Chcę kupić dobry koreks.

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

mex
-#
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:19
Lokalizacja: Mysłowice

Chcę kupić dobry koreks.

Post autor: mex »

Potrzebuję zmienić Krokusa na porządny sprzęt. Jak każdy pewnie wie, proces nawijania filmów w tym ustrojstwie często nierozerwalnie wyciska pokłady złości i bluźnierstwa. Potrzebuję sprzętu, w którym film mi się nie zatnie, posuw będzie płynny i bezproblemowy, słyszałem o łożyskach, że to dobry patent. Co doradzilibyście mi z koreksów dwuszpulowych. Kaiser, paterson, jobo? Nie chcę również przepłacić.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Temat był już wałkowany wiele razy.
Jeśli masz mały obrazek, to Kaiser wystarczy. Jeśli średni to albo Jobo albo Kaiser z dorobionym wkładem (mniej wtedy zużywa chemii).
Właściwie jaki koreks byś nie kupił z tej trójki: Kaiser, Jobo, Paterson, to będziesz zadowolony.

Na koreksie nie warto też oszczędzać- kupuje się go raz na kilka (czasem -naście, -dziesiąt) lat, bo się zbyt szybko nie zużywa.
eRJot
-#
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2009, 08:34
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: eRJot »

JOBO. Bo: 1. Szczelny. 2. Zadowala się najmniejszą ilością chemii (250/500 ml). 3. Obsługuje 135 i 120.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Ja miałem Jobo 1520, ale przesiadłem się na Patersona System 4 (pewnie jako jedyny na forum), bo zakładanie s...taśmy na szpulki Jobulcowe to męka, a na Patersonowskie czysta przyjemność, a zużycie chemii bardzo zbliżone.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

ulv pisze:Ja miałem Jobo 1520, ale przesiadłem się na Patersona System 4 (pewnie jako jedyny na forum), bo zakładanie s...taśmy na szpulki Jobulcowe to męka, a na Patersonowskie czysta przyjemność, a zużycie chemii bardzo zbliżone.
Mam JOBO 1520 - ale gdybym miał jeszcze raz kupować koreks to wybrałbym Patersona System 4 (z tych samych powodów co kolega).
Tiboo
-#
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2010, 15:22
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Tiboo »

ulv pisze:a zużycie chemii bardzo zbliżone.
Zbliżone tzn ile? Mógłbyś podać konkretne wartości ml? bo też muszę zmienić koreks i nie wiem czy warto się zabijać o jobo.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Paterson - 290ml przy 135 i 500ml przy 120. To jest trochę z górką (spisane z koreksu). Jobo 1520 wymaga odpowiednio 240 i 485 mililitrów.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Re: Chcę kupić dobry koreks.

Post autor: voided »

mex pisze:Potrzebuję zmienić Krokusa na porządny sprzęt. Jak każdy pewnie wie, proces nawijania filmów w tym ustrojstwie często nierozerwalnie wyciska pokłady złości i bluźnierstwa. Potrzebuję sprzętu, w którym film mi się nie zatnie, posuw będzie płynny i bezproblemowy, słyszałem o łożyskach, że to dobry patent. Co doradzilibyście mi z koreksów dwuszpulowych. Kaiser, paterson, jobo? Nie chcę również przepłacić.
a, do tego to tylko koreks metalowy i metalowe szpulki.

p.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

p1ot3, ale tam..

Kaiser albo Paterson - oba mają bardzo fajne szpule.
<Pozdrawiam>
M.
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

matth pisze:p1ot3, ale tam..

Kaiser albo Paterson - oba mają bardzo fajne szpule.
e tam; na szczescie, swiat sie nie konczy na tych 2 :)
choc jakbym czytal tylko to forum to bym tak myslal. metalowy jest na pewno oszczedniejszy, bo mniejszy. na pewno wygodniejszy w utrzymaniu, latwo sie go myje i metal nie zbiera na sobie chemii. wygodniejszy w uzyciu, mozna wkrecic film nawet na mokra szpulke (nauczylem sie, ze zanim zaczne plukac film odwijam i sprawdzam czy sie oplaca dalej z nim meczyc, potem nawijam z powrotem).
tez zaczynalem od plastikowych koreksow, ale, ze jestem leniwy i szukam jakby sobie zycie ulatwic, to sprobowalem czy nie bedzie lepiej, i tak mi sie spodobalo, ze teraz nikt mie nie namowi do przejscia z powrotem na plastikowy. ale, ja nie mam az takiego przerobu zebym potrzebowal 'systemu'.

p.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

p1ot3, e no pewnie, że metalowe są fajne. Jednak to, że są fajne nie znaczy, że Patersony i Kaisery nie są. Po kupieniu Kaisera nie mam najmniejszej potrzeby go zmieniać na cokolwiek innego. Filmy wchodzą jak w masło. Tak 135 jak i 120, a do tego jest tani :-)
<Pozdrawiam>
M.
GeparD
-#
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2010, 01:51
Lokalizacja: Belfast

Post autor: GeparD »

podlacze sie pod temat by nie zakladac drugiego ponownego, jestem zielony jesli chodzi o wywolywanie i dopiero bedzie to moj pierwszy raz ;)

dorwalem (czekam na przesylke) uzywanego patersona super system 4 za smieszne pieniadze na 3 szpule jednak jest jeden kruczek, koles ktory mi go zalatwil powiedzial ze nie ma w nim czesci ktora nazywa sie po angielsku agitator - nie znam polskiego odpowiednika, a wiem ze odpowiada on za obracanie szpulami podczas wywolywania itp. czy bez tego da sie uzywac czy zawziecie szukac na necie tej czesci?
"...nie ma ludzi normalnych, są tylko nieprzebadani..."
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzień dobry, witaj! najsamprzód.

jeśli jest dekiel, to wtedy wołaj jak każdy (99,9%) Polacco-Catholico, obracając upside-down całym tankiem.

pozdrawiam.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
GeparD
-#
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2010, 01:51
Lokalizacja: Belfast

Post autor: GeparD »

tak wlasnie zamierzalem nim przewracac
dzieki za szybki odzew...

ps. oczywiscie witam wszystkich 8-)
"...nie ma ludzi normalnych, są tylko nieprzebadani..."
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

p1ot3 pisze:
matth pisze:p1ot3, ale tam..

Kaiser albo Paterson - oba mają bardzo fajne szpule.
mozna wkrecic film nawet na mokra szpulke (nauczylem sie, ze zanim zaczne plukac film odwijam i sprawdzam czy sie oplaca dalej z nim meczyc, potem nawijam z powrotem).

Czasem też nawijam mokry film na mokre szpule - Keisera. Nigdy nie miałem problemów, żadnych zacięć.
ODPOWIEDZ