Minolta 7000-jakie wchodza obiektywy?

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Vito Corleone
-#
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: pw
Kontakt:

Minolta 7000-jakie wchodza obiektywy?

Post autor: Vito Corleone »

Kupiłem body Minolty 7000 i teraz potrzebuje obiektywu.
Duzo na temat nie moge znalesc w necie więc zwracam sie tutaj...

Jakie obiektywy podejda?
Jak to jest wkoncu z obiektywami z Sony Alfa?Raz slysze ze podchodza do Minolty raz ze to dziala tylko w 1 strone itp...
Raz wydawalo mi sie ze widzialem ten aparat z obiektywem Sigmy ale nie jestem pewny na 100%...
Mam nadzieje ze ktos z Was uzywa tego aparatu i moze podzielic sie wiedza...
LD
-#
Posty: 465
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Re: Minolta 7000-jakie wchodza obiektywy?

Post autor: LD »

Olszi pisze:Kupiłem body Minolty 7000 i teraz potrzebuje obiektywu.
Duzo na temat nie moge znalesc w necie więc zwracam sie tutaj...

Jakie obiektywy podejda?
Jak to jest wkoncu z obiektywami z Sony Alfa?Raz slysze ze podchodza do Minolty raz ze to dziala tylko w 1 strone itp...
Raz wydawalo mi sie ze widzialem ten aparat z obiektywem Sigmy ale nie jestem pewny na 100%...
Mam nadzieje ze ktos z Was uzywa tego aparatu i moze podzielic sie wiedza...
Aparat jest z bagnetem Minolty typu A. Szukaj więc obiektywów z takim bagnetem. Sigma też robi takie obiektywy.
Vito Corleone
-#
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: pw
Kontakt:

Post autor: Vito Corleone »

A więc wszystkie obiektywy z bagnetem A podejda do tego aparatu?
Tylko,ze w opisach obiektywow na allegro nie pisze jaki bagnet...
Moglby mi ktos podeslac link z jakas aukcja obiektywu ktory by pasowal?
LD
-#
Posty: 465
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Post autor: LD »

Olszi pisze:A więc wszystkie obiektywy z bagnetem A podejda do tego aparatu?
Tylko,ze w opisach obiektywow na allegro nie pisze jaki bagnet...
Moglby mi ktos podeslac link z jakas aukcja obiektywu ktory by pasowal?
Patrz na aukcje Minolty autofokus a nie manulane. Poza tym mozna używać obiektywy na gwint M42 poprzez przejściówkę. Nie masz wtedy automatycznego przymykania przysłony Jeżeli byłbyś zainteresowany to mam do sprzedania dwa obiektywy.
Co do linku to proszę bardzo: http://www.allegro.pl/50602_autofokus.html Wybór ogromny.
aikon
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aikon »

Pamiętaj, nie kupuj obiektywów na bagnet A z oznaczeniami
- DT (sony/minolta)
- DC (sigma)

bo są to obiektywy do matrycy APS-C (crop x1.5), i na filmie 35mm bedziesz miał wieeeeeeeelką winietę ;-)
Mamiya RZ67, 110mm/2.8
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Wszystkie starsze obiektywy AF Minolty działają

Post autor: Minolciarz1979 »

Spokojnie kup dobre szkło Minolty AF (oczywiście żadne Sony, żadne inne nowe Minolty z oznaczeniem DT) i będziesz miał spoko sprzęt. Zalezy co chcesz foci, może na poczatek kup sobie jakiegos uniwersala w rodzaju 28-85 3,5-4,5 Minolta
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Nie jestem pewien, ale te z napisem Power Zoom tez moga nie dzialac.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Power Zoom'y nie działają

Post autor: Minolciarz1979 »

są to obiektywy z wbudowanymi silnikami, przeznaczone do Minolt serii xi (3xi, 5xi, 7xi, 9xi). Mają one specyficzne funkcie (zoom wspomagany silnikiem) i nie bardzo chcą działać z pozostałymi Minoltami. Odwrotnie jest ok - wszystkie zoomy AF z bagnetem A działają z Minoltami serii xi, ale obiektywy Power nie bardzo z reszta korpusów. Ogólnie seria tych Power Zoomów nie cieszyła się powodzeniem.
Lotnik
-#
Posty: 22
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lotnik »

Minolciarz1979; KEEK :arrow:
Wymiana odpowiedzialnego za to uP wraz z oprogramowaniem to ok 110pln+ przesyłka. Więcej info via meil/PW (nie ja to robię, tylko raz byłem klientem i jestem zadowolony ;-) )

Olszi :arrow: Na początek albo seryjny kit Minolty (28-80), albo przejściówka i całe M42. Co prawda przy obiektywach gdzie przymknięcie przysłony jest wykonywane popychaczem trzeba go zablokować, ale kogoś kto umie obsługiwać śrubokręt zegarmistrzowski nie jest to specjalnie trudne. W razie potrzeby służę pomocą.
Nie ma w tym kraju nakazu bycia durnym. Jeszcze. Korzystajmy z tego!!
--
Pozdrawiam,
Kacper
profaner
-#
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

W M42 warto sie bawic (ja to traktuje juz troche jak zabawe) o ile masz juz jakies obiektywy M42. Do minolty mozna kupic duzo porzadnych szkiel w bardzo roznych cenach. Minolta 7000 jest bardzo fajna (sam nie moglem sie oprzec i mam 2 sztuki :mrgreen: uwielbiam minolte) ale trzeba pamietac ze szkla M42 beda wymagaly okreslenia korekcji naswietlania dla kazdego szkla wlasciwie osobno.
AF w 7000 nie jest znowu szczytem techniki jest "troche" wolny:) no ale jest to chyba pierwszy aparat na swiecie z AF. Jezeli masz kupowac szkla M42 i nie dajcie bogi jeszcze za jakies duze pieniadze to lepiej bawic sie w manuala z minoltami typu x-700.

No ale odszedlem troche od tematu:)
mj23fan
-#
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:53
Lokalizacja: jg-wro

Post autor: mj23fan »

a ja tylko w razie wątpliwości dotyczące sprzetu sony/minolta polecę forum: http://klubkm.pl/forum/index.php
Lotnik
-#
Posty: 22
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lotnik »

To ja pokaże jeszcze to:
http://mhohner.de/sony-minolta/bodies.php

P.S. 7000 to aparat który jako pierwszy miał autofocus.
http://www.youtube.com/watch?v=dEid8P1Rvrs :-) ;-)
Nie ma w tym kraju nakazu bycia durnym. Jeszcze. Korzystajmy z tego!!
--
Pozdrawiam,
Kacper
profaner
-#
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

P.S. 7000 to aparat który jako pierwszy miał autofocus.
a nie mowilem?? :mrgreen:

bylo jeszce cos posredniego pomiedzy x-700 a 7000 nie pamietam nazwy, aparat mial manualne ostrzenie ale na matowce mial elektroniczne potwierdzenie ostrosci - istnial tylko na rynku japonskim i bylo go bardzo niewiele.

Wracajac do obiektywow beda pasowac wszystkie z bagnetem A Minolty, problemy moga byc jedynie z AF. Wiem ze na pewno problemy sa przy montowaniu starych szkielek w nowych korpusach tzn nie chodzi w nich AF ale czy odwrotnie tez to dziala?
Ja do minolty 7000 zakladam czasem kit z minolty 505si pasuje i radzi sobie z AF, problem moze wystepowac w przypadku montowania szkiel sony.

Ja rowniez jako super zrodlo informacji polecam forum KKM.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

profaner pisze:...aparat mial manualne ostrzenie ale na matowce mial elektroniczne potwierdzenie ostrosci...
Canon AL-1 QF? :mrgreen:
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
profaner
-#
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Canon AL-1 QF?
Nie chodzilo o minolte... :mrgreen:
ale przez dziury w pamieci nie przypomne sobie niestety:)
dodatkowo nalozyly sie dziury w pamieci mojego kompa i wszystkie linki ze spisami manualnych korpusow juz sa pozamykane;)
ODPOWIEDZ