Statyw pod 4x5

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Statyw pod 4x5

Post autor: skiper75 »

powalos pisze:skiper75, a taki jak z mojego linka Tobie też nie podchodzi ?
Nawet nie ze nie podchodzi. Sam nie wiem co chce. Wyglada pancernie a po tym jak Mrek mi pokazal co uzywa to zastanawiam sie nad takim drewnianym. Najlepiej to by jednak dotknac…. Czlowiek jakis taki staroswiecki na starosc chyba sie robi lol
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Statyw pod 4x5

Post autor: mrek »

Dodam tylko, że z zazdrością spoglądam na statywy wideo, które mają sztywne łączniki nóg. To wielka wygoda - cyk i rozłożone, i nogi się nie rozjadą. Mój drewniany ma potężne blokady na osi nóg, każdą trzeba zacisnąć osobno. No ale za to mogę je rozszerzać prawie do woli.
Mam także jeszcze mniejszy statyw drewniany, taki z NRD gdzie nogi połączone są łańcuszkiem. Masakra z rozkładaniem, a potem wcale nie stoi stabilnie.
Za to 055 można ustawić na wiele, wiele sposobów i wysokości, co prawda przy aparatach 4x5 czy większych to rzadko bywa potrzebne.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Statyw pod 4x5

Post autor: skiper75 »

mrek pisze:Dodam tylko, że z zazdrością spoglądam na statywy wideo, które mają sztywne łączniki nóg. To wielka wygoda - cyk i rozłożone, i nogi się nie rozjadą. Mój drewniany ma potężne blokady na osi nóg, każdą trzeba zacisnąć osobno. No ale za to mogę je rozszerzać prawie do woli.
Mam także jeszcze mniejszy statyw drewniany, taki z NRD gdzie nogi połączone są łańcuszkiem. Masakra z rozkładaniem, a potem wcale nie stoi stabilnie.
Za to 055 można ustawić na wiele, wiele sposobów i wysokości, co prawda przy aparatach 4x5 czy większych to rzadko bywa potrzebne.
Tak chyba na poczatek zmienie glowice w manfredzie. A potem sie przegryze jakims takim geodezyjnym albo holylodzkim sprzetem.
ODPOWIEDZ