obiektywy od zenita ET

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

adam_da_gr8
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2009, 10:29
Lokalizacja: Kalisz

obiektywy od zenita ET

Post autor: adam_da_gr8 »

witam,
posiadam uszkodzonego zenita ET i mnóstwo obiektywów do niego, chciałem kupic nowego 122 albo 122B czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy te obiektywy będą do niego pasowały??
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

czołem!

oczywiście że będą pasowały, tyle że 122 podczas pomiaru TTL automatycznie zamyka przysłonę do żądanej wartości za pomocą popychacza, korzystając ze starszych szkieł bez tzw. skaczącej przysłony, trzeba pamiętać o zamknięciu przysłony pierścieniem wcześniej, znaczy w momencie mierzenia światła.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
mishieck
-#
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2009, 19:54
Lokalizacja: O! Pole...

Post autor: mishieck »

Odpuść sobie Zenita i kup coś innego na M42 - jest tego sporo na allegro. Może Porst Compact Reflex? Albo inny Chinon ;)
adam_da_gr8
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2009, 10:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: adam_da_gr8 »

mishieck pisze:Odpuść sobie Zenita i kup coś innego na M42 - jest tego sporo na allegro. Może Porst Compact Reflex? Albo inny Chinon ;)
mam sentyment do tej maszynki gdyż ten ET należał do mojego ojca, kupił go dawno temu, mam jakies 150zł budżetu, mógłbyś mi podać jakieś konkretne propozycje? :D
wienczyslaw5
-#
Posty: 62
Rejestracja: 07 gru 2008, 09:57
Lokalizacja: Zabłudów

Post autor: wienczyslaw5 »

Np. Praktica --- modele MTL 3 , MTL 5 / 5 B . Albo Revueflex AC 1 --- biją każdego Zenita na głowę --- to nawet porównywać ciężko .
zatwardziały analogowiec
Awatar użytkownika
macos
-#
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2007, 18:29
Lokalizacja: Jawor

Post autor: macos »

Adam tez mam sentyment do Zenita, ale,nie da się ukryć że sprzet ten jest raczej uciążliwy w eksploatacji,dlatego zostaw sobie na pamiątkę i kup np. Praktice MTL 5 jak radzi wienczyslaw a tu proszę sprzęt za małą kasę : http://www.allegro.pl/item693718378_apa ... kazja.html
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1041
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Do Zenita też mam sentyment bo miałem ich kiedyś chyba ze trzy. Ostatnio nawet dałem koledze Practicę MTL za 12XP (którego kiedyś mu sprzedałem).

Ale do fotografowania kup porządny aparat - polecam Pentax'a MZ-5n (może zmieścisz się w 150 razem z przejściówką na M42)
adam_da_gr8
-#
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2009, 10:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: adam_da_gr8 »

dzięki za te wszystkie odpowiedzi, czeka mnie teraz ciężki wybór :]
ODPOWIEDZ