techlock z allegro-oszust?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

techlock z allegro-oszust?

Post autor: dejnekas »

A przynajmniej krętacz. Chciałem wszystkich przestrzec przed tym użytkownikiem. W zeszłym tygodniu poprzez zakup na allegro kupiłem od niego drobiazg do powiększalnika. W mailu po zakończeniu aukcji zaproponował mi zakup głowicy Durst VLS501. Cena była atrakcyjna i już następnego dnia porozumieliśmy się w sprawie kwoty i formy płatności. Kwotę przelałem na jego konto a w odpowiedzi otrzymałem info, że towar już leży zapakowany do wysyłki.

I co? Dzisiaj kiedy już przelew wyszedł z konta techlock się wycofał ponieważ dostał rzekomo 50PLN większa kwotę od kogoś innego.
Oczywiście zaczekał aż zapłacę i dopiero wtedy mi o tym powiedział. Czyli mamy oszustwo. Z tego co się zorientowałem to jest jeden z nas! Ta głowica już się u nas pojawiła w jednym z wątków z oferta sprzedaży.

Mam nadzieje, że jednak otrzymam zwrot pieniędzy. Wszyscy, którzy chcą poznać jego dane osobowe zapraszam na priv. Jeżeli chętnych będzie więcej wtedy wstawię do wątku dane tego "człowieka".

Tak wiec uważajcie na tego kolesia. Dzisiaj dostanie negatywa na allegro i może to go trochę nauczy niemote.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2009, 08:42 przez dejnekas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

ta glowica jest na allegro
ja zostalem na priv zasypany pytaniami o ta glowice - co to, czy warto, itd.
najwyrazniej dostal tyle ofert, ze postanowil puscic ja na licytacje...

ps.
techlock to nie ja
i nie ja ta glowice chce kupic
Awatar użytkownika
garreth
-#
Posty: 81
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garreth »

dejnekas pisze:Wszyscy, ktorzy chca poznac jego dane osobowe zapraszam na priv. Je?li chetnych bedzie wiecej wtedy wstawie do watku dane tego "czlowieka".
nie radzę - jeśli trafisz na pieniacza, to w bardzo prosty sposób możesz samemu sobie zaszkodzić - wystarczy, że wytoczy Ci proces o naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych (podanie danych osobowych w Internecie)...

nie warto - lepiej korzystać z priv`a ;-)

ps.: techlock to też nie ja ;-)
"Najlepszy aparat to ten, z którego korzystasz" Nick Kelsh
Awatar użytkownika
bobrzykos
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bobrzykos »

w każdym bądź razie jak niie odda kasy to krętacz i tyle. napisz jak skończyła się sprawa ... powodzenia

ps. ja też nie 8-)
rycerz
-#
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2009, 22:35
Lokalizacja: mieszkam na wsi

Post autor: rycerz »

wycofal poniewaz dostal rzekomo 50PLN wieksza kwote od kogos innego.

pomijając uczciwośc i zwykła ludzką przyzwoitośc to jest to łamanie prawa...
skoro koles ci go nie wysłał to znaczy że jest oszustem i powinieneś zgłosic ten fakt na policji. A skoro masz jego dane osobowe to policja wezwie go na przesłuchanie. Będzie sie musiał tłumaczyc i narobi sobie smrodu. Warto moim zdaniem chociaż tak go ukarac. Nie odpuszczaj!
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

jesli transakcja byla omawiana pozaalegro, to policja machnie reka i powie niska szkodliwosc czynu :/
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Do 250 złotych , to wykroczenie, powyżej przestepstwo. Czy było to Allegro , czy nie, to nie ma znaczenia. Allegro daje tylko zabezpieczenia ułatwiające odzyskanie pieniędzy, poza Allegro staje się to już problematyczne , co nie oznacza , że klient nie odda gdy dostanie wezwanie na komendę ;-) .
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

jesli dostanie wezwanie na komendę
no chyba ze jakis mily pan policjan zrobi to troche nieormalnie i zawiadomi go ze rozpoczyna sie procedura itp i moze lepiej bylo by dogadac sie, bez sądów itp
tak bylo w moim rpzypadku, szybko sie dogadalismy i na tym sie skonczylo, policja odmowiła wszczecia postepowania, jedynie policjant z komisariatu w moim miesci troche sie zainteresował i chcial pomoc, a sprawe prowadzil komisariat z innego miasta, z racji pochodzenia domniemanego oszusta/przestepcy. tak czy siak do dzis jestem w plecy, a allegro.......
o tym w ogle nie wspominajmy, oni nie są stroną konfliktu, nie ponosza za nic odpowiedzialnosci, a program ochrony kupujacych to jedna wielka sciema

wie ktos jak jest dokladnie na ebayu? ( pomijajac to ze komentarze mozna wystawiac tylko przez jakis czas od zakonczenia aukcji :( )
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Witajcie,
Odpisał mi że pieniądze zwrócił. Mimo tego zgodnie z prawem transakcja miała miejsce wiec powinien się z niej wywiązać.
Zgodnie z Waszymi radami chyba zwrócę się z tym do Policji. Warto nawet tak go ukarać.
Co to za kraj gdzie można kogoś oszukać i jeszcze się dziwić, że oszukany chce dochodzić
swoich praw?
Napisałem do niego z informacja że właśnie skieruje sprawę na Policję. Jeśli to
nie poskutkuje to naprawdę tak zrobię.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2009, 08:38 przez dejnekas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

zaraz wiec jak to wkoncu bylo? wygrałes aukcje a on nagle zmienil zdanie?

marne twe szanse nawet na policji, bo to jest niska szkodliwosc czynu

tak tak wiem aukcja jest transakcja kupna sprzedazy, ale co z tego?
mialem kilka takich przypadków, tylko jeden czlek jak sie uparłem to odpowiadajac na moj argument ze sprzedaz to sprzedaz podal dane do przelewu i nie dyskutował wiecej
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Malfas, chodzi o to, że transakcja była poza allegro. Mimo tego wiem, że alegro nie chętnie się w takie akcje angazuje. Mój kolega jest prawnikiem i przekazał jak to trzeba zrobić. Transakcja nie musi być przez serwis aukcyjny wykonana aby była wiążąca dla o bu stron. Moja jest udowodniona poprzez ustalenia e-mailem. To wystarczający dowód + daty i godziny e-mali kontra data wykonania przelewu. Na tej podstawie chociaż w dłuzszym okresie czasu ale sprawę mam wygraną. Po prostu są dowody na papierze.

Nic to, czekam na reakcję drugiej strony. Jesli się człowiek zastanowi to może wszystko się zakończy dobrze. Jeśli nie to obaj się przepchamy przez procedury policyjne a i tak będzie musiał mi sprzedać towar.

Pamiętacie tego kolesia co na allegro sprzedal samochód a potem dokładnie tak samo się wycofal? Sąd przyznał rację kupującemu więc sprawa jest jasna.

Szkoda tylko, że trzeba się szarpać za naprawdę symboliczne 50PLN. Dla mnie to czysta głupota.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

dadan_mafak pisze:ta glowica jest na allegro
już nie :) ciekawe dlaczego hehe
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

dejnekas pisze:Mimo tego zgodnie z prawem transakcja miała miejsce wiec powinien się z niej wywiązać.
Jesteś tego pewny? Z Twojego opisu wynika, że miały miejsce jedynie pewne ustalenia typu: "OK, biorę!"

Moim zdaniem przesadasz i to mocno, a straszenie Policją jest tutaj zdecydowanie nie na miejscu. Sprzedał komu innemu (zbyt dobrze to o nim nie świadczy, ale to nieistotne), poczekaj na przelew z nadpłatą, grzecznie podziękuj i nigdy więcej nic od niego nie kupuj. Jak dla mnie proste.

Swoją drogą - miałem około 10 podobnych do opisywanych przez Ciebie sytuacji, z czego dwie w ciągu ostatniego miesiąca...
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

zieloo, rozumiem Cię ale nie masz racji. Mam znajomego prawnika, który wyjaśnił mi to łopatologicznie. Taka operacja jest niezgodna z prawem. To, że w tym kraju jest to częstą praktyką nie świadczy o tym, że za to nie ponosi się konsekwencji. Wiadomo, że normalni ludzie oleją sprawę i po prostu nie kupią nic więcej od takich sprzedawców lecz nadal to jest zwykłym oszustwem. W Polsce po prostu łamanie prawa to codzienność i Policja nie ma sił i szans na zajmowanie się wszystkimi zgłoszeniami ale to nadał łamanie prawa.

Ja oczywiście odpuściłem życząc mu wszystkiego najgorszego łącznie z chorobami.
Straszenie Policją jest na miejscu ponieważ to jest dochodzenie swoich praw zgodnie z polskim prawem.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Sprzedawajmy i kupujmy w naszym gronie. Ja kupowałem od naszych forumowiczów i zawsze było ok. Sprzedawałem również - też było ok. Tak przy okazji będę sprzedawał szkła w systemie canona fd - 28/2.8 i 50/1.4
ODPOWIEDZ