Minolta XG-M, Praktica MTL 5B, LPL 25x30cm

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

syko
-#
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2021, 12:34

Minolta XG-M, Praktica MTL 5B, LPL 25x30cm

Post autor: syko »

Sprzedam:
Minolta 330zł
Praktica 300zł
LPL 260zł.
Obiektywy, futerały, paski, zaslepki i kurz w cenie szpejów. Jedynie maskownica jest goła jak święty turecki.
Do cen proszę doliczyć koszt wysyłki lub dojechania na miejsce odbioru, czyli do mnie.

Dopiszę potem conieco bo teraz muszę zmykać do pracy, a już raz mnie wylogowało i kwieciste opisy poszły w niepamięć.
Zainteresowanych zapraszam do bezpośredniego kontaktu: 500806556 Andrzej.
Dziękuję.
Załączniki
PER_9528[1].JPG
PER_9526[1].JPG
PER_9525[1].JPG
syko
-#
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2021, 12:34

Minolta XG-M, Praktica MTL 5B, LPL 25x30cm

Post autor: syko »

Haha, tym razem skopiowałem tekst zanim odświeżyłem i oto on:

"Aparaty i maskownicę kupiłem w Holandii i przywiozłem osobiście do kraju. Maskownica wygląda na używaną, ma nieliczne kropki czy zadrapania. Działa jak nowa. Miałem nową LPL, ale mniejszą i nie widzę różnic w działaniu. Zresztą co tam może nie działać? ;-)

Minolta nosi niewielkie ślady używania, żeby dostrzec to trzeba się przyjrzeć, a najbardziej na dolnej stronie. Płytka dociskowa jak nowa, nawet gąbka w komorze jeszcze się nie sypie i jest na swoim miejscu, ale widać że już leciwa tak jak sam aparat. Parę pyłków na matówce i obiektywie, nie chcę tego dotykać bo mi to nie przeszkadza i zostawiam to dla ewentualnego szczęśliwego nabywcy. Niech sam zdecyduje. Co do matówki to myślę że większość wsółczesnych DSLR i to nawet z segmentu PRO mogła by się zawstydzić przy tej Minolcie. Aparat musi być zasilany dwoma małymi bateryjkami. Posiada preselekcję przysłony, podgląd głębi ostrości, samowyzwalacz. Standartowy, jasny obiektyw ma dość dziwne rozmycie które może się podobać lub nie.

Praktica jest w pełni manualnym i mechanicznym aparatem. Bateria służy do zasilenia światłomierza. Stan aparatu odbiega nieznacznie od nowego, tj. na przedniej soczewce jest smuga przy krawędzi pierścienia, popychacz od przysłony ma kropkę zdartej farby od bolca obiektywu i na płytce dociskowej są przytarcia w dwóch punktach przy prowadnicach. Znajdują się one poza kadrem, więc nie mają wpływu na zdjęcie. Na futerale kilka drobnych wgniotek.

Aparatami tymi zdjęć nie robiłem, bo nie chciałem pogorszyc ich stanu. Mam wiele innych do codziennego pstrykania, a tymi modelami robiłem już wcześniej więc mnie nie korciło. Na dzień dzisiejszy są bez baterii więc nie mogę stwierdzić ich działania. Skombinuję gdzieś baterie i sprawdzę. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę też przetestować z filmem.
Ceny są jak najbardziej negocjowalne.
Pozdrawiam, Andrzej."
rodinalu
-#
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2023, 13:31

Minolta XG-M, Praktica MTL 5B, LPL 25x30cm

Post autor: rodinalu »

syko pisze: 08 maja 2024, 21:42 Haha, tym razem skopiowałem tekst zanim odświeżyłem
Przy logowaniu zaznaczaj opcję "Zapamiętaj mnie", to nie będzie Cię wylogowywać w trakcie pisania.
syko
-#
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2021, 12:34

Minolta XG-M, Praktica MTL 5B, LPL 25x30cm

Post autor: syko »

rodinalu pisze: 09 maja 2024, 08:57
syko pisze: 08 maja 2024, 21:42 Haha, tym razem skopiowałem tekst zanim odświeżyłem
Przy logowaniu zaznaczaj opcję "Zapamiętaj mnie", to nie będzie Cię wylogowywać w trakcie pisania.
Dziękuję rodinalu za wskazówkę, na pewno skorzystam.
ODPOWIEDZ