Szeroki kąt do nikona

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

loop0
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Szeroki kąt do nikona

Post autor: loop0 »

Dzień dobry,
próbuję znaleźć jakiś fajny szeroko kątny obiekty w Nikona. Zastanawiam się nad Nikkorem 20mm ale cena 2000zł i testy które czytałem jakoś mało mnie przekonują. Nikkor 28mm jest dużo tańszy ale za to tracę kąt widzenia. Mam do wydania tak maksymalnie 2000zl. Może ma ktoś jakieś fajne propozycje?

Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Tu masz: Nikon MC Arsat 2.8/20mm Wide Angle Lens NEW
w cenie $135 + $20 (wysyłka do Polski).

Link eBay: MC Arsat 2.8/20mm

To jest ¼ ceny, którą planujesz wydać.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Poprzez przejściówki możesz podpiąć np. Flektogona 2,8/20 (M42) albo Distagona Conataxa 18 lub 20, ceny znacznie niższe niż 2 tys. zł. W przypadku szerokiego kąta AF nie ma aż takiego znaczenia, więc nie warto przepłacać.
loop0
-#
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: loop0 »

A jeśli chodzi o coś z AF?
Awatar użytkownika
kux
-#
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: kux »

a musi być stałka? pamiętam że na negatywie całkiem fajnie spisywała mi się kiedys tokina 19-35
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Tokina 3.5/17mm, do nikona jest za max 300zł.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

W tej cenie to raczej z AF nic dobrego nie znajdziesz, te stałki są lepsze (w tej kategorii cenowej).
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Używana Sigma 15-30, lub Tamron 17-35? I AF i pełna klatka, ale ciemniej niż stałka.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Może Sigma AF 24/2.8 Cię zainteresuje? Optycznie całkiem fajne szkło. Do wyrwania na allegro za mniej niż 400 zł. Jest tylko jeden minus, AF jest tragicznie powolny (co mi jakoś nie przeszkadza) i strasznie głośny, obiektyw wręcz wydaje z siebie wycie jakbym miał się zaraz rozpaść. Nic się nie rozpada, tylko ten dźwięk. Nie jest to cecha tylko mojego egzemplarza, wszystkie po paru latach nabierają takiej przywary.
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

jac123 pisze:Poprzez przejściówki możesz podpiąć np. Flektogona 2,8/20 (M42) albo Distagona Conataxa 18 lub 20, ceny znacznie niższe niż 2 tys. zł.
Skąd pogląd, że szeroki kąt m42 da się skutecznie przypiąć do nikona?
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Zenitar M 16mm z mocowaniem nikona... he he.. kosmos normalnie :mrgreen:
Kubiq
-#
Posty: 55
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Kubiq »

Zależy jaki ma być ten AF.
ku6i pisze:Może Sigma AF 24/2.8 Cię zainteresuje? Optycznie całkiem fajne szkło. Do wyrwania na allegro za mniej niż 400 zł. Jest tylko jeden minus, AF jest tragicznie powolny (co mi jakoś nie przeszkadza) i strasznie głośny, obiektyw wręcz wydaje z siebie wycie jakbym miał się zaraz rozpaść. Nic się nie rozpada, tylko ten dźwięk. Nie jest to cecha tylko mojego egzemplarza, wszystkie po paru latach nabierają takiej przywary.
Potwierdzam, fajne i niedrogie szkło.
Gdy mamy założony dekielek i słuchamy jak szkło przejeżdża całą skalę od nieskonczonosci do makro, to rzeczywiście można się zrazić hałasem, ale nie jest źle bo przecież przy tak szerokim szkle i fotografowaniu przeróżnych scen (ale wyłączając macro) ruchy pierścienia są bardzo małe, i właściwie zamiast tego huku silnika pojawia się szarpniecie - ledwo ruszy i już staje :) Z tym szarpaniem to nie widzę większych różnic w głośności między ową sigmą a nikkorem 50/1.8.
A co do szybkości.. myślę że trzeba podejść praktycznie. Np. mi na F80 ta sigma przejeżdża skalę w jedną stronę w lekko ponad 1 sekundę, a biorąc pod uwagę to, że wystarczy jakieś 1/8 pełnego obrotu by ostrość była ustawiona z nieskończoności na 0,5 metra to zapominam o zamulonym AF, a większym problemem staję się dla mnie lag po wciśnięciu spustu w aparacie aż do zadziałania AFu.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 18:37 przez Kubiq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciejka
-#
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:42
Lokalizacja: z 3 miejsc
Kontakt:

Post autor: Maciejka »

Hej !

Ja mam 18mm f2.8 i testowalem go tylko z canonem eosem 5 przez przejsciowke
i powiem tak, ... to co wykazaly moje testy na tablicy testowej to pozostawialo bardzo wiele dozyczenia, srodek super ale boki to .... jej.
nie wiem jak ten obiektyw sprawuje sie bez przejsciowki w analogu (bo to moze byc roznica, film jest plaski), ale jezeli chcialbys kupic ten obiektyw to go najpierw samemu przetestuj. Moj lezy grzecznie na polce, bo go nie wyrzucilem przez okno :-) .

Maciek !
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

loop0 pisze:Dzień dobry,
próbuję znaleźć jakiś fajny szerokokątny obiekty w Nikona. Zastanawiam się nad Nikkorem 20mm ale cena 2000zł i testy które czytałem jakoś mało mnie przekonują. Nikkor 28mm jest dużo tańszy ale za to tracę kąt widzenia.
20 2.8 - 2000 to nowy kosztuje... można używkę kupić (4+) za około 700-1000 zł sam taki posiadam... ogladalem testy tablice sratatata ... przetestowałem w czasie tygodnia próbnego na d700 i... miażdzy suty... potem zrobiłem barwne 30x45 na fujicolor c100 i to samo 8-) nie zwróciłem go do komisu... stał się moim podstawowym szerokim szkłem...

a najwięcej zdjęc robie i tak 50 1.8 II :)

i nie waży tyle co behemot 14-24 a co dziwniejsze oferuje mniej więcej to samo i mieści sie w miarę lużnych dżinsach ;P

więc jeśli zamierzasz fotografować a nie robić zdjecia tablic mogę Ci go spokojnie polecić... z kolei bardzo dużo pozytywnych opinii słyszalem o 24 2.8 może warto sie zainteresowac...

28 2.8 sobie odpuść to ob. o jakości przeciętnego zooma
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 21:43 przez PMW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PMW
-#
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa STM
Kontakt:

Post autor: PMW »

zieloo pisze:Tokina 3.5/17mm, do nikona jest za max 300zł.
miałem... bardzo fajne szkło ostre od brzegu do brzegu przy każdej dziurze ale zupełnie nie daje rady pod światło
ODPOWIEDZ