Żarówka ciemniowa

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dzwon
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Żarówka ciemniowa

Post autor: dzwon »

Witam,
czytałem wiele tematów na temat oświetlenia ciemni. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość kupienia żarówki, która nie będzie zaświetlała papierów Ilforda Multigrade?
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

A na tym forum też czytałeś? ;) Np. oliwkowa Philipsa, mi nie zaświetla.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Jerzy pisze:Np. oliwkowa Philipsa, mi nie zaświetla.
Potwierdzam :)

Widzę też że jesteś z Poznania. W Eldrze na Placu Cyryla Ratajskiego powinna być do kupienia lampa ciemniowa Kaiser Multigrade. Też nie powinna tego zaświetlać a sama lampa to fajna rzecz jeżeli planujesz dłużej pobawić się w ciemnię.

Jeżeli jesteś oszczędny to możesz jeszcze spróbować z tylną lampką do rowera na diody. Czerwona, ale nie zaświetlała mi ani Ilforda Xpressa ani Ilforda MG IV Deluxe :

P.S. Brogans fajna knajpa
A niech mnie TSS pokąsa!
dzwon
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: dzwon »

Dzięki, spróbuję z żarówką oliwkową, choć czytałem na papierze Ilfa że nie powinno się jej niby stosować.

Jeżeli chodzi o lampę to mam świetnie rozwiązane przełączania światła ciemniowe - zwykłe, i chciałbym to wykorzystać.

A co do Brogansa to się zgodzę, fajnie się tam pifffko pije tylko trudno znaleźć miejsce ostatnio;)
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Oliwkowa Philipsa ma filtr PF 710. W instrukcji dołączonej do papieru Ilford MG IV De Luxe napisano że ten papier jest przystosowany do pracy m.in z tym filtrem. Instrukcja do Xpressa 2 (ale tego papieru nie polecam) - powinna też tą informację zawierać. Sam robiłem na tej żarówie MG IV Deluxe i Xpress2. Nie zaświetla :)

P.S. I przez ten tłok już tam nie chodzę :]
A niech mnie TSS pokąsa!
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

a ja sie zapytam :) gdzie taka zaroweczke philipsa oliwkowa mozna kupic ?? i czy bedzie dzialala z papierami multigrade fomy?? Mam lapmpe kaisera z bursztynowym filtrem (wlasnie do mnie jedzie) i zastanawiam sie czy ten bursztynowy kolor nie bedzie sie gryzl a papierami wielokontrastowymi ??
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

Posiadam takową żaróweczkę, zakupiłem ją w Bielsku, ale to chyba Tobie nie po drodze. Mam również papier fomy i nie stwierdziłem żadnych naświetleń :)
Pozdrawiam
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

Ale kupowales w sklepie foto i to jest jakas specjalna fotograficzna, czy w 'normalnym' sklepie??
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

dlatego pytalem o ta lampe czy sie nada...
dzwon
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:04
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: dzwon »

Byłem dzisiaj na cyryla, nie mają żarówek, lampy będą w przyszłym tygodniu. Żarówkę idzie dostać w sklepie czarno-biale, takze tam pewnie kupie, sama lampa to pewnie spory wydatek.
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

Prorok78, kupowałem w sklepie 'foto' w normalnym raczej ciężko coś takiego dostać, przynajmniej w mojej okolicy.
weesee, lampa jest teraz u mnie na pierwszym miejscu do kupienia, brak tylko nawet i tej odrobiny funduszy..ciężkie życie studenta z pasją :/
noktovizor
-#
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: Okoliczny Będzin

Post autor: noktovizor »

Witam,
czy orientujecie się, gdzie na Śląsku, a lepiej w Zagłębiu, można kupić właśnie oliwkową żarówę?
weesee, tego leda trza samemu stworzyć czy jest gdzieś do zakupienia?
Prorok78
-#
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:03
Lokalizacja: Wroclaw / Krakow

Post autor: Prorok78 »

a mnie caly czas interesuje czy bursztynowa lampka na ledach nada sie do papierkow multigrade (glownie ilford xpress i foma)...

tu jest link do mojej aukcji - to dokladnie ta lampa.. jednak to jest durst - nie kaiser :)
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWNX:IT
noktovizor
-#
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: Okoliczny Będzin

Post autor: noktovizor »

Żarówki oliwkowe Philipsa są dostępne w Sosnowcu na Dęblińskiej 11 w cenie 60 zł, pozostaje mi pytanie drugie, o leda...
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

dzwon pisze:sama lampa to pewnie spory wydatek.
W Eldrze mają lampy Kaisera, więc w okolicach 170-200zł. Podejrzewam że ta lampa z Cyryla chodzi na 15-25 waciaki E-14 lub E-27, czyli takie które dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie elektrycznym. Jak się przepali to kupujesz żaróweczkę za 2-3zł a nie specjalistyczną oliwkę za kilkadziesiąt.

Zapytaj w tym sklepie, może mają coś jeszcze na magazynie a ceny niskie :)

http://www.techlight.com.pl/product/c1047.html
A niech mnie TSS pokąsa!
ODPOWIEDZ