zabezpieczenie przed kurzem

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

zabezpieczenie przed kurzem

Post autor: Adams »

Witam,
Mam pytanie czy można kupić jakiś material którym można przykryć dziury które chcę wywiercić w szafie do suszenia filmów?
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Adams, ale po co? Na koniec wołania wypłucz w mirasolu albo czymś podobnym i wsio. Ja wieszam w kabinie prysznicowej w łazience więc kurz jest jak wszędzie, ale po płukance filmy czyściutkie i bez zacieków.
<Pozdrawiam>
M.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Adams pisze:czy można kupić jakiś material którym można przykryć dziury które chcę wywiercić w szafie do suszenia filmów?
Ażeby film (i nie tylko) wysechł to musi być zapewniona minimalna cyrkulacja powietrza. Każde przykrycie otworów wentylacyjnych zmniejsza ich efektywny przekrój.
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Dokładnie nie daj się zwariować. Pamiętaj o BHP. Ja przed wołaniem filmów zapraszam pana odkurzacza do łazienki. W tak zwanym międzyczasie z prysznica puszczam wrzątek i mam prawie, że saunę. Kurz nie ma szans :)
fotostopowicz
-#
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2009, 19:59
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: fotostopowicz »

a ja po skończeniu wywoływania przecieram film gazą nasączoną izopropanolem i wieszam w pokoju w miejscu gdzie nikt się nie kręci ;-)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Odradzam, po nawilżeniu, dotykania emulsji czymkolwiek.

Emulsja jest wtedy szczególnie wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Istnieje też niebezpieczeństwo przyklejenia się do niej różnych zanieczyszczeń, kłaczków itp.
Nawet ściągając nadmiar zwilżacza palcami, możemy na filmie pozostawić drobinki złuszczonego naskórka.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

piotr pisze:Dokładnie nie daj się zwariować. Pamiętaj o BHP. Ja przed wołaniem filmów zapraszam pana odkurzacza do łazienki. W tak zwanym międzyczasie z prysznica puszczam wrzątek i mam prawie, że saunę. Kurz nie ma szans :)
To jest bardzo fajny sposób. Przed suszeniem biorę miotełkę do kurzu, przecieram łazienkowy sufit i ściany (2 minuty roboty), zasłaniam kartką otwór wentylacyjny w ścianie (pełno w tym dziadostwie kurzu), puszczam prysznic i wychodzi czyściutko.
A niech mnie TSS pokąsa!
Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Ale jak zrobię szczelną kabinę to nie mam dostępu powietrza i chyba nie bardzo wyschnie. Jezeli zrobie otwory wentylacyjne to bedzie ok ale chcialbym je zabezpieczyc w taki sposob zeby oddawały wilgoć a nie dopuszczały kurzu. Tymbardziej że będzie ona w ciemni po której będę chodził w trakcie suszenia.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

rayman pisze:
piotr pisze:Dokładnie nie daj się zwariować. Pamiętaj o BHP. Ja przed wołaniem filmów zapraszam pana odkurzacza do łazienki. W tak zwanym międzyczasie z prysznica puszczam wrzątek i mam prawie, że saunę. Kurz nie ma szans :)
To jest bardzo fajny sposób. Przed suszeniem biorę miotełkę do kurzu, przecieram łazienkowy sufit i ściany (2 minuty roboty), zasłaniam kartką otwór wentylacyjny w ścianie (pełno w tym dziadostwie kurzu), puszczam prysznic i wychodzi czyściutko.
W ciemni nie mam kabiny, muszę zrobić coś niezależnego.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

ja do ciemni będę robił szafkę o wysokości około 180cm (jedna cześć na filmy 120 i jedna część na błony 4x5). Grunt żeby miejsce w którym wywołujesz film było bezpaprochowe a druga równie istotna by nie było zbyt suche/zbyt ciepłe bo Ci się film potwornie zroluje a szczególnie rollei retro...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Adams
-#
Posty: 851
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Gringo997 pisze:ja do ciemni będę robił szafkę o wysokości około 180cm (jedna cześć na filmy 120 i jedna część na błony 4x5). Grunt żeby miejsce w którym wywołujesz film było bezpaprochowe a druga równie istotna by nie było zbyt suche/zbyt ciepłe bo Ci się film potwornie zroluje a szczególnie rollei retro...
Moja szafka bedzie miala ok 195 cm wysokości, na dole cokol a na gorze miejsce na wentylacje. Szfka bedzie w ciemni ktora bede pracowal, wiec o sterylnosc bedzie trudno, dlatego suszarka musi byc szczelna:-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ