Ku przestrodze

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Ku przestrodze

Post autor: slawoj »

Mam nadzieję, że Pan "Frycz" nie będzie miał za złe:
www.frycz.pl/pliki/b9ac632c8ffe5ddf390b0a1ddf140f0a.pdf






(Ps. Tekst znajduje się na stronie: www.frycz.pl)
Guldan
-#
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2008, 12:26
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Guldan »

heh, dobre. ja od kiedy robie zdjecia analogowe zlapalem sie na tym ze cyfrowka, gdzie mam wsadzona 8 gb karte, w robie naprawde malo zdjec, przeciwnie do tego co kiedys, kiedy tluklem ile wlezie przy kazdej okazji. chociaz przyznam, ze teraz te zdjecia bardziej mi sie podobaja i nie musze wybierac jednego ujecia z setek podobnych.
when we have each other we have everything

http://jacekolszewski.viewbook.com/
Awatar użytkownika
kux
-#
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: kux »

dobre
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ku przestrodze

Post autor: bowie »

W moim przypadku po przejściu na średni format, proces robienia zdjęć jeszcze bardziej się spowolnił. Na szczęście nie utrzymuję się z fotografii, więc mogę sobie pozwolić na ten komfort...
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

A ja odkąd mam LF to nie pamiętam kiedy ostatni raz zdjęcie robiłem... Ale nie jestem pewien czy to kwestia sprzętu - raczej kryzys fotograficzny bo cyfrówka też leży zakurzona ;-)
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

i przy biegunce, zeby nie powiedziec brzydziej jak to jest w przysłowiu


zastanawia mnie jednak kwestia po co od razu karta 4 czy 8 giga? lepiej jest miec 4 karty jedno gigowe, zawsze gdy padnie jedna, to czesc zdjec pozostaje, a gdy mamy jedną wielką, to stracilismy wszystko

odkad zainteresowalem sie analogiem, to lustrzankę mogłbym wymienic na kompakta, do pstrykania okazjonalnych fotek czy zdarze, lub łosi parkingowych pod moim blokiem :P

a text rzeczywiscie bardzo przyjemny
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Henry pisze:A ja odkąd mam LF to nie pamiętam kiedy ostatni raz zdjęcie robiłem...
Przechodzę na ten etap. Rozmyślam właśnie jak połączyć Goerza 5x7 z G-Claronem 210 mm. Po pewnej dawce Jack Daniels Single Barrel mam różne pomysły, ale jakoś problem ile zdjęć zmieści się na karcie 8 giga jest mi równie daleki jak odwieczne pytanie ile diabłów zmieści się na łebku od szpilki.
Awatar użytkownika
suchar
-#
Posty: 63
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: suchar »

Niedawno przez moment chciałem kupić 4x5, ale wtedy pomyślałem sobie "chyba jeszcze nie czas, bo wtedy będę robił jeszcze mniej zdjęć, niż robię teraz" ;) Koniec końców zostałem przy średnim formacie, kupując Hasselblada, ale jeszcze nie doszedł.

W moim przypadku cyfra się trochę kurzy, ale nie do końca, bo jednak czasem się przydaje. Dlatego ją trzymam, choć jestem właśnie na etapie sprzedawania tego, czego już zupełnie nie używam.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ta czytałem :P i szczerze nawet popieram
zreszta w innych kregach gdzie sie rpzewijam ( miłosnik fretek ) zostałem wyklety za moje podejscie do ludzi którzy robią zdjecia i ktores sie uda..... no cóż, nie udało mi sie nikogo nawrucic, a narobiłem sobie paru wrogów, ale staję po stronie Rudolfa, tak w 95% mojego serca i duszy, a nawet w 100%, bo cyfra słuzy mi juz jedynie do fotek, choc nie sądze bym się z niej wyprzedał, po prostu nie warto, epiej niech lezy, moze posluzy komus innemu, ale pod moją kontrolą i szkołą ( choc umiejetnosci marne, ale jakas wiedza i szacunek do fotografi jest )
no bo ile mozna dostac za prawie nowego d70s ( przebieg doslownie sklepowy ) nową 50/1,8 idealne 70-300VR, i znakomitą sb800?
nie warto, zawsze sie jeszcze w domu tym zestawem pobawię zanim opanuje pewne aspekty fotografi analogowej
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Malfas pisze:zostałem wyklety za moje podejscie do ludzi którzy robią zdjecia i ktores sie uda..... no cóż, nie udało mi sie nikogo nawrócic, a narobiłem sobie paru wrogów
Zatwardziałych cyfrankowców nie nawrócisz. Może to i dobrze, bo nie wykupują nam sprzętu :mrgreen: Szkoda tracić znajomych na walkę z cyfrą, każdy pstryka tym, czym lubi. A zdjęcia powinny bronić się same, nieważne, czy z cyfry, czy z analoga.
Ja osobiście cyfry używam tylko do zdjęć na allegro ;-)
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tu nie chodziło o walkę cyfry z analogiem, ale o walkę niedzielnego pstrykacza z karta 8 giga z fotografem amatorem któremu i 12 klatek wystarczy, ale cóż, niektórym nie da sie pewnych rzeczy przetłumaczyc, wiec niech zyja i dalej robią setkę zdjec "moze któres sie uda"
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

A przepraszam, o co ta walka? :shock:
Awatar użytkownika
tomfish
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomfish »

Coil pisze:A przepraszam, o co ta walka? :shock:
O byt i świadomość :mrgreen:
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Ja "choruję" na Canona PowerShot G10.
Ale wiem, że i tak go nie kupię.
Poza tym za takie pieniądze wolałbym dobry światłomierz.




:-(
Ostatnio zmieniony 08 gru 2008, 23:47 przez slawoj, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ