Studiowanie fotografii i dalsze poczynania.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

mejdinczajna
-#
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2009, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Studiowanie fotografii i dalsze poczynania.

Post autor: mejdinczajna »

Witam. Wiem,że już niejeden temat tego dotyczył, ale założę następny, w którym znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam 17 lat. Fotografią interesuję się od około 2 lat. Nigdy nie miałam profesjonalnej lustrzanki. Robiłam zdjęcia małym Olympusem.
Jestem w klasie o profilu artystycznym i bardzo chciałabym zająć się w przyszłości fotografią. Interesuję mnie nauka w Warszawie. Moim marzeniem jest robić zdjęcia do czasopism typu National Geographic, Vogue itp. Poza czasopismami podoba mi się robienie zdjęć modelkom. Podobają mi się też sprawy związane z reklamami i TV.
Zaznaczam,że niezbyt potrafię rysować, także studia dzienne na poznańskiej ASP odpadają.
Nie wiem gdzie powinnam uczyć się po liceum, żebym mogła zrealizować moje plany.
I najważniejsze - co powinnam zdawac na maturze ? Są jakieś specjalne wymagania ?
Wczoraj szukałam szkół fotograficznych. Powiedzcie co o nich sądzicie. O ich renomie,sposobie rekrutacji,czesnym i o tym co dostaje się po tej szkole - licencjat itp.
Europejska Akademia Fotografii.
Warszawska Szkoła Reklamy.
Warszawska Szkoła Filmowa.
Akademia Fotografii Reklamowej.
Akademia Fotografii.
Warszawska Szkoła Fotografii.

Dopisujcie także swoje propozycje.

Za jakiekolwiek odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna !

Pozdrawiam! ;-)
Coolman
-#
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Coolman »

Witaj. Moim zdaniem w takich sytuacjach powinno się chodzić na warsztaty, może do jakiegoś domu kultury, kółka fotograficznego - jeśli jest oczywiście jest taka możliwość. Chodzi o to aby ktoś ocenił Twoją pracę, pozwolił realnie ocenić umiejętności, zmotywował. Ja tak np. robiłem przed moimi studiami anglojęzycznymi na http://www.wsb.pl/opole/kandydaci/studia-i-stopnia, najpierw byłem na takim teście oceniającym znajomość języka, później robiłem jeszcze dodatkowy kurs. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Ech, każdy w tym wieku miał jakieś marzenia... Halo! Tu Ziemia!
Praca, praca i tylko praca. Szkoła jedynie wskaże Ci jak powinna wyglądać dobra fotografia, nie zapewni etatu w żadnej agencji ani redakcji. "Uczelnie", o których wspominasz, wszelkiego rodzaju kursy i warsztaty o wielce szumnych i poważnych nazwach pomagają przede wszystkim zatrudnionym tam instruktorom, dając im pracę i godziwy zarobek. Czasopisma, o których piszesz raczej same dobierają sobie współpracowników, a wierz mi na słowo, że konkurencja jest nie do opisania. Nawet ukończenie renomowanej nowojorskiej szkoły nie gwarantuje niczego, jeśli nie jesteś rzeczywiście dobra w swojej dziedzinie, nie wspomaga Cię ponadprzeciętny talent i portfolio zapierające dech.
Prześledź drogę kariery polskich operatorów filmowych od ukończenia łódzkiej filmówki (a musisz przyznać, że ta uczelnia jest w świecie rozpoznawalna w odróżnieniu od szkółek, które wymieniasz) do angażu w Hollywood. Da Ci to wyobrażenie, co Cię czeka, ile lat ciężkiej pracy, jak daleka droga przed Tobą. Jak najdalszy jestem od podcinania Ci skrzydeł, życzę Ci z całego serca sukcesu i realizacji swojego marzenia - trzeba mieć swoje marzenia, nawet takie bardzo wielkie i z pozoru nieosiągalne - a może jednak się uda je spełnić? Jeśli masz talent, tę iskrę bożą, to wszystko się spełni. Ale nie na zasadzie hop-siup: szkółka i wielki świat. Powodzenia! Szczerze!
Lux mea lex
GeniuG
-#
Posty: 24
Rejestracja: 01 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: GeniuG »

Ciekawe jak sytuacja wygląda u koleżanki po 4,5 roku :-) Możliwe, że brak odpowiedzi na tego posta zniechęcił ją do podejmowania dalszych kroków w tym kierunku. Pewnie będzie zdziwiona dzisiaj jak sprawdzi e-maila i dostanie wiadomość od korexu, że ktoś wreszcie odpowiedział na jej pytanie:-D
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

:P

O matko! ;P

dopiero teraz zauważyłem datę pierwszego posta - w sumie racja - ciekawe jak się potoczyły losy koleżanki. Może już publikuje swoje zdjęcia w 'Vogu"! ;>
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

GeniuG pisze:Ciekawe jak sytuacja wygląda u koleżanki po 4,5 roku Możliwe, że brak odpowiedzi na tego posta zniechęcił ją do podejmowania dalszych kroków w tym kierunku. Pewnie będzie zdziwiona dzisiaj jak sprawdzi e-maila i dostanie wiadomość od korexu, że ktoś wreszcie odpowiedział na jej pytanie:-D
Fotografia analogowa nazywana jest "slow photography" 8-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Uuuu...a! Zasugerowałem się datą postu Coolmana. Ale wtopa. Prawdziwy złoty szpadel :oops:
Lux mea lex
marla
-#
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, 17:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marla »

trzeba trenować ;) a dziewczyna może już ma gdzieś wystawy :D
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

być może nawet w samych Chinach?!
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Dlaczego w Chinach?
Jak w Chinach karierę zrobił Bayer Full, to znaczy, że każdy może (z naciskiem na każdy) ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
zbyszek73
-#
Posty: 47
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:09
Lokalizacja: Grudusk

Post autor: zbyszek73 »

może na fejse robi karierę ....imię nazwisko dopisek slow photography
samuraj
-#
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2014, 11:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: samuraj »

To może tak dla relaxu Bayer full :D Łapcie http://www.youtube.com/watch?v=M9D3OxBeKNA
astalawista4
-#
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2014, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: astalawista4 »

Ciekawe, jak potoczyły się losy koleżanki. Może rzeczywiście kończy studia na jakiejś uczelni wyższej w Polce, może już dawno robi karierę poza granicami kraju. ;) Jedno jest pewne - miłoby było, gdyby jej marzenia się spełniły.
spark
-#
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2014, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: spark »

Dobry fotograf zawsze znajdzie prace :)
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

sprawa spamerów forumowych się powtarza. Ciekaw jestem dlaczego każda z 3 powyższych osób ma w linkach dziwne strony ni jak nie związane z fotografią?
ODPOWIEDZ