem) instrukcje obslugi do polaroida 600...

bylabym wdzieczna za wszelakie informacje na ten temat.
juliii
-#
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, 19:52
Lokalizacja: białystok

Post autor: juliii »

Witam.
Posiadam Polaroida 636 i mam mały problem ze zdjęciem a mianowicie kiedy je zrobie wychodzi zielone i nie wiem dlaczego. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi powiedział co jest nie tak.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

juliii pisze:Witam.
Posiadam Polaroida 636 i mam mały problem ze zdjęciem a mianowicie kiedy je zrobie wychodzi zielone i nie wiem dlaczego. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi powiedział co jest nie tak.
Witamy świątecznie na forum:)
Obstawiam że papier jest przeterminowany albo przechowywany w nieodpowiednich warunkach. Nie trzymałaś go gdzieś w pobliżu kaloryfera albo jakiegoś innego źródła ciepła?
jasiex
-#
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2010, 09:34
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

Post autor: jasiex »

Jeżeli zielone a wręcz koloru oliwkowego to film jest przeterminowany chemia wywołująca zaschła bezpowrotnie.

PS: jaka data ważności na filmie była?
juliii
-#
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, 19:52
Lokalizacja: białystok

Post autor: juliii »

data produkcji :2009 rok
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010, 01:40 przez juliii, łącznie zmieniany 1 raz.
zu208
-#
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zu208 »

znalazlam starego polaroida 635CL. wydaje sie ze wszostko z nim w porzadku. czy ktos moglby mi napisac jak to wszystko dziala, jaki film kupic itd? jestem totalnie zielona w te klocki
picture me
-#
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2011, 17:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: picture me »

zu208 pisze:znalazlam starego polaroida 635CL. wydaje sie ze wszostko z nim w porzadku. czy ktos moglby mi napisac jak to wszystko dziala, jaki film kupic itd? jestem totalnie zielona w te klocki
do tego aparatu to wchodzi o ile dobrze pamiętam film 600, poszukaj na allegro. :)

a poza tym wszystko jest bardzo proste wkładasz kasete z filmem , potem naciskasz migawkę i aparat wypluwa zdjęcie:) tylko trzeba uważać bo to drogie i wciągające zajęcie. :P

-----------------------------

a poza tym wszystko jest bardzo proste wkładasz kasete z filmem , potem naciskasz migawkę i aparat wypluwa zdjęcie:) tylko trzeba uważać bo to drogie i wciągające zajęcie. :P
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 15:52 przez picture me, łącznie zmieniany 2 razy.
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

Wie ktoś, czy jeśli włożę nowa kasetę (Impossible Project - typ 600) do polaroida, to po zrobieniu kilku zdjęć mogę kasetę przełożyć do drugiego polaroida i dokończyć ją bez uszczerbku na zdrowiu ładunków oraz moim[; ?
Inną możliwością jest Rollei Pan25, który jest również ukarany grzywną drobnoziarnisty powolny film prędkości.
gama
-#
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2011, 11:30
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: gama »

CHoSSeN OnE nie pomogę, ponieważ sama zaczynam moją przygode z polaroidem i nie wiem jeszcze wielu rzeczy :(

Natomiast mam inny problem
Moje po zdjecia po wywołaniu były idealne bez żadnych plam itp. Natomiast po jakimś czasie gdy podniosłam je z półki zauważyłam że na każdym jest rozmazana pomarańczowa plama. Na jednych zdjeciach jest lepiej widoczna, a na niektórych mniej. Wszystkie zdjęcia pierwotnie były czarno-białe i leżały jedne na drugich na półce. Wywołane zostały z kliszy PX 600 UV+. Klisza była z początku 2011r.
Czy ktoś wie dlaczego tak się stało i jak temu zapobiegać?
Z góry dziekuję. :)
ODPOWIEDZ