[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 456
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: EE2 »

Witam :) Ma ktoś może zbędny, przeterminowany nie nadający się do naświetlenia film typu 120? Poszukuje filmu "ćwiczebnego" do przetestowania mechanizmu aparatu. Szkoda marnować mi dobre filmy stąd moje pytanie tutaj na forum czy ktoś ma coś zbędnego co nie nadaje się już do normalnego użytku.

Pozdrawiam
Paweł
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: PPaweł »

A po prostu papieru nie masz?
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 456
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: EE2 »

PPaweł pisze: 29 lip 2022, 20:30 A po prostu papieru nie masz?
A jak gruby powinien ten papier być? To mój pierwszy sprzęt na film typu 120, filmu w tym formacie póki co nie miałem jeszcze w ręku :)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: PPaweł »

A, bo myślałem, że już używałeś takiego filmu i masz od niego podkład. A rolki masz w ogóle? No i co potrzebujesz sprawdzić, co to za aparat jest? Bo zazwyczaj po prostu rolka się kręci i tu w sumie nie ma nic do sprawdzania, ale jeżeli jest jakaś automatyka, licznik, czy co tam jeszcze, no to na samym papierze bez filmu może niedokładnie zadziałać, albo wcale.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: powalos »

PPaweł, chodziło o Praktisix IIA. Już pomogłem koledze EE2. ;-) Dostarczyłem mu film "testowy".
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 456
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

[Szukam]Jakikolwiek film typu 120

Post autor: EE2 »

Po raz kolejny wielkie dzięki dla Ciebie Powalos :) Film testowy umożliwił mi sprawdzenie prawidłowości przesuwu i odstępu między klatkami - jest OK. Odstępy są dość spore ale 12 klatek na filmie się mieści bez problemu :) Od innej osoby otrzymałem kilka papierów podkładowych i na samym papierze występuje zjawisko nakładania klatek, z filmem było w porządku. Mam też film Agfa Aviphot 200 ASA więc jak tylko pogoda się poprawi zobaczymy co Praktisix potrafi :)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
ODPOWIEDZ