czym konserwowac "miech"

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Odys
-#
Posty: 46
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:59

czym konserwowac "miech"

Post autor: Odys »

Czym konserwowac/smarowac/ miech starego powiekszalnika by byl elastyczny?Miech jest ,sam nie wiem, czy z jakiegos papieru-tektury wg podobnego materialu? A czym konserwowac stare miechy skorzane w starych aparatach? Jezeli ktos podpowie w temacie bede zobowiazany. Pozdrawiam Odys.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jeśli chodzi o miechy tekturowe powleczone skajem, to też nie mam pojęcia, czym je można smarować, żeby były elastyczne. natomiast miech skórzany w aparacie, można posmarować tłuszczem do skór dostępnym min. w sieci obuwniczej CCC. tłuszcz jest marki coccino i wygląda mniej więcej tak Obrazek
tylko jeszcze pytanie, czy miech jest jakoś usztywniony, bo ten tłuszcz nielicho zmiękcza skórę butów trekingowych.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Odys
-#
Posty: 46
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:59

Post autor: Odys »

Dzieki za odpowiedz.Miechy,bo mam kilka aparatow z miechami ,nie sa usztywnine. Po prostu chcialbym zakonserwowac ,uelastycznic bi nie pokruszyly sie przy pracy a sa to stare ,przedwojenne aparaty. Mechy maja sporo lat jak i aparaty.Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam Odys.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Potwierdzam zbawienne działanie tłuszczu na skórę. Ja akurat używam firmy Tarrago - do buciora co prawda ale jak najbardziej do skórzanego miecha się nada , ba! nic lepszego nie znajdziesz. Tylko niech Ci nie wcisną pasty bezbarwnej bo czysty tłuszcz to juz raczej nie jest.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Coil pisze:Tarrago
Masz na myśli niezastąpiony preparat o nazwie "Dubin" tej firmy?

Świetna rzecz. Nadaje się do konserwacji czegokolwiek co jest ze skóry - kurtek, mebli, pasków, więc i miechów również :)

Od biedy powinna się nadać lepsza pasta do butów - Tarrago, Dr.Martens, Collonil, Dasco. Od 5 lat wcieram to w me ukochane papucie i wciąż się świetnie trzymają (zero pęknięć, plam itd) mimo dość intensywnej eksploatacji :)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Jakikolwiek tłuszcz do skór, na alledrogo pewnie jakiś jest, bo korzystaję z niego Ci co robią różne skórzane rzeczy pod rekonstrukcje (ja robię pochwewki na noże więc też mam słoiczek, chociaż i tak zazwyczaj woskuję bo zależy mi na sztywności a nie miękkości).
Tyle że skórzany miech w powiększalniku? Coś mi się wierzyć nie chce...
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

http://www.glany.pl/go/_info/?id=1872

Sprawdź też to. Idealnie zmiękcza skórę wszelaką, w tym najbardziej naćwiekowane pasy :)
A niech mnie TSS pokąsa!
ODPOWIEDZ