Efekt "mody na analogi"

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Efekt "mody na analogi"

Post autor: maqsz »

Zerknijcie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=908953097

Calosc, i tak juz po cenach Allegrowych, warta jakies 700-800 zl.

Ciekawe, kiedy sie skonczy to nakrecanie cen przez "kolekcjonerow"...
--
Maciek
Awatar użytkownika
dead_king
-#
Posty: 50
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

Post autor: dead_king »

Właśnie chciałem napisać, że można tą cenę przez 3 podzielić.
Cała ta moda ma swoje minusy i plusy. To jeden z minusów choć z drugiej strony każdy z nas sprzedając coś może zyskać :p
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

ciekawe czy ten nowy serial na TVN zepsuje rynek TLR-ów
choć, haha, na digarcie zdjęcia "Majki" strzelane analogiem mają w exifie alfę 700
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

w mordę. oprócz puchy i 5-dziesiątki, to reszta jest taka, taka. poprzewracało się salesmanom niektórym.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

A jak ja sobie wystawie teraz na allegro smiene za 1000 zl, to tez bedziesz wyciagal wnioski na temat rynku? Nie ma zadnej mody na analogii typu t70 - jest moda na mjusru, lomo i holge i to widac w ich cenach. Taka aukcja to przyklad niczego.
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Nie tak do konca. Jedno sie z drugim wiaze, bo sprzedawcy podbijaja ceny. Po prostu przestali wystawiac za normalne pieniadze. Bardziej to widac po szklach, niz po puszkach.
--
Maciek
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Czy ja wiem. Nie znam sie za bardzo na canonach, ale ceny szkiel FD w porownaniu do manualnych szkiel Pentaksa sa caly czas smiesznie niskie. Allegro przestaje byc wyznacznikiem rynku, bo niestety coraz bardziej zamienia sie w gielde dla handlarzy, ktorzy szukaja frajerow na szmelc z ebaya. Co z tego, ze ceny sa wysokie, skoro nikt tego szmelcu od nich nie kupuje. Normalni ludzie coraz czesciej sprzedaja na forach fotograficznych. Dzial foto na allegro jest smiesznie maly w porownaniu z ebayem. Ja juz nie pamietam kiedy cokolwiek kupilem na allegro - wiekszosc rzeczy kupuje od znajomych z internetu, reszte ne eabyu, po cenach jakich allegro nigdy nawet nie widzialo.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

To nie tylko allegro, na ebayu tez sa takie asy, ktorzy uparcie wystawiaja np. stare bronki po £500-600 albo szkla do nich po £300. W licytacjach osiagaja one max. polowe albo mniej. Licza pewnie na to, ze raz na jakis czas trafi sie 'pieniezny a glupi' i zaplaci bo sie nie zna.

A i tak najwyzsze ceny osiagaja na allegro graty licytowane od 1pln..
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Ja jednak uważam że jest to jednak boom w polsce na fotogarfowanie i fotografie...nie robisz zdjęć nie jesteś cool ani trendy i z tąd te wysokie ceny sprzętów....w krajach gdzie ludzie traktują fotografowanie jaki zapisywanie rodzinnych wspomnień i wycieczek nikt by tego aparatu za taką kase nie kupił.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Wygląda na to, że sprzęt 'zachwalany' na forach takich, jak to jest wyceniany znacznie wyżej.

Wg mnie sprawa dotyczy tylko wyższych modeli, jak wspomniany T90, albo bardzo znanych, np Yashica Mat 124G, co jest jednak w pewnym sensie uzasadnione, bo.. leszego aparatu tego typu już nie będzie i z biegiem czasu ich ilość w obiegu się zmniejszy.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Fikumiku pisze:...nie robisz zdjęć nie jesteś cool ani trendy i z tąd te wysokie ceny sprzętów....
No nie mów, że aby być cool to należy kupić sobie aparat :shock: Cóż to wogóle za dziwaczne określenie i co to znaczy? To coś takiego co za "moich czasów" nazywało się szpan?

To, że ktoś wystawia sprzęt za kasę z kosmosu nie znaczy, że za taki pieniądz sprzeda.
Jeszcze porównując Allegro z Ebayem to stosunek kupionego sprzętu, który jest w dobrym stanie i nadaje się do użycia zdecydowanie przeważa na polski serwis - właściwie nie ma co porównywać, na Allegro na ok 120 zakupów (oczywiście nie tylko sprzęt foto) miałem tylko 2 wpadki, na ebayu na ok 10 szt kupionego sprzętu 2 reprezentowały stan opisywany. Ale to tylko moje doświadczenia, ktoś inny może mieć przeciwnie.
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

Coil pisze:No nie mów, że aby być cool to należy kupić sobie aparat :shock: Cóż to wogóle za dziwaczne określenie i co to znaczy? To coś takiego co za "moich czasów" nazywało się szpan?
nie, szpan to teraz lans :P
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Coil, tak jest, zebys wiedzial. Przeciez aparat sprzedaja sie jak cieple buleczki (mowie o malpkach cyfrowych), a kazda komorka ma pierdylion megapikseli w matrycy wielkosci pryszcza, za plastikowym guziczkiem udajacym obiektyw. I sie chodzi, i sie pstryka - wszystko jedno co, jak i po co. A czesc tych pstrykaczy chce byc jeszcze bardziej "cool i oldschool" i wykupuje Starty i inne starocie.

Nie wiem, moze ubocznym efektem takich chwilowych mód bedzie podtrzymanie produkcji filmow, papierow i chemii - oby.
--
Maciek
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Ale fotografia jest dla wszystkich, sam kiedyś biegałem z Zenitem i pstrykałem (i żałuję, że tak mało) a że dziś pstrykanie stało się prostsze ...

A jak sam zauważyłeś dzięki temu wzrośnie popyt i linie produkcyjne nie zostaną zamknięte. Lepiej fotografować Startem za 150zł niż wogóle z ... braku materiału :mrgreen:
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

to że fotografia jest dla wszystkich sprawiło, że ludzie się odmóżdżyli w kwestii techniki, nie robią fotografii tylko CYKAJĄ FOTKI
produkuje się miliony niepotrzebnych klonów p&s, o aparatach w telefonach wstyd coś powiedzieć
ODPOWIEDZ